Nawigacja

Strona główna IVb Ogłoszenia

          

         

         Nowy rok szkolny czas zacząć!

 

          Uczniowie klasy IVb znają się nie od dziś. Razem tworzą zgraną grupę już od kilku lat.
W klasie czwartej czekają ich nowe wyzwania edukacyjne, nowe przeżycia i emocje związane
z uczestnictwem w wydarzeniach szkolnych i klasowych. Trzymam kciuki za sukcesy moich uczniów
i życzę im wytrwałości w wypełnianiu szkolnych obowiązków, a także wielu radosnych chwil w kręgu szkolnych przyjaciół!

                                                           

                                                                                              Wychowawczyni klasy IVb

 

 

 

 

                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

      

 

     Wycieczka do kina

 

       Z okazji Dnia Chłopaka klasa IVb, wspólnie z uczniami klasy IVa i V, wybrała się na wycieczkę do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach na film animowany pod tytułem „Mała Stopa”. Oglądając film, mieliśmy okazję na chwilę przenieść się do krainy śniegu, gdzie poznaliśmy sympatycznego, młodego Yeti o imieniu Migo. Główny bohater udając się w poszukiwanie ludzkiej cywilizacji, zadaje wiele ważnych, życiowych pytań i szuka na nie odpowiedzi. Sądząc po dobrych humorach uczestników wycieczki, zarówno film, jak i cały wyjazd, bardzo uczniom podobał się i dostarczył wszystkim pozytywnych emocji.

 

 

 

 

 

 

 

 

       Zajęcia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

 

          W ubiegłą środę uczestniczyliśmy w zaplanowanych od dawna zajęciach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach. Tematem spotkania były „Techniki uczenia się i zapamiętywania”, a więc mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak uczyć się lepiej i skuteczniej - tak, aby ta nasza nauka przyniosła efekty w postaci dobrych wyników edukacyjnych.

        Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak wyszukiwać informacje do zapamiętywania, tzn. które są ważne, a które możemy pominąć i nie obciążać naszej pamięci. Poznaliśmy sposoby na szybsze zapamiętywanie i przypominanie sobie wiadomości. Poznaliśmy technikę pamięciową zwaną „łańcuchową” oraz technikę „liczbowo-kształtową”. Następnie używaliśmy poznanych technik pamięciowych do zapamiętywania szeregu słów, a dzięki „burzy mózgów” mogliśmy w wielu momentach dzielić się swoimi pomysłami i przemyśleniami, dotyczącymi własnych sposobów na uczenie się.

        Spotkanie w poradni było na pewno ważną lekcją dla naszych czwartoklasistów, którzy tak naprawdę dopiero teraz zaczynają uczyć się i zapamiętywać większe partie materiału, dlatego taka lekcja może okazać się dla nich bardzo cenna.

 

 

 

 

     Klasowa biblioteczka

 

        Nie od dziś wiadomo, że czytanie przynosi wiele korzyści. Nasza szkolna biblioteka oferuje wiele interesujących pozycji, które warto przeczytać, jednak aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do sięgania po książki, stworzyliśmy klasową mini biblioteczkę, której zbiory zasilają uczniowie klasy IVb. Uczniowie wymieniają przyniesione przez siebie książki na inne, przyniesione przez swoich kolegów i koleżanki z klasy. Dzieci mogą też na miejscu korzystać z książek i encyklopedii.
       Taka akcja stwarza możliwość dyskusji nad atrakcyjnością danej książki, a dzięki temu pojawiają się kolejne chętne osoby, aby przeczytać polecaną przez innych pozycję.

       Mamy nadzieję, że nasz księgozbiór będzie stale się powiększał, a czytanie stanie się pasją naszych uczniów.

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć