Nawigacja

 • Wielkanocny Kiermasz Świąteczny

  Wielkanocny Kiermasz Świąteczny
  18.03.2018

   

  Rada Uczniów i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rozniszewie już nie po raz pierwszy zaprosiły mieszkańców naszej okolicy na Wielkanocny Kiermasz Świąteczny. Przez dwie niedziele, t.j. 11 i 18 marca można było w naszej szkole i alce parafialnej przy kościele zakupić palmy wielkanocne, kartki pocztowe i świąteczne stroiki. Kiermaszowe stoiska były czynne od godziny 1000 do  1300 .

  Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się tuż po feriach zimowych. Nauczone zeszłorocznym doświadczeniem mamy - zabrakło palm wielkanocnych, bo takim cieszyły się powodzeniem - postanowiły przygotować ich tym razem więcej. Podczas kilku spotkań zajęły się także przygotowaniem stroików świątecznych. 

  Wielkanocny Kiermasz Świąteczny - Obrazek 1

  Sprzedażą świątecznych ozdób zajęli się wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zainteresowanych śiątecznymi zakupami nie brakowało. Największym powodzeniem cieszyły się zgodnie z przewidywaniami wielkanocne palmy, ale nie zabrakło również chętnych na zakup stroików i kartek z życzeniami.

  Wielkanocny Kiermasz Świąteczny - Obrazek 2

  Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie zarówno na wsparcie działalności Rady Uczniów jak i Rady Rodziców.

   

 • Kangur Matematyczny 2018

  Kangur Matematyczny 2018
  15.03.2018

   

  Po zeszłorocznych sukcesach naszych "matematyków" w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny chętnych do udziału w bieżącej, XXVII już edycji tej rywalizacji nie brakowało. Zgłosiło się w naszej szkole aż 34 uczniów z klas II-VII.

  I tak w najmłodszej kategorii Żaczek wystartowało 4 drugoklasistów, w kategorii Maluch aż 17 uczniów z klas III i IV, w kategorii Beniamin 11 uczniów z klas V i VI i 2 uczniów z klasy VII w kategorii Kadet.

  Oczywiście zadania konkursowe trochę różnią się od tych rozwiązywanych w szkole, wymagają wykazania się umiejętnością logicznego myślenia i wnioskowania, ale po pierwsze trochę się do Kangura przygotowujemy, a po drugie uczniowie w tym roku ocenili je jako łatwiejsze niż w latach porzednich. Jak przełoży się to na wyniki, czas pokaże. Ewentualnych laureatów poznamy dopiero pod koniec maja.

  Kangur Matematyczny 2018 - Obrazek 1

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali jedną z pięciu zabawek logicznych wykonanych z drutu. Rozpracowanie systemu łączenia i rozłączania ich elementów nie zajęło co bystrzejszym wiele czasu. Wszak w konkursie startują nie "od parady".

   

 • Konkursy recytatorskie

  Konkursy recytatorskie
  15.03.2018

   

  16 lutego odbyły się szkolne eliminacje do XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Uczestniczyło w nich 35 uczniów.

   

  Jury w składzie: Iwona Dymek, Anna Owczarczyk, Agnieszka Suska, postanowiło wyróżnić ośmiu recytatorów: Julkę Mich (oddział przed-szkolny), Aleksandra Kucharskiego (kl. I), Amelię Walencik i Karola Kuźniaka (kl. II), Filipa Działkowskiego (kl. IIIa), Noela Adlera (kl. IV), Kingę Talagę (kl. V), Magdę Korczak i Krzysztofa Suskę (kl. VII).

   

  Konkursy recytatorskie - Obrazek 1


  Pięcioro recytatorów nominowanych do udziału w kolejnym etapie konkursów (Julia Mich, Amelia Walencik, Karol Kuźniak,  Noel Adler, Kinga Talaga) wystąpiło 15 marca w eliminacjach na prawach powiatu, które odbyły się Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce. Wzięło w nim udział ponad 80 recytato-rów z czterech gmin (Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Warka).

   

  Konkursy recytatorskie - Obrazek 2


  Komisja konkursowa złożona z członków Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu wyróżni-ła recytację trzech naszych recytatorek: Julii Mich, Amelii Walencik i Kingi Talagi.


  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

   

   

 • "Upadek to nie przypadek"

  "Upadek to nie przypadek"
  06.03.2018

   

  „Upadek to nie przypadek” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi w 2018 roku swoje działania prewencyjne.

  Większości wypadków przy pracy można zapobiec, jeśli zostaną wcześniej podjęte odpowiednie działania prewencyjne. Warto pamiętać, że poprawa bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym nie zawsze wiąże się z koniecznością angażowania dużych środków finansowych. Bardzo często wystarczy świadomość zagrożeń występujących w gospodarstwie oraz konsekwentne ich eliminowanie. Bezpieczeństwo jest bezcenną wartością i integralnym elementem dobrze prowadzonego gospodarstwa, a do samych rolników można dotrzeć również za pośrednictwem ich dzieci.

  "Upadek to nie przypadek" - Obrazek 1

  Stąd wizyta w naszej szkole przedstawiciela KRUS-u, który pokazał naszym uczniom film o tym samym tytule co cała akcja prewencyjna, prezentujący wzorcowe rozwiązania stosowane przez rolników w celu ograniczenia ryzyka wypadków. Kasa serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu i do jego udostępniania, co z przyjemnością czynimy (film).

  Spotkanie zakończyła krótka pogadanka informująca o możliwościach ograniczania wypadków jakie mają miejsce w gospodarstwach rolnych, szczególnie wypadków z udziałem dzieci. Dobrze, że nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu – wszak o bezpieczeństwie nigdy za wiele!

   

 • Konkursy Liderów Profilaktyki

  Konkursy Liderów Profilaktyki
  06.03.2018

   

  Liderzy Profilaktyki z klasy VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów dwa konkursy. Pierwszy konkurs miał charakter literacki. Należało napisać bajkę lub opowiadanie na dowolny temat wykorzystując podany zestaw wyrazów.

  Drugi konkurs wymagał wyobraźni i umiejętności technicznych. Chodziło o zbudowanie oryginalnego, nietypowego przedmiotu – urządzenia z zastosowaniem typowych przedmiotów. Młodzi „konstruktorzy” mieli do wyboru: butelkę szklaną, gąbkę do mycia naczyń, doniczkę, patyk, sznurek, itp.

  Konkursy Liderów Profilaktyki - Obrazek 1

  Konkurs literacki wygrała Kinga Walencik z klasy V, a najciekawsze urządzenie skonstruowała Kasia Skowrońska, także z klasy V. Jury i publiczności podobał się także projekt Tomka Marchewki. Jego lampka nagrodzona została drugim miejscem. Wyróżnione prace literackie zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Uczniów.

   

 • Rekrutacja

  Rekrutacja
  06.03.2018

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
   ogłasza 
  nabór (zapisy) do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. 

  Zapisy trwają od 1 do 31 marca 2018 r.

  Do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci urodzone:
  w 2013 r. (5 - letnie)
  w 2014 r. (4 - letnie)
  oraz dzieci urodzone w 2015 r. (3 - letnie)

  Dzieci 6 letnie ( rocznik 2012) są objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

  UWAGA: Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego ( do pobrania )

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub deklaracje o kontynuowaniu  wychowania przedszkolnego
  należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły
  do
   31 marca 2018 r.

  Dokumenty do pobrania  w zakładce Rekrutacja.

   

 • Koncert muzyki popularnej

  Koncert muzyki popularnej
  27.02.2018

   

  Wtorek 27 lutego powitał nas iście zimową pogodą. Od rana wiatr, śnieg i mróz, ale na sali gimnastycznej zapanowała zupełnie inna atmosfera. Stało się tak za sprawą czterech muzyków przywiezionych do Rozniszewa przez pana Eugeniusza Chudak-Morzuchowskiego z piaseczyńskiej Agencji Promocja, którzy wystąpili z koncertem muzyki popularnej.

  Usłyszeliśmy w ich wykonaniu piosenki z ostatniego pięćdziesięciolecia, światowe i polskie evergreen-y, czyli przeboje cieszące się przez wiele lat niesłabnącą popularnością. Bawiliśmy się z piosenkami Elvisa Presley’a, Luisa Fonsiego, Skaldów. Okazało się, że takie przeboje jak In The Army Now grupy Status Quo czy Suzanna zespołu The Art. Company mimo, że wiekowe są naszym uczniom całkiem dobrze znane.

  Koncert muzyki popularnej - Obrazek 1

  Chyba najlepiej dzieci bawiły się i śpiewały przy piosence Tak blisko Rafała Brzozowskiego czy filmowym przeboju Wyginam śmiało ciało w wykonaniu pewnego znanego nam lemura Króla Juliana z Madagaskaru.

  W koncercie wystąpili: Robert Siniarski – vocal i klawisze, Piotr Grudziński – gitara, Tomasz Gąsowski – gitara basowa i perkusista Jarek Zajkowski. Oczywiście koncert musiał zakończyć się bisami i prawdziwą burzą braw.

   

 • Wizyta saperów

  Wizyta saperów
  21.02.2018

   

  Ktoś, kto w środę 21 lutego przejeżdżał lub przechodził obok budynku naszej szkoły mógł pomyśleć, że w szkole stało się coś niedobrego. Na parkingu stały dwa niezbyt często widywane tu pojazdy – wojskowy Honker 2324 do przewozu materiałów niebezpiecznych i policyjny radiowóz. Tymczasem była to zaplanowana wspólna wizyta żołnierzy i policji zorganizowana w ramach programu prewencji realizowanego przez 34 Patrol Rozminowania z Dęblina i Komendę Powiatową Policji w Kozienicach.

  Saperzy - plutonowy Jacek Komsta i starszy szeregowy Paweł Spyra zaprezentowali naszym uczniom pogadankę na temat: „Przedmioty wybuchowe i niebezpieczne – wynik minionych wojen”. Pracę saperów zilustrował przywieziony przez żołnierzy film, a same niebezpieczne przedmioty oczywiście w wersji „bezpiecznej” przywieźli ze sobą nasi goście.

  Wizyta saperów - Obrazek 1

  Temat dla nas bardzo ważny. Wszak na Przyczółku Warecko-Magnuszewskim do dnia dzisiejszego nie brakuje „pamiątek” zaciętych walk jakie toczyły się na tym terenie w czasie II wojny światowej. Już małe dzieci, a na pewno nasi uczniowie powinni wiedzieć jak zachować się w przypadku znalezienia niebezpiecznego przedmiotu. Jak go oznakować, zabezpieczyć, komu ten fakt zgłosić, o tym właśnie opowiadali nam saperzy. Wszystkie te informacje zawiera dokument
  PROCEDURA_PRZYJECIA_I_PRZEKAZANIA_ZGLOSZENIA_DO_PATROLI_ROZMINOWANIA.docx .

  Saperom towarzyszył nadkomisarz Grzegorz Stępień – z Wydziału Prewencji KP Policji w Kozienicach.

   

 • 11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne
  12.02.2018

   

  Koniec karnawału, tradycyjne Ostatki to czas, kiedy na scenie rozniszewskiego Teatr-zyku Figiel-ek działającego przy Szkole Podstawowej w Rozniszewie prezentują się grupy aktorskie szkół gminy Magnuszew. W poniedziałek, 12 lutego, podczas 11. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych mogliśmy obejrzeć cztery przedstawienia.

  Tradycyjną bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w iście disneyowskiej inscenizacji przedstawiła nam grupa z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 1

  Największą niespodzianką spektaklu było to, że aktorami byli rodzice i absolwenci szkoły. Nie zdarza się to często, by w bajecznie kolorowych strojach krasnoludków występowali dorośli. Przedstawienie wyreżyserowały panie Agnieszka Kreczmańska, Dorota Kurek-Kulasińska i Hanna Witek.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielewie przygotowali spektakl „Krzywa bajka” Grzegorza Śmiałka. Była to opowieść pełna humoru, z dobrą muzyką i tańcem. Postacie Królowej, a szczególnie małomównego Króla oraz tajemniczego Maga na pewno dały się zapamiętać. Przedstawienie wyreżyserowały panie Agata Grądziel i Beata Grądziel.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 2

  W trzecim spektaklu obejrzeliśmy uczniów klasy trzeciej gimnazjum z Mniszewa. Zaprezentowali sztukę „Internet to nie wszystko”, której scenariusz powstał w ramach projektu „Surferzy, czyli młodzi o bezpieczeństwie w Sieci” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu Młodzież w działaniu. Przedstawienie przygotowała z uczniami pani Katarzyna Nazorek.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 3

  Gospodarze Ostatków, uczniowie-aktorzy Teatr-zyku Figiel-ek ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie, pokazali sztukę Piotra Rowickiego „Zakurzona Królewna”, której akcja toczy się  w starym, zamkniętym magazynie teatralnym, do którego nikt już nie zagląda.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 4

  Stare teatralne lalki tam przebywające pokazują nam, że nawet z największych opresji możemy wyjść cało, jeśli tylko nie porzucimy swoich marzeń. Spektakl wyreżyserowała pani Anna Owczarczyk – twórczyni Figiel-ka, który dziewiętnastą już premierą uczcił przypadające w tym roku 15-lecie Teatrzyku.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 5

  Wszyscy aktorzy i twórcy przedstawień otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Mamy nadzieję spotkać się za rok na 12. Rozniszewskich Ostatkach Teatralnych z nowymi spektaklami przygotowanymi w naszej gminie.

  Kozienicka TV Nasz Powiat przygotowała relację z wydarzenia. Warto ją obejrzeć.

   

 • Zabawa choinkowa

  Zabawa choinkowa
  10.02.2018

   

  10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, odbyła się tradycyjna szkolna zabawa choinkowa. Jak zawsze z tej okazji zrobiło się w naszej szkole tłoczno. Uczniowie zjawili się w szkole ze swoimi rodzinami. Wielu gości chce zobaczyć przygotowywane na tę okazję przedstawienie Teatr-zyku Figiel-ek, w tym roku była to „Zakurzona królewna” Piotra Rowickiego. Dodatkowo z okazji 15-lecia działalności teatrzyku pojawili się aktorzy, którzy w ciągu tych 15 lat przewinęli się przez naszą szkolną scenę.

  Zaroiło się też w Galerii „Na piętrze”. Młodzi plastycy chcieli się pochwalić swoimi dziełami eksponowanymi na Wystawie Prac Dzieci.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 1

  A potem, gdy sala teatralna zmieniła się w salę balową, rozpoczęła się zabawa taneczna. Najnowsze muzyczne hity, jak i stare sprawdzone szlagiery proponował didżej Tomek. Tańczyli wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Solo, w duecie czy grupowo – nie ważne, ważne by się świetnie bawić.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 2

  Swoje pokazy taneczne przygotowały przedszkolaki z obu oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas od pierwszej do szóstej. Jury oceniające te prezentacje wyróżniło wspólny taniec klas pierwszej i drugiej. Nikt chyba wtedy nie przypuszczał, że żywiołowo wykonywane przez maluchów Chocolate Choco Choco zrobi taką furorę w Internecie. Jury wyróżniło także klasę piątą i czwartą, a wszyscy tancerze otrzymali słodkie nagrody.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 3

  Nie byłoby zabawy choinkowej bez wizyty Mikołaja. Z najmłodszymi spotkał się osobiście, a starszym przywiózł słodkie podarunki. Zabawowe szaleństwa zakończyły się późnym wieczorem, a następne poczekamy cały rok.

   

 • Wystawa prac uczniów

  Wystawa prac uczniów
  10.02.2018

   

  Jak co roku zimą w Galerii „Na piętrze” możemy oglądać Wystawę Prac Uczniów. Dla młodych plastyków to wspaniała okazja zaprezentowania swoich „dzieł” tam, gdzie zwykle pokazują je profesjonaliści.

  Tematem prac wystawionych w Galerii w tym roku była Szkoła – wczoraj, dziś i jutro. Wszystkie prace nie mogły zostać pokazane chociażby z powodu braku przestrzeni wystawienniczej, ale patrząc na te, które znalazły się na wystawie możemy powiedzieć, że wyobraźnia i inwencja twórcza naszych uczniów jest bardzo bogata.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 1

  Wystawa jest prezentowana już od ferii zimowych. Nasi uczniowie tradycyjnie na drodze plebiscytu wybrali ich zdaniem najlepsze prace. Ich autorzy zostali nagrodzeni „plastycznymi” nagrodami podczas choinki szkolnej. Swoje trofea odebrali z rąk pani dyrektor Agnieszki Suski i „dobrego ducha” Galerii „Na piętrze” pana Jacka Matlakowskiego – artysty plastyka z Warki.

  Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy piątej Michał Figlewicz, drugie Dominik Bocian z klasy siódmej, a trzecie uczeń tej samej klasy – Krzysztof Suska. Laureatom plebiscytu serdecznie gratulujemy.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 2

  Wszyscy obecni na zabawie choinkowej oraz goście 11. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych mieli okazję do obejrzenia wystawy i chętnie z niej korzystali. Za rok następna wystawa  prac naszych uczniów.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 3

   

 • "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek
  10.02.2018

   

  Już od piętnastu lat zabawa choinkowa w naszej szkole rozpoczyna się od spektaklu przygotowanego przez ekipę Teatr-zyku Figiel-ek. 10 lutego odbyła się dziewiętnasta premiera Figiel-ka. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzenia sztuki Piotra Rowickiego „Zakurzona królewna”.


  Utwór zgłoszony do 28. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2017 otrzymał tam wyróżnienie. Wybrała go w tym roku i wyreżyserowała twórczyni teatrzyku pani Anna Owczarczyk. Opracowaniem muzycznym, dźwiękowym i oświetleniem zajął się pan Leszek Owczarczyk, a w przygotowaniu rekwizytów i kostiumów pomogły panie Iwona Dymek i Grażyna Jakóbczak.


  Gdzie śpi Bezzębny Wilk (w tej roli Mateusz Bobrowski), Smutny Diabeł (Michał Figlewicz) przygrywa na gitarze, a Zakurzona Królewna (Zuzanna Dyga) ciężko wzdycha? W teatrze lalek oczywiście, a właściwie w teatralnym magazynie, do którego nikt już nie zagląda.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 1


  Choć lalki dawno zniknęły z afisza, to nadal mają nadzieję na powrót w światła reflektorów, nawet za cenę “dużej roli po warunkach”. Nadziei na lepsze nie traci nawet  Sam Kapturek (Paulina Michalczyk), który zgubił dziewczynkę idąc z nią do babci albo Cień (Zuzanna Zbyszyńska), nieodłącznie związany z teatrem, którego początki sięgają starożytnych Chin.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 2


  Wśród lalek jest także Król (Oliwier Kamiński), co ma kłopoty z pamięcią, a kiedy się budzi odruchowo zaczyna szykować się na wojnę. Tym razem może nawet słusznie...
  Niespodziewany obrót spraw prowadzi do sprzedaży teatru i zamiany budynku w galerię handlową. Lalki dostają angaż w strefie promocji produktów spożywczych, chociaż nie jest im to specjalnie w smak. Pierwsze szmery buntu przeradzają się w gotowość do walki o ukochany teatr. Jednak nie wszystko potoczy się tak łatwo. Jaki będzie dalszy los lalek? Czy teatr zwycięży? Odrobina magii i wiara w marzenia z pewnością pozwolą zbliżyć się do zwycięstwa.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 3


  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 4Obsadę sztuki uzupełniają: Płaszcz – Kiedyś Magiczny (Kinga Talaga), Reżyser (Magda Korczak) i Animatorka (Aleksandra Walencik).

  Premiera zakończyła się pełnym sukcesem i burzliwymi oklaskami dla występujących. Pani dyrektor Agnieszka Suska podziękowała młodym aktorom i twórcom spektaklu, a ponieważ 15-lecie to okazja ku temu wspaniała, zaprosiła na scenę wszystkich aktorów Teatr-zyku Figiel-ek obecnych na sali, którzy w ciągu piętnastu lat pojawiali się na deskach teatrzyku w mniejszych lub większych rolach. Nikomu nie wypominamy wieku, ale niektórzy wyglądali całkiem dorośle. Wszyscy, bez względu na wspomniany wiek, otrzymali pamiątkowe znaczki przygotowane specjalnie na 15-lecie teatrzyku.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 5


  My też dołączamy się do życzeń i gratulacji i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na kolejną premierę i następne piętnaście lat.


  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 6

   

 • Wyjazdowa lekcja

  Wyjazdowa lekcja
  06.02.2018

   

  We wtorek, 6 lutego, klasa czwarta wraz ze swoim wychowawcą panem Tomaszem Dymkiem pojechała do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kozienicach by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracownika Poradni panią pedagog Renatę Kowalską.


  Czwartoklasiści wzięli udział w lekcji wychowawczej „z pomysłem” na temat – Jesteśmy inni, a jednak tacy sami. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia się wszystkich, którzy w nich uczestniczyli. Każdy obecnych podawał swoje imię i informował pozostałych jaki przedmiot zabrałby ze sobą na bezludną wyspę, przy czym nazwa przedmiotu musiała zaczynać się pierwszą literą imienia przedstawiającego się. Pani Renata bardzo szybko nauczyła się imion naszych uczniów.


  Ustalono zasady pracy podczas zajęć. Nie było z tym większego kłopotu gdyż podobne zasady „wiszą” w naszej szkolnej pracowni matematycznej. Następnie uczniowie mieli za zadanie określić cechy różnicujące ludzi pomiędzy sobą. Lista okazała się bardzo długa.

  Wyjazdowa lekcja - Obrazek 1


  Klasa czwarta pracowała w grupach. Uczniowie wykonywali przeróżne ćwiczenia. Sprawdzali na przykład jak zachowali by się jako niepełnosprawni. Okazało się, że poruszanie się z zawiązanymi oczami czy zwykłe otwieranie drzwi kluczem nawet z pomocą osoby widzącej nie jest proste. Proste nie było też adresowanie listu i umieszczanie go w kopercie przy użyciu jednej tylko ręki czy pokonanie schodów łączących piętra poradni na jednej nodze.

  Wyjazdowa lekcja - Obrazek 2


  Rozmaitych ćwiczeń i zadań było mnóstwo i nie sposób je tu wszystkie opisać. Uczniowie bezbłędnie rozszyfrowali przesłanie zajęć – tolerancja, niepełnosprawność, akceptacja nie pozostaną już teraz pustymi słowami. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie takie wyjazdowe zajęcia.
   

 • Święto Babć i Dziadków

  Święto Babć i Dziadków
  05.02.2018

   

  Tegoroczne Dni Babci i Dziadka przypadły w okresie ferii zimowych. Dlatego impreza z tej okazji odbyła się w naszej szkole w poniedziałek, 5 lutego. Cały pierwszy po feriach tydzień, trwały do niej przygotowania. Oprócz Szkoły w Rozniszewie współorganizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych POKOLENIA.


  Zaprosiliśmy do szkoły wszystkie babcie i dziadków naszej parafii, bez względu na to, czy ich wnuczkowie są naszymi uczniami. Dostojni goście nie zawiedli, sala gimnastyczna dosłownie pękała w szwach. Mamy z Rady Rodziców zadbały o przygotowanie słodkiego poczęstunku, najmłodsze dzieci ze swoimi wychowawczyniami o prezentację słowno-muzyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję.

  Święto Babć i Dziadków - Obrazek 1


  Wszystkich obecnych powitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska. Potem na scenie pojawili się najmłodsi – dzieci z obu grup przedszkolnych. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku podczas występu cztero- i pięciolatków. Sześciolatki też bardzo się postarały, więc babcie i dziadkowie mieli kolejne powody do wzruszeń i dumy.
  Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas pierwszej, drugiej i obu trzecich. Wysłuchaliśmy prezentacji kolejnych wierszy i piosenek. Występy pomyślane były tak, by zaprezentować mogło się każde dziecko. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i drobne prezenty.

  Święto Babć i Dziadków - Obrazek 2


  Kolejnym punktem programu był koncert zespołu wokalno-muzycznego, który tak naprawdę powstał specjalnie na tę okazję. Składał się on z uczniów naszej szkoły, którzy są jednocześnie słuchaczami wareckiego Studium Wokalno-instrumentalnego CANTABILE pana Mirosława Osiadacza. Na co dzień uczą się tam na zajęciach śpiewu i gry na gitarze, dziś wystąpili razem prezentując babciom i dziadkom popularne piosenki znane chyba wszystkim. Chórkowi w składzie: Kinga Talaga, Sylwia Irzykowska, Aleksandra Maliszewska, Marta Rudnikowska, Zuzanna Bogucka, Maja Skowrońska i Szymon Skowroński akompaniowali gitarzyści: Katarzyna Skowrońska, Mikołaj Działkowski i Krzysztof Suska oraz nauczyciele studium panowie Mirosław i Tomasz Osiadaczowie.


  Występującym i przygotowującym koncert serdecznie podziękowała pani Agnieszka Suska. Następnie głos zabrał obecny na imprezie Wójt Gminy Magnuszew pan Marek Drapała. Dołączył się do życzeń dla dziadków i pogratulował wszystkim występującym.
  Po części oficjalnej babcie i dziadkowie, przy kawie i herbacie mogli porozmawiać i powspominać czasy gdy to oni uczęszczali do tej szkoły, czy po prostu mieli tyle lat co ich wnuczęta. Okazja do rozmów w takim gronie nieczęsto się przecież zdarza. My, jako organizatorzy, byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy im tą sposobność zaoferować. Chcemy być szkołą aktywną w społeczności.

  A oto relacja kozienickiej TV Nasz Powiat z imprezy:

   


   

 • Spotkanie z tańcem nowoczesnym

  Spotkanie z tańcem nowoczesnym
  31.01.2018

   

  Ostatniego dnia stycznia, w środę, mieliśmy okazję poznać historię tańca nowoczesnego. W zasadzie nie tylko poznać, ale i zobaczyć różne gatunki tego tańca. Troje tancerzy z Warszawy - Marta Ciosek, Beata Duda i Błażej Ciszek odwiedziło naszą szkołę za sprawą Agencji Promocja pana Eugeniusza Chudak Morzuchowskiego. Na co dzień tańczą na scenach warszawskich teatrów muzycznych Roma, buffo, Syrena, a nam pokazali tańce nowoczesne i nawet troszkę nas ich nauczyli.

  Taniec nowoczesny wywodzi się z początków XX wieku i koncentruje na interpretacji tancerza, a nie pojedynczych krokach. Tancerze odrzucają ograniczenia klasycznego baletu i skupiają się na tych prądach w tańcu, które za największą wartość uznają emocje.

  Podczas koncertu zobaczyliśmy różne gatunki tańca nowoczesnego: taniec jazzowy, taniec współczesny, street dance, chaos dance, high heels (wysokie obcasy) i tańce kultury Hip-Hop.


  Spotkanie z tańcem nowoczesnym - Obrazek 1

  Na zakończenie tancerze zaprezentowali nam własny układ choreograficzny  do utworu grupy Queen „We Will Rock You”. Zarówno do śpiewu, jak i do tańca włączyli się wszyscy uczniowie.

   

 • 26. finał WOŚP w Rozniszewie

  26. finał WOŚP w Rozniszewie
  14.01.2018

   

  13 stycznia, w sobotę, w Rozniszewie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza, organizowana z inicjatywy lokalnej społeczności odbyła się na placu OSP w Rozniszewie. "Wielkie granie zaczęło się o godzinie 13.00.

  Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Wiele z nich przeznaczonych było dla najmło0dszych - przejażdżki konne, jazda quadem, foto-budka, kolorowanie buziek, "wigwam" wróżki, projekcja filmu, sala zabaw. W tej ostatniej maluchami licznie przybyłymi na tę okazję opiekowały się nasze uczennice - wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się wśród dzieciaków praca z ciastoliną, tam też nie zabrakło naszych wolontariuszek.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 1

  Dla starszych też nie zabrakło atrakcji. Podziwianie panoramy okolicy z podnośnika koszowego, pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu naszych i wareckich strażaków, przejażdżka starym modelem samochodu marki "Warszawa", występy muzyczne i zabawa taneczna pod gołym niebem, a na zakończenie oczywiście "Światełko do Nieba" czyli pokaz sztucznych ogni.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 2

  Nie zabrakło też aukcji różnych przedmiotów ofiarowanych na tę okazję przez okolicznych darczyńców. Nasi wolontariusze przygotowali na aukcję lampiony i wykonane z masy solnej aniołki. Cieszyły się one dużym powodzeniem.

  Organizatorzy pomyśleli też o słodkim poczęstunku, gorących (bo było dosyć zimno) napojach i tradycyjnej podczas plenerowych imprez kiełbasce z ogniska. Całkowity dochód z imprezy przekazany został Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 3

   

 • Noc Biologów

  Noc Biologów
  12.01.2018

   

   
  W dniu 12.01.2018 w godzinach 16:00-23:00 na Wydziale Biologi oraz w  Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Nocy Biologów.

  Uczniowie  z klasy VII pod opieką nauczyciela Adama Grześki uczestniczyli w warsztatach, oglądali stoiska z pokazami naukowymi i słuchali wykładów, między innymi mieli okazję wysłuchać wykładu pod tytułem „O roślinach produkujących jedwab pajęczy”.
   
  Podczas prezentacji  na stoisku dowiedzieli się mi.in.„Czym jest gluten i dlaczego jest ważny?”.
  Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości na temat pochodzenia egzotycznych owoców, takich jak kiwi, pomarańcze, awokado, banan, liczi, itp. Obserwowali pod mikroskopem kleszcze i larwy tasiemców. Brali udział w pokazach nt. „Jak wyglądają kleszcze ?” oraz w zabawie „Czy wiesz że kleszcze...”
   
  Noc Biologów - Obrazek 1

  Uczestnicząc w zabawach naukowych, doświadczeniach praktycznych oraz quizach otrzymywali drobne upominki za udział.
   
  Uczestnictwo w Nocy Biologów wzbogaciło naszą wiedzę z zakresu biologi.
   
 • Akcja "Bezpieczne ferie"

  Akcja "Bezpieczne ferie"
  11.01.2018

   

  Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Przed nami dwutygodniowy odpoczynek od obowiązków szkolnych, czyli FERIE ZIMOWE.
  Ferie to przede wszystkim czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw i korzystania z uroków zimy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Aby przypomnieć uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii  w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” odbyły się w szkole spotkania profilaktyczno-edukacyjne.

  W dniu 4 stycznia z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz z uczniami klas I-IV spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Funkcjonariusze  przypomnieli zasady poruszania się po drodze. Omówili zagrożenia związane z korzystaniem z "dzikich lodowisk" oraz przykre skutki wchodzenia na kruchy lód, czy zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Przedstawili w jaki sposób zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i jak się zachować w razie wypadku. Przybliżyli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, wskazali jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Uczestnicy spotkania usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.
   
  Akcja "Bezpieczne ferie" - Obrazek 1

  Z kolei w środę 10 stycznia nasza szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. W czasie spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas I-VI  mł kpt. inż. Wojciech Gołąbek szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia związane z korzystaniem z „dzikich lodowisk” Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki. organizacja bezpiecznego lodowiska wcale nie jest trudna, a pomóc mogą nam w tym właśnie strażacy. Jeśli natomiast miałoby już dojść do groźnej sytuacji załamania się lodu pod jakąś osobą, strażak wyjaśnił zasady postępowania podczas takiego zdarzenia.
  Dużo uwagi poświęcił także zagrożeniom pożarowym. W czasie spotkania przedstawił film zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki przygotowane w związku z ta kampanią. Strażak przypomniał dzieciom telefony alarmowe oraz zasady zachowania się w czasie zaistnienia wypadku czy niebezpiecznej sytuacji.
   
  Akcja "Bezpieczne ferie" - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że spotkania przybliżyły naszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie ferii i że będą o nich pamiętać w czasie zimowego wypoczynku.
  Dyrektor szkoły Agnieszka Suska uczestniczyła w konferencji inaugurującej akcję „Bezpieczne ferie 2018” na terenie woj. mazowieckiego, która odbyła się 9 stycznia 2018 roku w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach.
  Oto relacja z konferencji:
   
   
 • Teatralny początek nowego roku

  Teatralny początek nowego roku
  04.01.2018

   

  Tuż po przerwie świątecznej w czwartek 4 stycznia uczniowie z klas V-VII z wychowawcami wybrali się do Teatru Rampa w Warszawie. Tym razem, na deskach dobrze nam znanego teatru, mogliśmy obejrzeć muzyczną historię na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.

   

  Jest taki jeden szczególny dzień w roku, w którym pieniądze tracą swoją wartość, przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze. Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy doprowadzające do jego moralnej metamorfozy. Opowiada on o zgorzkniałym i chciwym kupcu Scrooge’u. Czekają go kolejne samotne święta Bożego Narodzenia, podczas których zostaje zaskoczony wizytą „niespodziewanych gości”. To wydarzenie sprawia, że Scrooge postanawia odmienić całe swoje dotychczasowe życie i poznaje, czym jest duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności. Jeszcze w świąteczno-noworocznym nastroju główne ponadczasowe przesłanie spektaklu było niezwykle wymowne.

   

  Teatralny początek nowego roku - Obrazek 1

   

  W spektaklu wystąpili młodzi aktorzy Teatru Muzycznego Tintilo. Sztuka była znakomicie przygotowana zwłaszcza pod względem aktorskim, choreograficznym i muzycznym. Doskonała gra aktorska i piękna nastrojowa muzyka zasługują na szczególne wyróżnienie.

  A to mały fragment spektaklu:

   

 • 18. edycja GÓRY GROSZA

  18. edycja GÓRY GROSZA
  03.01.2018

   

  Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w ubiegłych latach, uczestniczyli w kolejnej, już XVIII edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.  Okazuje się, że są osoby, m.in. p. Zofia Marczak  właścicielka sklepu w Rozniszewie, które zbierają grosze przez cały rok wiedząc, że nasza szkoła uczestniczy każdego roku w tej akcji.


  Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  18. edycja GÓRY GROSZA - Obrazek 1


  Każdy przynosi tyle, ile może. Najbardziej wytrwali i systematyczni byli najmłodsi. Dzieci z oddziału przedszkolnego razem z wychowawczynią p. Grażyną Jakóbczak zebrały ponad 18 kg monet. Akcja trwała od 27 listopada do 2 stycznia 2018 roku. W środę 3 stycznia nastąpiło wielkie ważenie i liczenie.. Okazało się, że tegoroczny wynik jest lepszy od poprzednich zbiórek. Udało się zebrać prawie 60 kg monet. XVIII edycja akcji „Góra Grosza” zakończyła się w naszej szkole zbiórką kwoty 725 zł 55gr. Akcję koordynowała i przeprowadziła Rada Uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za okazane serce. Pamiętajmy: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”!

  18. edycja GÓRY GROSZA - Obrazek 2
   

  Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na www.towarzystwonaszdom.pl

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
  Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
 • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć