Nawigacja

 • "Zabierz mnie ze sobą na święta"

  21.12.2017

   

  W szkolnej bibliotece pojawiło się ostatnio mnóstwo nowych książek. Tak, jak i te, które były tu już wcześniej, stoją sobie równiutko na półkach bibliotecznych regałów i czekają, aż ktoś je wypożyczy. Ale czemu mają się pokrywać kurzem podczas przerwy świątecznej? Czy nie lepiej by znalazły się w domach naszych uczniów? Tym bardziej, że prognozy pogody na święta Bożego Narodzenia nie są raczej zimowe lecz deszczowe.

  Nasza bibliotekarka, pani Ania Owczarczyk, już po raz drugi przeprowadziła akcję „Zabierz mnie ze sobą na Święta”. Od rana na szkolnym korytarzu pojawiło się stoisko z książkami. Wyciągnięte ze regałowych półek ujrzały światło dzienne i zachęcały potencjalnych czytelników swoimi barwnymi okładkami. Nawet ci, którzy na co dzień są rzadkimi gośćmi w bibliotece mieli je teraz na wyciągnięcie ręki i nie mogli się zasłaniać chroniczną alergią na biblioteczny kurz.

  "Zabierz mnie ze sobą na święta" - Obrazek 1

  Nic tak nie poszerza naszej wiedzy o świecie i nic tak nie uczy języka polskiego jak czytanie książek. Akcji promujących czytelnictwo też nigdy za wiele. Ta, sądząc po długości kolejki do stolika pani Ani zakończyła się pełnym sukcesem!

   

 • Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach"

  20.12.2017

   

  Królowa rzek polskich była tematem wystawy, której wernisaż odbył się w Galerii „Na piętrze” w dniu 20 grudnia br. Ogólnopolska wystawa pt. „Wisła w ilustracjach” została przygotowana w związku ogłoszeniem przez sejm RP roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły.

  Na wystawie zaprezentowano 80 prac 24 wybitnych artystów z całej Polski. Autorzy prac to laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, kilku pokoleń, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”: J. Wilkoń, A. Heidrich, T. Wilbik, K. Michałowska, B. Orliński, M. Wasilewski, E. Gaudasińska, T. Borowski, H. Grodzka-Nowak, J. Marcolla, E. Wasiuczyńska, L. Ołdak, K. Stanny, A. Sędziwy, J. Jung, A. Żelewska, A. Michalska-Szwagierczak, A. Gołębiowski, S. Ożóg, D. Kowalski, W. Kołyszko, Z. Kołaczek, A. Kucharska-Cybuch, F. Maśluszczak. Wystawa powstała po XI Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów zorganizowanych w 2016 roku w Krasnobrodzie.

  Źródłem inspiracji dla twórców były teksty znanych poetów i pisarzy, podania, klechdy, legendy, średniowieczne kroniki, ważne wydarzenia z historii najnowszej oraz własne doświadczenia i przeżycia, często bardzo, bardzo osobiste...

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 1

  O tym, że nasza gmina to gmina nadwiślańska przypomniał gość wernisażu pan Marek Drapała – wójt Gminy Magnuszew. Oprócz niego gościliśmy na wernisażu wareckiego plastyka, dobrego ducha naszej Galerii, pana Jacka Matlakowskiego. Ale prawdziwym „gwoździem” wernisażu był koncert kapeli góralskiej Jetelinka z Beskidów, a u podnóża tych gór znajdują się źródła Wisły.

  Mieliśmy okazję posłuchania gry na instrumentach ludowych takich, jak trombita, róg pasterski, fujary i fujarki czy gajdy. Dzieci, i nie tylko, wzięły udział w tanecznej zabawie ludowej „Kapusta”, a chłopcy z klasy siódmej w „Tańcu Zbójnickim”. Górale z kapeli pokazali nam również szczegóły pięknych strojów regionu beskidzkiego.

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 2

  A na koniec, jako że Boże Narodzenie tuż, tuż, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Nawet nie podejrzewaliśmy, że naszym uczniom wypadnie to tak dobrze. Niestety mamy tylko nagranie jednej z nich wykonane telefonem przez panią Anię Owczarczyk. Przekonajcie się sami:

  Na koniec wypada wspomnieć, że kapelę sprowadził do naszej szkoły pan Eugeniusz Chudak Morzuchowski z piaseczyńskiej agencji Promocja.

  Wernisaż wystawy "Wisła w ilustracjach" - Obrazek 3

   

 • Drzewko spełnianych życzeń 2

  21.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a więc w naszej szkole pojawia się coraz więcej świątecznych drzewek. Dziś pojawiło się kolejne, w Galerii „Na piętrze” stanęła zielona, ale całkiem pusta choinka. Dlaczego nikt nie zawiesił na niej chociaż jednej ozdoby?

  Sytuacja wyjaśniła się dziś podczas specjalnego apelu. Siódmoklasiści po raz drugi przygotowali „drzewko spełnianych życzeń”. Tak jak rok temu klasa siódma starała się rozbudzić w nas „ducha świąt”.

  Podczas apelu chłopcy z klasy siódmej rozdali ponad sto specjalnych bombek, na których każdy mógł napisać świąteczne życzenia i zawiesić je na choince. Nam pozostaje czekać na spełnienie tych życzeń. A może, skoro już je znamy, pomóżmy sami je spełnić?

  Drzewko spełnianych życzeń 2 - Obrazek 1

   

 • Kiermasz Świąteczny

  18.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W niedziele 10 i 17 grudnia z inicjatywy Rady Rodziców i Rady Uczniów odbył się kolejny kiermasz.

  Na dolnym korytarzu pojawiła się szeroka gama  bożonarodzeniowych dekoracji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane, m.in. choinki z szyszek, kolorowych piórek, wspaniałe stroiki, bombki, zrobione na szydełku mikołajki i aniołki, itp. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Większość z nich powstała w czasie warsztatów i zajęć  organizowanych w szkole, niektóre zostały własnoręcznie wykonane w domu  i przekazane na kiermasz.

  Mogliśmy podziwiać niezwykłą kreatywność  autorów świątecznych ozdób. Uczniowie postarali się i wykonali mnóstwo kartek świątecznych. Na cele kiermaszu otrzymaliśmy od Przyjaciół Szkoły także dużą ilość kalendarzy ściennych na nowy rok oraz tłoczone soki z jabłek. Nie zabrakło także własnoręcznie wypieczonych i ozdobionych pierniczków Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska.

  Kiermasz Świąteczny - Obrazek 1

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu kiermaszu. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli rzeczowo i finansowo naszą kolejną świąteczną akcję.

   

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe

  15.12.2017

   

  Z inicjatywy Rady Rodziców w grudniu odbył się cykl czterech spotkań – warsztatów, w czasie których wykonywane były bożonarodzeniowe dekoracje. Po raz drugi przed Świętami Bożego Narodzenia grupa zaangażowanych, kreatywnych osób zbierała się, aby własnoręcznie „czarować” z różnych materiałów niepowtarzalne ozdoby świąteczne: stroiki, wianki, choinki i bombki.

  Materiały były przeróżne, ekologiczne świerki, zasuszone cytrusy, szyszki, orzechy, świeczki oraz styropianowe bombki, kolorowe tasiemki i wstążki, cekiny i brokatowe świecidełka. Uczestniczki wymieniały się pomysłami, technikami i produktami, poszerzając własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły.

  W warsztatach uczestniczyły także dzieci, od przedszkolaków do uczniów klas starszych, które również ozdabiały swoje bombki oraz próbowały swoich zdolności w wykonywaniu stroików i wianków świątecznych na drzwi. Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników, którym przychodziły do głowy często zaskakujące, niezwykle fantazyjne pomysły.

  Warsztaty Bożonarodzeniowe - Obrazek 1

  Obserwując pracę uczestniczek warsztatów trzeba pokreślić ich cierpliwość, pracowitość i niezwykłą kreatywność. Na pewno każda z nich zaprzyjaźniła się z klejem na ciepło. Przy jego pomocy bez problemu powstawały nie tylko stroiki bożonarodzeniowe, ale i inne dekoracje świąteczne. Spotkaniom towarzyszyła zawsze miła atmosfera, a Przewodnicząca Rady Rodziców p. Asia dbała o słodki poczęstunek, dobrą kawę i gorącą herbatkę. Wszystkie prace zostały przekazane na tegoroczny kiermasz świąteczny.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom warsztatowych spotkań , za aktywny udział w warsztatach,  za włożoną pracę, produkty, poświęcony czas, miłą atmosferę i wiele cennych pomysłów na kolejne inicjatywy. 

   

 • Rozmawiali o cyberprzemocy

  15.12.2017

   

  W piątek 15 grudnia z uczniami klas V, VI i VII na niecodziennej lekcji spotkał się policjant z Komendy Powiatowej  Policji w Kozienicach zajmujący się profilaktyką społeczną oraz sprawami nieletnich. Tematem spotkania była przemoc, w tym cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci.

  W pierwszej części spotkania nasz gość specjalny poruszył kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz sposobami unikania zagrożeń. Dużo uwagi poświęcił formom przestępczości nieletnich oraz odpowiedzialności karnej za te czyny. W oparciu o konkretne, „ z życia wzięte” przykłady mówił także o różnych sytuacjach zagrożenia i wskazywał sposoby ich unikania. Omówił szeroko zagadnienia przemocy rówieśniczej: fizycznej i psychicznej. Wskazał jak należy się zachować w takich sytuacjach, gdzie szukać pomocy.

  Rozmawiali o cyberprzemocy - Obrazek 1

  W części głównej piątkowej prelekcji aspirant Tomasz Mazur wyjaśnił uczniom co oznacza pojęcie cyberprzemocy i jakie są jej aspekty prawne. Wskazał na  zagrożenia wirtualnego świata oraz opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach jakie można tam spotkać. Przypomniał o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Przestrzegał także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy nie wiemy - kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą. Na podstawie konkretnych przykładów funkcjonariusz opowiedział do czego mogą doprowadzić internetowe czy telefoniczne „zaczepki i niestosowne komentarze” oraz jakie będą skutki takiego postępowania. Zdecydowanie podkreślił, że cyberprzemoc jest zjawiskiem niezwykle szkodliwym i należy bezwzględnie reagować na tego typu sytuacje. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli także filmiki  z serii „ 3,2,1…Internet. Cyberprzemoc”.

  Wizyta w szkole związana była z promowaniem wśród naszych uczniów bezpiecznych zachowań, szczególnie związanych z korzystaniem z Internetu Mamy nadzieję, że spotkanie podniosło świadomość naszych uczniów w zakresie obowiązujących przepisów, a także sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. 

   

 • Debata o mediach

  09.12.2017

   

  9 grudnia klasa VII w ramach projektu ,,Liderzy Profilaktyki’’, realizowanego wspólnie z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Kozienicach, przygotowała debatę na temat zalet i wad nowych mediów.

  Podzieliliśmy się na grupę zwolenników i przeciwników mediów elektronicznych przygotowując odpowiednie argumenty. Naszej dyskusji, przysłuchiwali się koledzy i koleżanki z klasy IV, V i VI. Pod koniec debaty głos zabrał nasz nauczyciel informatyki pan Tomasz Dymek, który zwrócił uwagę na problemy nie poruszone w dyskusji, a które stanowią zagrożenie dla wszystkich korzystających z mediów.

  Debata o mediach - Obrazek 1

  Debatę zamknęło głosowanie zwolenników i przeciwników mediów elektronicznych. Na monitor komputerowy naklejono więcej czarnych kartek - to znak, że argumenty ,,przeciw’’ zyskały większość głosów. Mimo to, wiemy, że nie unikniemy korzystania z Internetu, komputera czy smartfonu. Ważne, by robić to świadomie i odpowiedzialnie. 

   

 • IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

  08.12.2017

   

  6 grudnia odbył się w naszej szkole już IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Tak, jak w latach poprzednich wzięły w nim udział dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I – III. Również tak jak poprzednio chętnych do zaprezentowania wierszy o Mikołaju było bardzo wielu. Aż dwadzieścioro przedszkolaków pokazało w tym roku swoje umiejętności recytatorskie.

  Najmłodsi uczestnicy rywalizacji dostarczyli publiczności mnóstwa wrażeń. Z pewnością należy pochwalić ich za odwagę. Każdy startujący otrzymał w prezencie dyplom uczestnika, świąteczną książeczkę i  słodkiego Mikołajka.

  Dość licznie zaprezentowali się również  uczniowie klas I-III. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy pierwszej. Wystąpili w dużej grupie i pięknie zaprezentowali swoje wiersze. W młodszych klasach wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa i czekoladowe Mikołajki, a jury w składzie: panie Agnieszka Suska, Iwona Dymek, Mariola Cholewa i Ewa Kościelnik wytypowało zwycięzców w poszczególnych klasach.

  IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 1

  Wręczenie nagród miało miejsce dwa dni później, bo w piątek 8 grudnia. Na specjalnym apelu, w obecności całej szkolnej społeczności swoje nagrody odebrali: Maja Skowrońska i Kacper Staszewski z klasy I, Amelia Walencik i Karol Kuźniak z klasy II, Jakub Sikorski z III a oraz Krystian Frączek z III b.

  IV Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się piąta edycja konkursu, a liczba chętnych do wystartowania w nim będzie jeszcze większa.

   

 • Mikołajkowy wyjazd do teatru

  07.12.2017

   

  Uczniowie klas III a, III b i IV tegoroczne Mikołajki obchodzili 7 grudnia w teatrze Capitol w Warszawie. Dzieci obejrzały spektakl pt. Cudowna lampa Alladyna.

  To opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”.  Publiczności przedstawienie bardzo się podobało, dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorów, ruch sceniczny, piosenki oraz nowoczesne projekcje multimedialne wykorzystane jako elementy scenografii. Pewnie dlatego brawa na koniec spektaklu były tak entuzjastyczne.

  Mikołajkowy wyjazd do teatru - Obrazek 1

  Po przedstawieniu na scenie pojawił się Mikołaj, który zaprosił wszystkie dzieci do siebie oraz wytrwale, po kolei z nimi gawędził i rozdawał cukierki.

  Mikołajkowy wyjazd do teatru - Obrazek 2

  Cukierki szybko zniknęły, ale pozostało pytanie - Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? Oj, było się nad czym zastanawiać w drodze powrotnej.

   

 • Florystyczne warsztaty drugoklasistów

  06.12.2017

   

  Warsztaty florystyczne to doskonały trening wyobraźni przestrzennej. Uczniowie klasy II mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w tego typu warsztatach prowadzonych przez doświadczoną florystkę, panią Wioletę Kuźniak. Pierwsze zajęcia tworzenia kompozycji kwiatowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, odbyły się w listopadzie. Wtedy dzieci układały "Jesienne bukiety". Tym razem tematem warsztatów były stroiki bożonarodzeniowe.

  Uczestnicy warsztatów po zapoznaniu się z potrzebnymi materiałami i narzędziami z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do działania. Podczas pracy można było podziwiać jak z każdym elementem zmienia się wygląd stroików, w których umieszczane były gałązki świerkowe, świeczka, bombka, szyszka, kawałki pomarańczy i inne elementy dekoracyjne według własnych pomysłów. Zachwytom nie było końca. Tak przygotowane stroiki będą doskonałą ozdobą w ich domach.  A jeden z nich otrzymała w prezencie pani dyrektor. Od tej pory i w jej gabinecie zagościła świąteczna atmosfera.

  Florystyczne warsztaty drugoklasistów - Obrazek 1

  Na koniec jeszcze jeden element świąteczny, który może być również prezentem dla kogoś bliskiego. Dzieci wykonywały go zgodnie ze wskazówkami Pani Wiolety. Oczywiście ta praca do końca była wielka niespodzianką. Najpierw przyklejały do pokrywki słoika przyniesione figurki, mikołaje, bałwanki, rybki i inne.  Następnie napełniały słoik wodą destylowaną z dodatkiem kilku kropli gliceryny i odrobiną brokatu. Wystarczyło tylko szczelnie zakręcić i odwrócić. W ten sposób powstały wspaniałe, śnieżne kule.

  Florystyczne warsztaty drugoklasistów - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że nie zabraknie okazji do kolejnych spotkań z Panią Kuźniak, której serdecznie dziękujemy.
   

 • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

  06.12.2017

   

  W piątek, 1 grudnia, coś tajemniczego zaczęło się dziać w okolicach szkolnej kuchni i sąsiadującej z nią sali nr 4. Pojawili się tam uczniowie klasy szóstej ze swoją wychowawczynią panią Anną Owczarczyk i dwoma mamami - Joanną Dygą i Iwoną Kędziorek. Trochę dawały do myślenia kuchenne fartuchy, ale jeszcze więcej zapach, który po jakimś czasie zaczął się roznosić po szkole - zapach świąt, a raczej świątecznych pierników.

  Pierniki jak pierniki, zdarzało się już wcześniej, że ktoś je piekł w szkolnej kuchni, ale dlaczego pojawiają się teraz w takich ogromnych ilościach. Zajęły parapet dwóch okien w bibliotece. Właśnie, dlaczego w bibliotece? Dlaczego szóstoklasiści ich nie skonsumowali lub nie zabrali do domów?

  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Obrazek 1

  Sprawa wyjaśniła się dopiero dziś. Uczniowie klasy szóstej postanowili się zabawić w Świętych Mikołajów i zamiast czekać i otrzymywać prezenty chcieli je tym razem sami przygotować i rozdać. Biegali z tacami pełnymi lukrowanych słodkości po salach lekcyjnych. Każdy uczeń i nauczyciel został obdarowany ich piernikowym dziełem.

  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Obrazek 2

  Szóstoklasięci w mikołajowych czapkach pojawili się również na IV-ym Mikołajkowym Konkursie Recytatorskim. Można powiedzieć, że grupowo wyrecytowali swój wierszyk o Mikołaju i poczęstowali maluchy uczestniczące w konkursie swoimi pierniczkami. Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku.

   

 • Mikołaj w zerówce

  06.12.2017

   

  Dnia 6 grudnia dzieci z oddziału "0" jak co roku z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Mikołaja. Analizowały swoje zachowanie, zastanawiając się, czy w tym roku swoim postępowaniem zasłużyły na prezenty. Z samego rana ubrały choinkę, na której powiesiły bombki, łańcuchy i oczywiście kolorowe cukierki. Przygotowały też poczęstunek dla oczekiwanego gościa.

   

  Gdy Mikołaj pojawił się w sali z workiem prezentów, dzieci w podziękowaniu za nie recytowały mikołajkowe wierszyki. Prezenty bardzo im się spodobały, gdyż do końca dnia tylko nimi się bawiły, a Mikołaja zaprosiły na następny rok.

   

  Mikołaj w zerówce - Obrazek 1

   

  Jeśli chcesz obejrzeć więcej zdjęć z wizyty Mikołaja w zerówce kliknij tutaj.

   

 • Samoocena SAS

  02.12.2017

   

  W sobotę, 2 grudnia, odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone samoocenie działalności placówki w dziesięciu obszarach określonych w Międzynarodowych Standardach Szkół Aktywnych w Społeczności. Program Sieci Szkół Aktywnych w Społeczności prowadzi Fundacja Innowacji Edukacyjnych "Mała Szkoła" (FIE). Jesteśmy uczestnikami programu od roku 2012 i była to już czwarta samoocena przeprowadzona w naszej szkole.

  Facylitatorem, czyli osobą pomagającą przeprowadzić prawidłową samoocenę szkoły była pani Elżbieta Tołwińska-Królikowska – prezes FIE „Mała Szkoła”. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska, przedstawiciel uczniów (Jolanta Kozłowska, Magda Korczak, Zuzanna Dyga i Krzysztof Suska, przedstawiciele nauczycieli (Ewa Kościelnik, Iwona i Tomasz Dymkowie), rodzice (Joanna Dyga, Katarzyna Kozłowska, Marzena Działkowska oraz Irmina Wieczorek i Katarzyna Kowal, które są jednocześnie pracownikami szkoły).

  Zaproszenie do udziału w samoocenie przyjęli także: proboszcz parafii Rozniszew ks. Wojciech Celuch, komendant OSP Rozniszew pan Łukasz Janowski i pani Elżbieta Wachnik – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie.

  Samoocena SAS - Obrazek 1

  Uczestnicy podzieleni na trzy zespoły robocze przyglądali się pracy szkoły w dziesięciu ocenianych obszarach tj. przywództwo, partnerstwo, integracja społeczna, usługi, wolontariat, uczenie się przez całe życie, rozwój społeczności, angażowanie rodziców, kultura organizacyjna i uczenie się przez zrozumienie, a następnie proponowali oceny poszczególnych kryteriów dla każdego obszaru.

  Rozmowy i dyskusje jakie toczyły się podczas samooceny były bardzo ciekawe dla wszystkich uczestników. Były świetną okazją wymiany spostrzeżeń na temat funkcjonowania szkoły przez tych, którzy są tym funkcjonowaniem bezpośrednio zainteresowani. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają standardy i wskaźniki, nad którymi dyskutowano kliknij wybrany link:
  angazowanie_rodzicow.pdfintegracja_spoleczna.pdfkultura_organizacyjna_szkoly.pdfpartnerstwo.pdf
  przywodztwo.pdfrozwoj_spolecznosci.pdfuczenie_sie_przez_cale_zycie.pdfuczenie_sie_przez_zrozumienie.pdf
  uslugi.pdfwolontariat.pdf.

  Ponad siedmiogodzinne spotkanie umożliwiło powstanie obrazu szkoły i przygotowanie wniosków, których realizacja pozwoli ten obraz udoskonalić. Analizując otrzymane wyniki należy stwierdzić, że najwięcej do zrobienia pozostało nam nadal w obszarach wolontariat i usługi. Czas więc zabrać się do pracy, przed nami kolejny rok działania w Sieci Szkół Aktywnych w Społeczności.

  Samoocena SAS - Obrazek 2

   

 • Poranek z muzyką Fryderyka Chopina

  30.11.2017

   

  W czwartek, 30 listopada,  odbył się w naszej szkole w Galerii „Na piętrze” koncert muzyki Fryderyka Chopina. Oczywiście „motorem” wydarzenia był, jak zawsze w sprawach związanych z muzyką, pan Eugeniusz Chudak-Morzuchowski i jego agencja „Promocja”.

  Tym razem Pan Eugeniusz wystąpił w podwójnej roli, prowadzącego i pianisty. Pięknie opowiadał o życiu Fryderyka Chopina, a opowieści te przeplatane były utworami Chopina. Wysłuchaliśmy m. in.  utworu, który napisał 7 – letni Frycek, zachwycił nas Mazurek F – dur, który Fryderyk Chopin napisał pod wpływem pobytu na wsi. Podziwialiśmy wspaniałą Etiudę rewolucyjną, napisaną przez Chopina na obczyźnie, po tym jak dotarła do niego wiadomość o upadku powstania listopadowego.

  Uczniowie mieli również możliwość wysłuchania pieśni Chopina w wykonaniu śpiewaków operowych. Mirosław Starz zaśpiewał pieśń pt. „Pierścień”, a Anna Parysz „Śliczny chłopiec”. Pan Mirosław Starz przeczytał fragment listu młodego Frycka, który pisał do szkolnego kolegi Filusia.

  Poranek z muzyką Fryderyka Chopina - Obrazek 1

  Już za życia Chopina mówiono o nim muzyczny geniusz. Ta opinia przetrwała do naszych czasów. Mogliśmy się przekonać o tym sami, po tym jak, nawet nasi najmłodsi uczniowie szkoły w Rozniszewie, wysłuchali koncertu w wielkim skupieniu. Mistrz to MISTRZ !!!

   

 • "Narkotyki, dopalacze - NIE TĘDY DROGA!"

  30.11.2017

   

  „NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!” to hasło kampanii, której celem jest przeciwdziałanie powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych.

  W związku z tym, w czwartek, 30 listopada, odbyło się ogólne zebranie rodziców uczniów szkoły w Rozniszewie, podczas którego zaprezentowana została edukacyjna walizka narkotykowa. Prezentację poprowadzili przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Oprócz samej prezentacji omówione zostały procedury postępowania i aspekty prawne związane z problemem narkomanii wśród dzieci i młodzieży.

  "Narkotyki, dopalacze - NIE TĘDY DROGA!" - Obrazek 1

  Tego samego dnia, godzinę wcześniej, z przedstawicielami Komendy Powiatowej policji w Kozienicach spotkali się członkowie Rady Pedagogicznej naszej szkoły. Oni również zostali zapoznani z problemem narkomanii i używania dopalaczy przez dzieci i młodzież. Profilaktyka tych problemów jest bardzo ważna i nie możemy udawać, że nas nie dotyczy.

   

   

 • Trampolinowe szaleństwo

  29.11.2017

   

  Klasa VII jest już po Mikołajkach. W środę św. Mikołaj zabrał ich do Hangaru 646 na warszawskim Mokotowie, gdzie mogli wyszaleć się na niezliczonych batutach, skoczniach i poduchach powietrznych.

  Fantastyczna zabawa wymagała jednak tak wiele sił, że niektórzy opuścili Hangar zupełnie wyczerpani, w dodatku z zaburzonym błędnikiem. Wizyta w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej miała być sposobem na regenerację i uspokojenie młodych organizmów. Czołgi, armaty i wozy bojowe nie bardzo jednak wpłynęły na uciszenie rozhuśtanych emocji.

  Trampolinowe szaleństwo - Obrazek 1

  Okazuje się, że zaplanowany na koniec wycieczki McDonald, nie bardzo już interesuje uczestników. Mikołajkowy wypad do Warszawy zakończył się więc nieco wcześniej niż planowano.

   

 • III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej Mniszew 2017

  10.11.2017

   

  W piątek, 10 listopada, w sali Centrum Kultury i Tradycji Historycznej przy Skansenie Bojowym w Mniszewie odbył się III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej Mniszew 2017 zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Magnuszew.

  Gospodarzami imprezy byli: pani Elżbieta Wachnik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie oraz Wójt Gminy Magnuszew pan Marek Drapała.

  Podczas przeglądu wystąpili uczniowie wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy, a także magnuszewski zespół Melodia. Szkołę w Rozniszewie reprezentował chór w składzie: Kinga Talaga, Aleksandra Walencik, Natalia Wieczorek, Sylwia Irzykowska, Angelika Sąpór, Zuzanna Zbyszyńska, Oliwier Kamiński, Kamil Sąpór i Mateusz Bobrowski przygotowany przez panie mariolę Cholewę i Małgorzatę Kościńską.

  III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej Mniszew 2017 - Obrazek 1

  Nasi  uczniowie zaśpiewali dwie pieśni – Przybyli ułani  i Jesienny deszcz. Wszystko zarejestrowała oczywiście TV Nasz Powiat z Kozienic. Prezentujemy te relacje poniżej.

   

 • Wernisaż wystawy "Chrzest Polski w ilustracjach"

  09.11.2017

   

  "Prezentowane dzieła stanowią znakomite świadectwo kontynuacji i rozwoju przez polskich artystów wielkiego dziedzictwa kultury i sztuki wyrastających od dziesięciu i pół wieku na fundamencie wiary chrześcijańskiej, położonym przez Mieszka I w 966 roku"

  - prof. Krzysztof Ożóg, Uniwersytet Jagielloński

  W galerii „Na piętrze” miał dziś miejsce kolejny wernisaż. Zaprezentowana została oficjalnie wystawa „Chrzest Polski w ilustracjach”. Oficjalnie, gdyż nasi uczniowie mogli oglądać prace już prawie od dwóch tygodni. Wystawa powstała w ramach realizacji projektu „Leszno w 1050. Rocznicę Chrztu Polski”. Towarzyszył jej pięknie wydany, dwujęzyczny album, w którym nasza szkoła, a raczej THE STEFAN CZARNIECKI PUBLIC PRIMARY SCHOOL AT ROZNISZEW, została wymieniona jako współuczestnik projektu. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni.

  Autorami ilustracji są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”. Od ponad trzydziestu lat przyjeżdżają do Krasnobrodu na środowiskowe spotkania twórcze – ogólnopolskie plenery i warsztaty ilustratorów.
  Zestaw prac wystawy poszerzono o ilustracje z wcześniejszych edycji warsztatów, w tym o dzieła zmarłego w 2014 r. profesora Janusza Stannego, wybitnego artysty, wychowawcy kilku pokoleń ilustratorów, który przez wiele lat otaczał opieką artystyczną spotkania organizowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury.

  Wernisaż wystawy "Chrzest Polski w ilustracjach" - Obrazek 1

  Źródłem wiedzy i inspiracji dla artystów, autorów prezentowanych kilkudziesięciu prac, były średniowieczne kroniki, podania i legendy, jak również dzieła wybitnych polskich pisarzy, poetów, myślicieli, z których w większości pochodzą teksty zamieszczone pod ilustracjami.

  Wernisaż uświetniły swoją obecnością cztery znane, polskie ilustratorki książek dla dzieci. O swoich, pokazanych na wystawie pracach opowiadały dzieciom i gościom wernisażu panie: Hanna Grodzka-Nowak, Jolanta Marcolla, Krystyna Michałowska i Małgorzata Sawicka-Woronowicz.

  Wernisaż wystawy "Chrzest Polski w ilustracjach" - Obrazek 2

  Wśród gości nie zabrakło Wójta Gminy Magnuszew pana Marka Drapały. Podziękował on organizatorom i wraz z paniami ilustratorkami wręczył nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Patriotyczne strofy”. Triumfatorzy konkursu otrzymali albumy wystawy, w których na zakończenie wernisażu swoje autografy złożyły goszcząc na nim autorki wystawianych prac. To naprawdę cenna pamiątka. Dwoje spośród zwycięzców wyrecytowało wiersze przygotowane na konkurs.

  Wernisaż wystawy "Chrzest Polski w ilustracjach" - Obrazek 3

  Wszyscy obecni na wernisażu mieli również okazję wysłuchać pieśni patriotycznych przygotowanych na III Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Mniszewie. Relację z otwarcia wystawy przygotowała TV Nasz Powiat z Kozienic.

  Wystawę można oglądać w Galerii „Na piętrze” do końca listopada. Zapraszamy.

  Wernisaż wystawy "Chrzest Polski w ilustracjach" - Obrazek 4

   

 • IV Rozniszewski Konkurs Recytatorski "Patriotyczne strofy"

  08.11.2017

   

  Pierwszym akcentem szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był konkurs recytatorski „Patriotyczne strofy”. Tegoroczna, czwarta już jego edycja cieszyła się dużą popularnością. Aż czterdziestu dwóch uczniów naszej szkoły postanowiło wziąć udział w tej imprezie.

  Młodzi recytatorzy przygotowali na tę okazję prezentacje wierszy patriotycznych i poświęconych naszej Ojczyźnie. Jury w składzie: pani Agnieszka Suska, pani Anna Owczarczyk i pani Mariola Cholewa wytypowało zwycięzców w poszczególnych klasach.

  IV Rozniszewski Konkurs Recytatorski "Patriotyczne strofy" - Obrazek 1

  Laureatami konkursu zostali: Karol Kuźniak z klasy II, Zuzanna Bogucka z klasy III A, Łukasz Kolakowski z klasy III B, Noel Adler z klasy IV, Kinga Talaga z klasy piątej, Zuzanna Zbyszyńska z klasy VI i Magda Korczak z klasy VII. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas wernisażu wystawy „Chrzest Polski w ilustracjach”. Oczywiście napiszemy o tym w relacji z Galerii „Na piętrze”.

   

 • W przeddzień Święta Zmarłych

  31.10.2017

   

  Jutro obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, w polskiej tradycji to święto zmarłych. Odwiedzamy w tym czasie nasze groby rodzinne, ale nie zapominamy też o miejscach pamięci narodowej, mogiłach powstańczych i żołnierskich.

  Wykorzystując ładną pogodę uczniowie z klas II, III A, III B i IV wybrali się wraz z wychowawcami na rozniszewski cmentarz. Po drodze zatrzymali się przy Kopcu Kościuszki i Pomniku Pomordowanych i Poległych Mieszkańców Gmin Grabów, Głowaczów i Magnuszew. Zapalili znicze i postawili tradycyjne chryzantemy, najbardziej kojarzące się z listopadowym świętem kwiaty.

  W przeddzień Święta Zmarłych - Obrazek 1

  Na cmentarzu posprzątali kwaterę grobów żołnierskich i teren przy Pomniku Powstańców 1863 Roku. Oczywiście tu też postawili doniczki z chryzantemami i zapalili znicze. Trochę zadumani i trochę zmarznięci wrócili do szkoły. Jutro znowu wielu naszych uczniów pojawi się na cmentarzu. Tym razem z rodzicami przy grobach rodzinnych.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
  Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
 • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć