Nawigacja

Strona główna IVb Ogłoszenia

Strona główna IVb

        Dzień Kobiet

 

       Dziękujemy chłopaki!

 

        

 

 

        Wycieczka na lotnisko

 

      5 marca wspólnie z kasą IVa i V wybraliśmy się na wycieczkę do siedziby PLL LOT oraz na warszawskie lotnisko. Relacja z wycieczki znajduje się na stronie głównej szkoły, a poniżej galeria zdjęć z tego wyjazdu.

    

 

 

                                             

 

 

 

        Spotkanie ze strażnikiem granicznym

 

      Tuż przed feriami zimowymi mieliśmy okazję gościć w szkole panią Anetę, która wystąpiła u nas jako reprezentantka zawodu strażnik graniczny. Cieszyliśmy się bardzo z tego spotkania, ponieważ pani Aneta od wielu lat jest strażnikiem granicznym, ale jest również mamą Marty – uczennicy naszej klasy, dlatego tym bardziej miło było nam ją gościć. Przyszła do nas w stroju służbowym – mundurze, co jak wiemy, nie było sprawą łatwą.

       Pani Aneta opowiedziała nam na czym polega jej praca, jakie zadania wykonuje na co dzień i z jakimi sytuacjami ma do czynienia, pracując na warszawskim lotnisku. Często jej praca jest stresująca, a zawsze wymaga dokładności i odpowiedzialności. Na koniec powiedziała nam również, co zrobić, aby zostać strażnikiem granicznym i jak się przygotować do wykonywania tego zawodu.

       Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat zawodu oraz oglądali krótkie filmy o pracy strażników. Chętnie zabierali głos i zadawali pytania. Jak wiemy, kilku z naszych uczniów chciałoby w przyszłości nosić mundur, a drugie już spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych, na pewno temu sprzyja. Oby im się udało spełnić swe marzenia, a pani Anecie jeszcze raz dziękujemy za interesujące spotkanie i zachęcamy kolejnych rodziców do opowiedzenia dzieciom o zawodach, które wykonują. Serdecznie zapraszamy!

 

 


   

  Spotkanie wigilijne

 

 

 

       Klasowa biblioteczka

 

        Nie od dziś wiadomo, że czytanie przynosi wiele korzyści. Nasza szkolna biblioteka oferuje wiele interesujących pozycji, które warto przeczytać, jednak aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do sięgania po książki, stworzyliśmy klasową mini biblioteczkę, której zbiory zasilają uczniowie klasy IVb. Uczniowie wymieniają przyniesione przez siebie książki na inne, przyniesione przez swoich kolegów i koleżanki z klasy. Dzieci mogą też na miejscu korzystać z książek i encyklopedii.
       Taka akcja stwarza możliwość dyskusji nad atrakcyjnością danej książki, a dzięki temu pojawiają się kolejne chętne osoby, aby przeczytać polecaną przez innych pozycję.

       Mamy nadzieję, że nasz księgozbiór będzie stale się powiększał, a czytanie stanie się pasją naszych uczniów.

 

 


       

      

     Wycieczka do kina

 

       Z okazji Dnia Chłopaka klasa IVb, wspólnie z uczniami klasy IVa i V, wybrała się na wycieczkę do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach na film animowany pod tytułem „Mała Stopa”. Oglądając film, mieliśmy okazję na chwilę przenieść się do krainy śniegu, gdzie poznaliśmy sympatycznego, młodego Yeti o imieniu Migo. Główny bohater udając się w poszukiwanie ludzkiej cywilizacji, zadaje wiele ważnych, życiowych pytań i szuka na nie odpowiedzi. Sądząc po dobrych humorach uczestników wycieczki, zarówno film, jak i cały wyjazd, bardzo uczniom podobał się i dostarczył wszystkim pozytywnych emocji.

 

 

 

        

 

         Zajęcia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

 

          W ubiegłą środę uczestniczyliśmy w zaplanowanych od dawna zajęciach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach. Tematem spotkania były „Techniki uczenia się i zapamiętywania”, a więc mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak uczyć się lepiej i skuteczniej - tak, aby ta nasza nauka przyniosła efekty w postaci dobrych wyników edukacyjnych.

        Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak wyszukiwać informacje do zapamiętywania, tzn. które są ważne, a które możemy pominąć i nie obciążać naszej pamięci. Poznaliśmy sposoby na szybsze zapamiętywanie i przypominanie sobie wiadomości. Poznaliśmy technikę pamięciową zwaną „łańcuchową” oraz technikę „liczbowo-kształtową”. Następnie używaliśmy poznanych technik pamięciowych do zapamiętywania szeregu słów, a dzięki „burzy mózgów” mogliśmy w wielu momentach dzielić się swoimi pomysłami i przemyśleniami, dotyczącymi własnych sposobów na uczenie się.

        Spotkanie w poradni było na pewno ważną lekcją dla naszych czwartoklasistów, którzy tak naprawdę dopiero teraz zaczynają uczyć się i zapamiętywać większe partie materiału, dlatego taka lekcja może okazać się dla nich bardzo cenna.

 

     

 

      Nowy rok szkolny czas zacząć!

 

          Uczniowie klasy IVb znają się nie od dziś. Razem tworzą zgraną grupę już od kilku lat.
W klasie czwartej czekają ich nowe wyzwania edukacyjne, nowe przeżycia i emocje związane
z uczestnictwem w wydarzeniach szkolnych i klasowych. Trzymam kciuki za sukcesy moich uczniów
i życzę im wytrwałości w wypełnianiu szkolnych obowiązków, a także wielu radosnych chwil w kręgu szkolnych przyjaciół!

                                                           

                                                                                              Wychowawczyni klasy IVb

 

 

 

 

                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

      

 

 

                 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć