Nawigacja

Klasowe aktualności Klasa 4 Dla rodziców

Klasa IV

Klasowe aktualności

Lekcja wychowawcza o książce

Ostatniego dnia lutego lekcję wychowawczą w naszej klasie przygotowali uczniowie – Mikołaj Działkowski i Tomek Marchewka. Była to lekcja o książce.

Chłopcy rozpoczęli ją przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną o dziejach książki. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi skąd wzięło się powiedzenie „przeczytać od deski do deski”, okazało się, że kiedyś książki oprawiano w drewniane okładki. Potem prowadzący lekcję pokazali nam film ilustrujący powstawanie książki. Autorka książek dla dzieci opowiedziała w nim skąd biorą się pomysły na książkę, ilustrator pokazał jak powstają książkowe ilustracje, a pani redaktor z wydawnictwa zapoznała nas z rolą wydawcy. Film zakończyła wizyta w drukarni gdzie zobaczyliśmy jak wygląda druk i oprawa książek.

Drugą część zajęć wypełniły zadnia dla czwartoklasistów. Najpierw każdy, łącznie z wychowawcą, musiał odpowiedzieć na pytanie związane z obejrzanymi prezentacją i filmem, a dotyczące oczywiście książki. Nikt nie miał z tym kłopotu. Potem uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali krzyżówkę tematyczną. Na tablicy wspólnie zredagowaliśmy kilka zasad dotyczących korzystania i obchodzenia się z książką. Były też rozsypanki wyrazowe i obrazkowe. Na wszystkie przygotowane przez Mikołaja i Tomka zadania nie starczyło niestety czasu, ale na pewno do nich wrócimy na następnej lekcji.

Lekcja spodobała się zarówno czwartoklasistom, jak i wychowawcy. Przed nami kolejne lekcje przygotowywane przez uczniów, mamy nadzieję, że równie ciekawe.


Klasowy mors

Mamy w klasie prawdziwego morsa. Do grona wareckich zapaleńców zimowych kąpieli dołączyła Zuzia Jakubik. Wypatrzyliśmy ją w tłumie 85 entuzjastów zimowego hartowania, którzy w niedzielny poranek 18 lutego, przy temperaturze powietrza i wody ok. 2 oC, zanurzyli się w Pilicy przy wareckim moście samochodowym.

Oczywiście kąpiel poprzedziła wspólna rozgrzewka. Każdy moczył się zgodnie ze swoimi możliwościami, niektórzy minutę, inni dziesięć. Zuzia, jak wszystkie morsy otrzymała pamiątkowy dyplom i razem z tatą rozgrzewała się gorącą herbatą. Gratulujemy jej odwagi!

W informacji wykorzystaliśmy zdjęcia pana Zbigniewa Jeżewskiego.


 

Wiadomości

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć