Nawigacja

Informacje i ogłoszenia

 

 

 

Informacja dla Rodziców:

Dyrektor szkoły informuje, że w związku z decyzją ZNP o zawieszeniu strajku pracowników oświaty, zajęcia lekcyjne od poniedziałku 29 kwietnia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Środa 1 maja i piątek 3 maja są dniami wolnymi z tytułu przypadających świąt, czwartek 2 maja jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych zgodnie z ustalonym kalendarzem szkolnym.

Przypominamy uczniom o obuwiu zmiennym.

Informacje dla Rodziców:

1.W związku z przystąpieniem od 8 kwietnia nauczycieli i pracowników obsługi do ogólnopolskiego strajku oraz harmonogramem egzaminu ósmoklasistów,  z powodu braku możliwości zorganizowania dzieciom opieki w szkole, proszę Rodziców dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych o zapewnienie w dniach 15,16, 17 kwietnia. opieki dzieciom we własnym zakresie.

2.Wycieczka przedszkolaków do kina w Kozienicach odbędzie się w innym, późniejszym terminie.

3.Zgodnie z kalendarzem szkolnym w czasie egzaminu ósmoklasistów 15,16 i 17  kwietnia dla uczniów klas I-VII są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Wiosenna przerwa świąteczna  przypada w terminie 18- 23 kwietnia.

4.Zajęcia teatralne zaplanowane na sobotę 13 oraz wtorek 23 kwietnia zostają odwołane.

5. Zaplanowany na 25 kwietnia IV Powiatowy Przegląd Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych w związku z trwającym strajkiem został odwołany przez organizatorów.

Informacja dla rodziców w związku z planowanym strajkiem

Informujemy, że w  wyniku przeprowadzonego w naszej szkole referendum za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 100% ogółu biorących udział w głosowaniu ( nauczyciele i pracownicy obsługi ).

Rozpoczęcie strajku zaplanowano na najbliższy poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. W przypadku ogłoszenia strajku, rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu.

Dyrektor Szkoły, w związku z brakiem możliwości zapewnienia w czasie strajku opieki uczniom, zwraca się z prośbą do wszystkich Rodziców, aby w miarę możliwości, zapewnili opiekę nad swoimi dziećmi we własnym zakresie.

 

List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty do rodziców  w związku z planowanym strajkiem nauczycieli

list_do_rodzicow_strajk.pdf

 

List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji do rodziców

Zamieszczamy listy jakie dotarły do naszej szkoły w związku z rozpoczynajęącymi się zimowymi feriami szkolnymi i problemem narkotyków i substancji psychoaktywnych zwanych dopalaczami.

Zachęcamy Rodziców naszych uczniów do lektury obu tych pism.

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_dyrektorow.docx

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_dyrektorow.pdf

List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

 

List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

Zamieszczamy list Pani Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego pana Jarosława Pinkasa dotyczący zabezpieczenia dzieci przed zachorowaniami na choroby zakaźne, które niebezpiecznie ostatnio wzrasta - 2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf .

 

Klauzula informacyjna dla rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Rozniszewie (RODO)

Zamieszczamy informacje dotyczące rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Prosimy o zapoznanie się z dokumentem - Klauzula_informacyjna_dla_rodzicow.pdf .

 

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opekunów uczniów

Zamieszczamy list Minister Edukacji Narodowej wystosowany do rodziców i opiekunów uczniów przed inauguracją nowego roku szkolnego 2018/2019;

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_i_Opiekunow_Uczniow__2018.08.29.pdf 

 

Zasady korzystania przez dzieci z nieodpłatnych posiłków w szkole

Zamieszczamy pismo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Magnuszewie

PSP_ROZNISZEW_cz-1.pdfPSP_ROZNISZEW_cz-2.pdf .

 

Poradnik Rady Rodziców - kompetencje i zasady działania

Wszystkich rodziców naszych uczniów zapraszamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania w szkole Rady Rodziców. Wkrótce wydory do tego szkolnego gremium. 

Poradnik_Rady_Rodzicow._Kompetencje_i_zasady_dzialania.pdf

 

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Warce

W budynku Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Warszawska 45) uruchomiona została Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Animus”. Poradnia kieruje swoją ofertę do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Specjaliści poradni wykonują wielozakresową diagnozę dzieci i młodzieży. Zajmują się przyczynami trudności szkolnych (np. dysleksja, dysgrafia), trudnościami emocjonalnymi i rówieśniczymi, a także oceną rozwoju dziecka.

Klienci poradni mogą liczyć na wsparcie i pomoc w napotykanych trudnościach. Prowadzona jest terapia pedagogiczna (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia ręki, zajęcia wyrównawcze, usprawnianie techniki czytania i pisania, trening ortograficzny), ale także inne formy pomocy grupowej: socjoterapia, trening umiejętności społecznych, artterapia, warsztaty plastyczne oraz indywidualne wsparcie psychologiczne. Poradnia oferuje również konsultacje dla rodziców dotyczące problemów wychowawczych.

Poradnia ma uprawnienia oświatowe, dzięki czemu jej opinie są honorowane w placówkach oświatowych.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m. in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Adresatami tej wyjątkowo ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.

Z Informatorem można zapoznać się tutaj -

 Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć