niedziela, 01 luty 2015  
Aktualności
"PSP Rozniszew kocha recykling" PDF Drukuj E-mail
Napisał (a) Agnieszka Suska   
czwartek, 14 luty 2013

Image

W dniu 14 lutego 2013 roku w dzień Świętego Walentego dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie wzięli udział w akcji Eko-Walentynek. W trosce o naturalne środowisko dzieci uczestniczyły w zbiórce zużytych baterii pod hasłem Pokochajmy Recykling na Walentynki.


ImageImageImage

Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi, dlatego powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Pomysłodawcą akcji jest p. Dominik Dobrowolski- ekolog i podróżnik. W przeprowadzenie akcji w naszej szkole włączyło nas Stowarzyszenie GRABO.

ImageImageImage

W czasie jednodniowej akcji zebraliśmy 40 kilogramów zużytych baterii.  Każde dziecko, które przyniosło choćby 1 baterię otrzymało lizaka w kształcie serca.Uczniowie rozniszewskiej szkoły pamiętają o potrzebie segregacji niebezpiecznych odpadów, dlatego przez cały rok zbierają baterie oraz zużyte tonery.

Image Image


Ostatnia aktualizacja ( piątek, 15 luty 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Advertisement

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team