Nawigacja

Strona klasy trzeciej

Uczniowie klasy trzeciej przystąpili w tym roku szkolnym do programu profilaktycznego"Wspólne kroki w CYBERŚWIECIE". Program ma za zadanie ukształtowanie u dzieci uczących się w klasach trzecich szkoły podstawowej wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich.  

Program składa się z jednego spotkania informacyjnego z rodzicami i dziesięciu cotygodniowych spotkań (kroków) z dziećmi oraz 3-godzinnego spotkania podsumowującego z dziećmi i ich rodzicami.

KROK PIERWSZY - poznajemy Cyberświat

Uczniowie dyskutowali, odpowiadali napytania związane z Internetem, do czego można wykorzystać Internet, z jakich aplikacji, stron internetowych można korzystać używając smartfona, tabletu, komputera. 

Uczestnicy spotkania pracując w grupach mieli za zadanie znaleźć ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu - zabawy, w które można bawić się samemu i z rówieśnikami, w domu, w szkole i na świeżym powietrzu.

 

 

 

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli wymyśleć nazwę ich klasowego bloga. Było kilka propozycji, bardzo ciekawych, ale wygrało hasło "Czytelnicy".

KROK DRUGI - dobre maniery

Dobre maniery obowiązują nie tylko w codziennym życiu, podczas spotkań towarzyskich i zabaw z kolegami, ale dobre reguły obowiązują również  użytkowników Internetu i mediów elektronicznych.

 

Dzieciaki pilnie pracowały nad przyporządkowaniem sytuacji, w których ludzie dobrze lub źle traktują siebie nawzajem i swoje środowisko. Było wiele dyskusji i wątpliwości.

Gdy nie będziemy przestrzegać dobrych zasad jako użytkownicy Internetu to zapanuje chaos i będą utrwalane złe nawyki. Pisząc e-maile należy przestrzegać ortografii, poprawności gramatycznej i używać pięknego języka. 

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć