Nawigacja

 • Święto Babć i Dziadków

  05.02.2018

   

  Tegoroczne Dni Babci i Dziadka przypadły w okresie ferii zimowych. Dlatego impreza z tej okazji odbyła się w naszej szkole w poniedziałek, 5 lutego. Cały pierwszy po feriach tydzień, trwały do niej przygotowania. Oprócz Szkoły w Rozniszewie współorganizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych POKOLENIA.


  Zaprosiliśmy do szkoły wszystkie babcie i dziadków naszej parafii, bez względu na to, czy ich wnuczkowie są naszymi uczniami. Dostojni goście nie zawiedli, sala gimnastyczna dosłownie pękała w szwach. Mamy z Rady Rodziców zadbały o przygotowanie słodkiego poczęstunku, najmłodsze dzieci ze swoimi wychowawczyniami o prezentację słowno-muzyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję.

  Święto Babć i Dziadków - Obrazek 1


  Wszystkich obecnych powitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska. Potem na scenie pojawili się najmłodsi – dzieci z obu grup przedszkolnych. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku podczas występu cztero- i pięciolatków. Sześciolatki też bardzo się postarały, więc babcie i dziadkowie mieli kolejne powody do wzruszeń i dumy.
  Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas pierwszej, drugiej i obu trzecich. Wysłuchaliśmy prezentacji kolejnych wierszy i piosenek. Występy pomyślane były tak, by zaprezentować mogło się każde dziecko. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i drobne prezenty.

  Święto Babć i Dziadków - Obrazek 2


  Kolejnym punktem programu był koncert zespołu wokalno-muzycznego, który tak naprawdę powstał specjalnie na tę okazję. Składał się on z uczniów naszej szkoły, którzy są jednocześnie słuchaczami wareckiego Studium Wokalno-instrumentalnego CANTABILE pana Mirosława Osiadacza. Na co dzień uczą się tam na zajęciach śpiewu i gry na gitarze, dziś wystąpili razem prezentując babciom i dziadkom popularne piosenki znane chyba wszystkim. Chórkowi w składzie: Kinga Talaga, Sylwia Irzykowska, Aleksandra Maliszewska, Marta Rudnikowska, Zuzanna Bogucka, Maja Skowrońska i Szymon Skowroński akompaniowali gitarzyści: Katarzyna Skowrońska, Mikołaj Działkowski i Krzysztof Suska oraz nauczyciele studium panowie Mirosław i Tomasz Osiadaczowie.


  Występującym i przygotowującym koncert serdecznie podziękowała pani Agnieszka Suska. Następnie głos zabrał obecny na imprezie Wójt Gminy Magnuszew pan Marek Drapała. Dołączył się do życzeń dla dziadków i pogratulował wszystkim występującym.
  Po części oficjalnej babcie i dziadkowie, przy kawie i herbacie mogli porozmawiać i powspominać czasy gdy to oni uczęszczali do tej szkoły, czy po prostu mieli tyle lat co ich wnuczęta. Okazja do rozmów w takim gronie nieczęsto się przecież zdarza. My, jako organizatorzy, byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy im tą sposobność zaoferować. Chcemy być szkołą aktywną w społeczności.

  A oto relacja kozienickiej TV Nasz Powiat z imprezy:

   


   

 • Spotkanie z tańcem nowoczesnym

  31.01.2018

   

  Ostatniego dnia stycznia, w środę, mieliśmy okazję poznać historię tańca nowoczesnego. W zasadzie nie tylko poznać, ale i zobaczyć różne gatunki tego tańca. Troje tancerzy z Warszawy - Marta Ciosek, Beata Duda i Błażej Ciszek odwiedziło naszą szkołę za sprawą Agencji Promocja pana Eugeniusza Chudak Morzuchowskiego. Na co dzień tańczą na scenach warszawskich teatrów muzycznych Roma, buffo, Syrena, a nam pokazali tańce nowoczesne i nawet troszkę nas ich nauczyli.

  Taniec nowoczesny wywodzi się z początków XX wieku i koncentruje na interpretacji tancerza, a nie pojedynczych krokach. Tancerze odrzucają ograniczenia klasycznego baletu i skupiają się na tych prądach w tańcu, które za największą wartość uznają emocje.

  Podczas koncertu zobaczyliśmy różne gatunki tańca nowoczesnego: taniec jazzowy, taniec współczesny, street dance, chaos dance, high heels (wysokie obcasy) i tańce kultury Hip-Hop.


  Spotkanie z tańcem nowoczesnym - Obrazek 1

  Na zakończenie tancerze zaprezentowali nam własny układ choreograficzny  do utworu grupy Queen „We Will Rock You”. Zarówno do śpiewu, jak i do tańca włączyli się wszyscy uczniowie.

   

 • 26. finał WOŚP w Rozniszewie

  14.01.2018

   

  13 stycznia, w sobotę, w Rozniszewie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza, organizowana z inicjatywy lokalnej społeczności odbyła się na placu OSP w Rozniszewie. "Wielkie granie zaczęło się o godzinie 13.00.

  Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Wiele z nich przeznaczonych było dla najmło0dszych - przejażdżki konne, jazda quadem, foto-budka, kolorowanie buziek, "wigwam" wróżki, projekcja filmu, sala zabaw. W tej ostatniej maluchami licznie przybyłymi na tę okazję opiekowały się nasze uczennice - wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się wśród dzieciaków praca z ciastoliną, tam też nie zabrakło naszych wolontariuszek.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 1

  Dla starszych też nie zabrakło atrakcji. Podziwianie panoramy okolicy z podnośnika koszowego, pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu naszych i wareckich strażaków, przejażdżka starym modelem samochodu marki "Warszawa", występy muzyczne i zabawa taneczna pod gołym niebem, a na zakończenie oczywiście "Światełko do Nieba" czyli pokaz sztucznych ogni.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 2

  Nie zabrakło też aukcji różnych przedmiotów ofiarowanych na tę okazję przez okolicznych darczyńców. Nasi wolontariusze przygotowali na aukcję lampiony i wykonane z masy solnej aniołki. Cieszyły się one dużym powodzeniem.

  Organizatorzy pomyśleli też o słodkim poczęstunku, gorących (bo było dosyć zimno) napojach i tradycyjnej podczas plenerowych imprez kiełbasce z ogniska. Całkowity dochód z imprezy przekazany został Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  26. finał WOŚP w Rozniszewie - Obrazek 3

   

 • Noc Biologów

  12.01.2018

   

   
  W dniu 12.01.2018 w godzinach 16:00-23:00 na Wydziale Biologi oraz w  Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Nocy Biologów.

  Uczniowie  z klasy VII pod opieką nauczyciela Adama Grześki uczestniczyli w warsztatach, oglądali stoiska z pokazami naukowymi i słuchali wykładów, między innymi mieli okazję wysłuchać wykładu pod tytułem „O roślinach produkujących jedwab pajęczy”.
   
  Podczas prezentacji  na stoisku dowiedzieli się mi.in.„Czym jest gluten i dlaczego jest ważny?”.
  Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości na temat pochodzenia egzotycznych owoców, takich jak kiwi, pomarańcze, awokado, banan, liczi, itp. Obserwowali pod mikroskopem kleszcze i larwy tasiemców. Brali udział w pokazach nt. „Jak wyglądają kleszcze ?” oraz w zabawie „Czy wiesz że kleszcze...”
   
  Noc Biologów - Obrazek 1

  Uczestnicząc w zabawach naukowych, doświadczeniach praktycznych oraz quizach otrzymywali drobne upominki za udział.
   
  Uczestnictwo w Nocy Biologów wzbogaciło naszą wiedzę z zakresu biologi.
   
 • Akcja "Bezpieczne ferie"

  11.01.2018

   

  Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Przed nami dwutygodniowy odpoczynek od obowiązków szkolnych, czyli FERIE ZIMOWE.
  Ferie to przede wszystkim czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw i korzystania z uroków zimy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Aby przypomnieć uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii  w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” odbyły się w szkole spotkania profilaktyczno-edukacyjne.

  W dniu 4 stycznia z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz z uczniami klas I-IV spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Funkcjonariusze  przypomnieli zasady poruszania się po drodze. Omówili zagrożenia związane z korzystaniem z "dzikich lodowisk" oraz przykre skutki wchodzenia na kruchy lód, czy zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Przedstawili w jaki sposób zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i jak się zachować w razie wypadku. Przybliżyli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, wskazali jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Uczestnicy spotkania usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.
   
  Akcja "Bezpieczne ferie" - Obrazek 1

  Z kolei w środę 10 stycznia nasza szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. W czasie spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas I-VI  mł kpt. inż. Wojciech Gołąbek szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia związane z korzystaniem z „dzikich lodowisk” Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki. organizacja bezpiecznego lodowiska wcale nie jest trudna, a pomóc mogą nam w tym właśnie strażacy. Jeśli natomiast miałoby już dojść do groźnej sytuacji załamania się lodu pod jakąś osobą, strażak wyjaśnił zasady postępowania podczas takiego zdarzenia.
  Dużo uwagi poświęcił także zagrożeniom pożarowym. W czasie spotkania przedstawił film zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki przygotowane w związku z ta kampanią. Strażak przypomniał dzieciom telefony alarmowe oraz zasady zachowania się w czasie zaistnienia wypadku czy niebezpiecznej sytuacji.
   
  Akcja "Bezpieczne ferie" - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że spotkania przybliżyły naszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie ferii i że będą o nich pamiętać w czasie zimowego wypoczynku.
  Dyrektor szkoły Agnieszka Suska uczestniczyła w konferencji inaugurującej akcję „Bezpieczne ferie 2018” na terenie woj. mazowieckiego, która odbyła się 9 stycznia 2018 roku w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach.
  Oto relacja z konferencji:
   
   
 • Teatralny początek nowego roku

  04.01.2018

   

  Tuż po przerwie świątecznej w czwartek 4 stycznia uczniowie z klas V-VII z wychowawcami wybrali się do Teatru Rampa w Warszawie. Tym razem, na deskach dobrze nam znanego teatru, mogliśmy obejrzeć muzyczną historię na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.

   

  Jest taki jeden szczególny dzień w roku, w którym pieniądze tracą swoją wartość, przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze. Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy doprowadzające do jego moralnej metamorfozy. Opowiada on o zgorzkniałym i chciwym kupcu Scrooge’u. Czekają go kolejne samotne święta Bożego Narodzenia, podczas których zostaje zaskoczony wizytą „niespodziewanych gości”. To wydarzenie sprawia, że Scrooge postanawia odmienić całe swoje dotychczasowe życie i poznaje, czym jest duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności. Jeszcze w świąteczno-noworocznym nastroju główne ponadczasowe przesłanie spektaklu było niezwykle wymowne.

   

  Teatralny początek nowego roku - Obrazek 1

   

  W spektaklu wystąpili młodzi aktorzy Teatru Muzycznego Tintilo. Sztuka była znakomicie przygotowana zwłaszcza pod względem aktorskim, choreograficznym i muzycznym. Doskonała gra aktorska i piękna nastrojowa muzyka zasługują na szczególne wyróżnienie.

  A to mały fragment spektaklu:

   

 • 18. edycja GÓRY GROSZA

  03.01.2018

   

  Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w ubiegłych latach, uczestniczyli w kolejnej, już XVIII edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.  Okazuje się, że są osoby, m.in. p. Zofia Marczak  właścicielka sklepu w Rozniszewie, które zbierają grosze przez cały rok wiedząc, że nasza szkoła uczestniczy każdego roku w tej akcji.


  Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  18. edycja GÓRY GROSZA - Obrazek 1


  Każdy przynosi tyle, ile może. Najbardziej wytrwali i systematyczni byli najmłodsi. Dzieci z oddziału przedszkolnego razem z wychowawczynią p. Grażyną Jakóbczak zebrały ponad 18 kg monet. Akcja trwała od 27 listopada do 2 stycznia 2018 roku. W środę 3 stycznia nastąpiło wielkie ważenie i liczenie.. Okazało się, że tegoroczny wynik jest lepszy od poprzednich zbiórek. Udało się zebrać prawie 60 kg monet. XVIII edycja akcji „Góra Grosza” zakończyła się w naszej szkole zbiórką kwoty 725 zł 55gr. Akcję koordynowała i przeprowadziła Rada Uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za okazane serce. Pamiętajmy: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”!

  18. edycja GÓRY GROSZA - Obrazek 2
   

  Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na www.towarzystwonaszdom.pl

   

 • Spełnione marzenia o placu zabaw

  02.01.2018

   

  Kiedy tuż przed świąteczną przerwą w czasie wernisażu  w Galerii „Na piętrze” Wójt Gminy Magnuszew p. Marek Drapała życzył dzieciom ze szkoły w Rozniszewie przede wszystkim wymarzonych prezentów pod choinką, nikt nie spodziewał się, że najlepszy prezent będzie na nich czekał po powrocie do szkoły.  Kiedy uczniowie odpoczywali w swoich domach, na placu szkolnym w ostatnie grudniowe dni 2017 roku trwały intensywne prace przy budowie nowego placu zabaw.

  W deszczu i śniegu pracownicy Firmy Comes z Szydłowca przygotowywali teren i montowali nowe urządzenia.  Drugiego stycznia oczom naszych uczniów ukazał się fantastyczny, długo oczekiwany, wymarzony plac zabaw. Dla starszych uczniów zamontowano zestawy gimnastyczne i sprawnościowe oraz stół betonowy do ping-ponga, a dla młodszych różnego typu huśtawki; na najmłodszych czekała upragniona piaskownica. Wszystkie urządzenia zabawowe, wyprodukowane z zastosowaniem konstrukcji metalowej zachwyciły nas nowoczesnością i masywnością oraz kolorystyką.  Teraz czekamy z utęsknieniem na cieplejsze dni, żeby móc z nich  korzystać i cieszyć się z bezpiecznej zabawy.

  Spełnione marzenia o placu zabaw - Obrazek 1

  Szczególne, gorące podziękowania kierujemy do Wójta p. Marka Drapały. Dziękujemy!

   

 • Jest taki dzień... Wigilia szkolna

  22.12.2017

   

  Ostatniego dnia nauki przed Bożonarodzeniową przerwą świąteczną spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej by wspólnie obejrzeć wigilijny występ przygotowany przez panią katechetkę Iwonę Kuźnię i uczniów klasy piątej, zaśpiewać kolędy, pomodlić się i oczywiście podzielić opłatkiem. Było pięknie i uroczyście, wkrótce szczegóły wydarzenia, a na razie obejrzyjcie zdjęcia w galerii

   

 • "Zabierz mnie ze sobą na święta"

  21.12.2017

   

  W szkolnej bibliotece pojawiło się ostatnio mnóstwo nowych książek. Tak, jak i te, które były tu już wcześniej, stoją sobie równiutko na półkach bibliotecznych regałów i czekają, aż ktoś je wypożyczy. Ale czemu mają się pokrywać kurzem podczas przerwy świątecznej? Czy nie lepiej by znalazły się w domach naszych uczniów? Tym bardziej, że prognozy pogody na święta Bożego Narodzenia nie są raczej zimowe lecz deszczowe.

  Nasza bibliotekarka, pani Ania Owczarczyk, już po raz drugi przeprowadziła akcję „Zabierz mnie ze sobą na Święta”. Od rana na szkolnym korytarzu pojawiło się stoisko z książkami. Wyciągnięte ze regałowych półek ujrzały światło dzienne i zachęcały potencjalnych czytelników swoimi barwnymi okładkami. Nawet ci, którzy na co dzień są rzadkimi gośćmi w bibliotece mieli je teraz na wyciągnięcie ręki i nie mogli się zasłaniać chroniczną alergią na biblioteczny kurz.

  "Zabierz mnie ze sobą na święta" - Obrazek 1

  Nic tak nie poszerza naszej wiedzy o świecie i nic tak nie uczy języka polskiego jak czytanie książek. Akcji promujących czytelnictwo też nigdy za wiele. Ta, sądząc po długości kolejki do stolika pani Ani zakończyła się pełnym sukcesem!

   

 • Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach"

  20.12.2017

   

  Królowa rzek polskich była tematem wystawy, której wernisaż odbył się w Galerii „Na piętrze” w dniu 20 grudnia br. Ogólnopolska wystawa pt. „Wisła w ilustracjach” została przygotowana w związku ogłoszeniem przez sejm RP roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły.

  Na wystawie zaprezentowano 80 prac 24 wybitnych artystów z całej Polski. Autorzy prac to laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, kilku pokoleń, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”: J. Wilkoń, A. Heidrich, T. Wilbik, K. Michałowska, B. Orliński, M. Wasilewski, E. Gaudasińska, T. Borowski, H. Grodzka-Nowak, J. Marcolla, E. Wasiuczyńska, L. Ołdak, K. Stanny, A. Sędziwy, J. Jung, A. Żelewska, A. Michalska-Szwagierczak, A. Gołębiowski, S. Ożóg, D. Kowalski, W. Kołyszko, Z. Kołaczek, A. Kucharska-Cybuch, F. Maśluszczak. Wystawa powstała po XI Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów zorganizowanych w 2016 roku w Krasnobrodzie.

  Źródłem inspiracji dla twórców były teksty znanych poetów i pisarzy, podania, klechdy, legendy, średniowieczne kroniki, ważne wydarzenia z historii najnowszej oraz własne doświadczenia i przeżycia, często bardzo, bardzo osobiste...

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 1

  O tym, że nasza gmina to gmina nadwiślańska przypomniał gość wernisażu pan Marek Drapała – wójt Gminy Magnuszew. Oprócz niego gościliśmy na wernisażu wareckiego plastyka, dobrego ducha naszej Galerii, pana Jacka Matlakowskiego. Ale prawdziwym „gwoździem” wernisażu był koncert kapeli góralskiej Jetelinka z Beskidów, a u podnóża tych gór znajdują się źródła Wisły.

  Mieliśmy okazję posłuchania gry na instrumentach ludowych takich, jak trombita, róg pasterski, fujary i fujarki czy gajdy. Dzieci, i nie tylko, wzięły udział w tanecznej zabawie ludowej „Kapusta”, a chłopcy z klasy siódmej w „Tańcu Zbójnickim”. Górale z kapeli pokazali nam również szczegóły pięknych strojów regionu beskidzkiego.

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 2

  A na koniec, jako że Boże Narodzenie tuż, tuż, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Nawet nie podejrzewaliśmy, że naszym uczniom wypadnie to tak dobrze. Niestety mamy tylko nagranie jednej z nich wykonane telefonem przez panią Anię Owczarczyk. Przekonajcie się sami:

  Na koniec wypada wspomnieć, że kapelę sprowadził do naszej szkoły pan Eugeniusz Chudak Morzuchowski z piaseczyńskiej agencji Promocja.

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 3

   

 • Drzewko spełnianych życzeń 2

  21.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a więc w naszej szkole pojawia się coraz więcej świątecznych drzewek. Dziś pojawiło się kolejne, w Galerii „Na piętrze” stanęła zielona, ale całkiem pusta choinka. Dlaczego nikt nie zawiesił na niej chociaż jednej ozdoby?

  Sytuacja wyjaśniła się dziś podczas specjalnego apelu. Siódmoklasiści po raz drugi przygotowali „drzewko spełnianych życzeń”. Tak jak rok temu klasa siódma starała się rozbudzić w nas „ducha świąt”.

  Podczas apelu chłopcy z klasy siódmej rozdali ponad sto specjalnych bombek, na których każdy mógł napisać świąteczne życzenia i zawiesić je na choince. Nam pozostaje czekać na spełnienie tych życzeń. A może, skoro już je znamy, pomóżmy sami je spełnić?

  Drzewko spełnianych życzeń 2 - Obrazek 1

   

 • Kiermasz Świąteczny

  18.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W niedziele 10 i 17 grudnia z inicjatywy Rady Rodziców i Rady Uczniów odbył się kolejny kiermasz.

  Na dolnym korytarzu pojawiła się szeroka gama  bożonarodzeniowych dekoracji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane, m.in. choinki z szyszek, kolorowych piórek, wspaniałe stroiki, bombki, zrobione na szydełku mikołajki i aniołki, itp. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Większość z nich powstała w czasie warsztatów i zajęć  organizowanych w szkole, niektóre zostały własnoręcznie wykonane w domu  i przekazane na kiermasz.

  Mogliśmy podziwiać niezwykłą kreatywność  autorów świątecznych ozdób. Uczniowie postarali się i wykonali mnóstwo kartek świątecznych. Na cele kiermaszu otrzymaliśmy od Przyjaciół Szkoły także dużą ilość kalendarzy ściennych na nowy rok oraz tłoczone soki z jabłek. Nie zabrakło także własnoręcznie wypieczonych i ozdobionych pierniczków Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska.

  Kiermasz Świąteczny - Obrazek 1

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu kiermaszu. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli rzeczowo i finansowo naszą kolejną świąteczną akcję.

   

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe

  15.12.2017

   

  Z inicjatywy Rady Rodziców w grudniu odbył się cykl czterech spotkań – warsztatów, w czasie których wykonywane były bożonarodzeniowe dekoracje. Po raz drugi przed Świętami Bożego Narodzenia grupa zaangażowanych, kreatywnych osób zbierała się, aby własnoręcznie „czarować” z różnych materiałów niepowtarzalne ozdoby świąteczne: stroiki, wianki, choinki i bombki.

  Materiały były przeróżne, ekologiczne świerki, zasuszone cytrusy, szyszki, orzechy, świeczki oraz styropianowe bombki, kolorowe tasiemki i wstążki, cekiny i brokatowe świecidełka. Uczestniczki wymieniały się pomysłami, technikami i produktami, poszerzając własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły.

  W warsztatach uczestniczyły także dzieci, od przedszkolaków do uczniów klas starszych, które również ozdabiały swoje bombki oraz próbowały swoich zdolności w wykonywaniu stroików i wianków świątecznych na drzwi. Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników, którym przychodziły do głowy często zaskakujące, niezwykle fantazyjne pomysły.

  Warsztaty Bożonarodzeniowe - Obrazek 1

  Obserwując pracę uczestniczek warsztatów trzeba pokreślić ich cierpliwość, pracowitość i niezwykłą kreatywność. Na pewno każda z nich zaprzyjaźniła się z klejem na ciepło. Przy jego pomocy bez problemu powstawały nie tylko stroiki bożonarodzeniowe, ale i inne dekoracje świąteczne. Spotkaniom towarzyszyła zawsze miła atmosfera, a Przewodnicząca Rady Rodziców p. Asia dbała o słodki poczęstunek, dobrą kawę i gorącą herbatkę. Wszystkie prace zostały przekazane na tegoroczny kiermasz świąteczny.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom warsztatowych spotkań , za aktywny udział w warsztatach,  za włożoną pracę, produkty, poświęcony czas, miłą atmosferę i wiele cennych pomysłów na kolejne inicjatywy. 

   

 • Rozmawiali o cyberprzemocy

  15.12.2017

   

  W piątek 15 grudnia z uczniami klas V, VI i VII na niecodziennej lekcji spotkał się policjant z Komendy Powiatowej  Policji w Kozienicach zajmujący się profilaktyką społeczną oraz sprawami nieletnich. Tematem spotkania była przemoc, w tym cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci.

  W pierwszej części spotkania nasz gość specjalny poruszył kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz sposobami unikania zagrożeń. Dużo uwagi poświęcił formom przestępczości nieletnich oraz odpowiedzialności karnej za te czyny. W oparciu o konkretne, „ z życia wzięte” przykłady mówił także o różnych sytuacjach zagrożenia i wskazywał sposoby ich unikania. Omówił szeroko zagadnienia przemocy rówieśniczej: fizycznej i psychicznej. Wskazał jak należy się zachować w takich sytuacjach, gdzie szukać pomocy.

  Rozmawiali o cyberprzemocy - Obrazek 1

  W części głównej piątkowej prelekcji aspirant Tomasz Mazur wyjaśnił uczniom co oznacza pojęcie cyberprzemocy i jakie są jej aspekty prawne. Wskazał na  zagrożenia wirtualnego świata oraz opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach jakie można tam spotkać. Przypomniał o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Przestrzegał także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy nie wiemy - kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą. Na podstawie konkretnych przykładów funkcjonariusz opowiedział do czego mogą doprowadzić internetowe czy telefoniczne „zaczepki i niestosowne komentarze” oraz jakie będą skutki takiego postępowania. Zdecydowanie podkreślił, że cyberprzemoc jest zjawiskiem niezwykle szkodliwym i należy bezwzględnie reagować na tego typu sytuacje. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli także filmiki  z serii „ 3,2,1…Internet. Cyberprzemoc”.

  Wizyta w szkole związana była z promowaniem wśród naszych uczniów bezpiecznych zachowań, szczególnie związanych z korzystaniem z Internetu Mamy nadzieję, że spotkanie podniosło świadomość naszych uczniów w zakresie obowiązujących przepisów, a także sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. 

   

 • Debata o mediach

  09.12.2017

   

  9 grudnia klasa VII w ramach projektu ,,Liderzy Profilaktyki’’, realizowanego wspólnie z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Kozienicach, przygotowała debatę na temat zalet i wad nowych mediów.

  Podzieliliśmy się na grupę zwolenników i przeciwników mediów elektronicznych przygotowując odpowiednie argumenty. Naszej dyskusji, przysłuchiwali się koledzy i koleżanki z klasy IV, V i VI. Pod koniec debaty głos zabrał nasz nauczyciel informatyki pan Tomasz Dymek, który zwrócił uwagę na problemy nie poruszone w dyskusji, a które stanowią zagrożenie dla wszystkich korzystających z mediów.

  Debata o mediach - Obrazek 1

  Debatę zamknęło głosowanie zwolenników i przeciwników mediów elektronicznych. Na monitor komputerowy naklejono więcej czarnych kartek - to znak, że argumenty ,,przeciw’’ zyskały większość głosów. Mimo to, wiemy, że nie unikniemy korzystania z Internetu, komputera czy smartfonu. Ważne, by robić to świadomie i odpowiedzialnie. 

   

 • IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

  08.12.2017

   

  6 grudnia odbył się w naszej szkole już IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Tak, jak w latach poprzednich wzięły w nim udział dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I – III. Również tak jak poprzednio chętnych do zaprezentowania wierszy o Mikołaju było bardzo wielu. Aż dwadzieścioro przedszkolaków pokazało w tym roku swoje umiejętności recytatorskie.

  Najmłodsi uczestnicy rywalizacji dostarczyli publiczności mnóstwa wrażeń. Z pewnością należy pochwalić ich za odwagę. Każdy startujący otrzymał w prezencie dyplom uczestnika, świąteczną książeczkę i  słodkiego Mikołajka.

  Dość licznie zaprezentowali się również  uczniowie klas I-III. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy pierwszej. Wystąpili w dużej grupie i pięknie zaprezentowali swoje wiersze. W młodszych klasach wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa i czekoladowe Mikołajki, a jury w składzie: panie Agnieszka Suska, Iwona Dymek, Mariola Cholewa i Ewa Kościelnik wytypowało zwycięzców w poszczególnych klasach.

  IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 1

  Wręczenie nagród miało miejsce dwa dni później, bo w piątek 8 grudnia. Na specjalnym apelu, w obecności całej szkolnej społeczności swoje nagrody odebrali: Maja Skowrońska i Kacper Staszewski z klasy I, Amelia Walencik i Karol Kuźniak z klasy II, Jakub Sikorski z III a oraz Krystian Frączek z III b.

  IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się piąta edycja konkursu, a liczba chętnych do wystartowania w nim będzie jeszcze większa.

   

 • Mikołajkowy wyjazd do teatru

  07.12.2017

   

  Uczniowie klas III a, III b i IV tegoroczne Mikołajki obchodzili 7 grudnia w teatrze Capitol w Warszawie. Dzieci obejrzały spektakl pt. Cudowna lampa Alladyna.

  To opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”.  Publiczności przedstawienie bardzo się podobało, dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorów, ruch sceniczny, piosenki oraz nowoczesne projekcje multimedialne wykorzystane jako elementy scenografii. Pewnie dlatego brawa na koniec spektaklu były tak entuzjastyczne.

  Mikołajkowy wyjazd do teatru - Obrazek 1

  Po przedstawieniu na scenie pojawił się Mikołaj, który zaprosił wszystkie dzieci do siebie oraz wytrwale, po kolei z nimi gawędził i rozdawał cukierki.

  Mikołajkowy wyjazd do teatru - Obrazek 2

  Cukierki szybko zniknęły, ale pozostało pytanie - Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? Oj, było się nad czym zastanawiać w drodze powrotnej.

   

 • Florystyczne warsztaty drugoklasistów

  06.12.2017

   

  Warsztaty florystyczne to doskonały trening wyobraźni przestrzennej. Uczniowie klasy II mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w tego typu warsztatach prowadzonych przez doświadczoną florystkę, panią Wioletę Kuźniak. Pierwsze zajęcia tworzenia kompozycji kwiatowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, odbyły się w listopadzie. Wtedy dzieci układały "Jesienne bukiety". Tym razem tematem warsztatów były stroiki bożonarodzeniowe.

  Uczestnicy warsztatów po zapoznaniu się z potrzebnymi materiałami i narzędziami z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do działania. Podczas pracy można było podziwiać jak z każdym elementem zmienia się wygląd stroików, w których umieszczane były gałązki świerkowe, świeczka, bombka, szyszka, kawałki pomarańczy i inne elementy dekoracyjne według własnych pomysłów. Zachwytom nie było końca. Tak przygotowane stroiki będą doskonałą ozdobą w ich domach.  A jeden z nich otrzymała w prezencie pani dyrektor. Od tej pory i w jej gabinecie zagościła świąteczna atmosfera.

  Florystyczne warsztaty drugoklasistów - Obrazek 1

  Na koniec jeszcze jeden element świąteczny, który może być również prezentem dla kogoś bliskiego. Dzieci wykonywały go zgodnie ze wskazówkami Pani Wiolety. Oczywiście ta praca do końca była wielka niespodzianką. Najpierw przyklejały do pokrywki słoika przyniesione figurki, mikołaje, bałwanki, rybki i inne.  Następnie napełniały słoik wodą destylowaną z dodatkiem kilku kropli gliceryny i odrobiną brokatu. Wystarczyło tylko szczelnie zakręcić i odwrócić. W ten sposób powstały wspaniałe, śnieżne kule.

  Florystyczne warsztaty drugoklasistów - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że nie zabraknie okazji do kolejnych spotkań z Panią Kuźniak, której serdecznie dziękujemy.
   

 • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

  06.12.2017

   

  W piątek, 1 grudnia, coś tajemniczego zaczęło się dziać w okolicach szkolnej kuchni i sąsiadującej z nią sali nr 4. Pojawili się tam uczniowie klasy szóstej ze swoją wychowawczynią panią Anną Owczarczyk i dwoma mamami - Joanną Dygą i Iwoną Kędziorek. Trochę dawały do myślenia kuchenne fartuchy, ale jeszcze więcej zapach, który po jakimś czasie zaczął się roznosić po szkole - zapach świąt, a raczej świątecznych pierników.

  Pierniki jak pierniki, zdarzało się już wcześniej, że ktoś je piekł w szkolnej kuchni, ale dlaczego pojawiają się teraz w takich ogromnych ilościach. Zajęły parapet dwóch okien w bibliotece. Właśnie, dlaczego w bibliotece? Dlaczego szóstoklasiści ich nie skonsumowali lub nie zabrali do domów?

  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Obrazek 1

  Sprawa wyjaśniła się dopiero dziś. Uczniowie klasy szóstej postanowili się zabawić w Świętych Mikołajów i zamiast czekać i otrzymywać prezenty chcieli je tym razem sami przygotować i rozdać. Biegali z tacami pełnymi lukrowanych słodkości po salach lekcyjnych. Każdy uczeń i nauczyciel został obdarowany ich piernikowym dziełem.

  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Obrazek 2

  Szóstoklasięci w mikołajowych czapkach pojawili się również na IV-ym Mikołajkowym Konkursie Recytatorskim. Można powiedzieć, że grupowo wyrecytowali swój wierszyk o Mikołaju i poczęstowali maluchy uczestniczące w konkursie swoimi pierniczkami. Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
  Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
 • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć