Nawigacja

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Wiadomości sportowe

2016/2017


08.06.2017


8 czerwca 2017 r. reprezentanci  naszej szkoły z klas II-V pojechali na zawody w biegach przełajowych do Głowaczowa . Największy sukces odnieśli: Mateusz Bobrowski z klasy IV - zajął II miejsce, Wiktoria Grzeżałkowska z klasy III i Szymon Okoń z klasy II b, którzy również znaleźli się na drugim stopniu podium. Niektórym bardzo niewiele brakowało do zwycięstwa.  Najważniejsze, że prawie każdy honorowo ukończył bieg. W klasyfikacji ogólnej zawodów zajęliśmy również II miejsce.


22.05.2017


22 maja 2017 roku na obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu odbył się finał Międzypowiatowych Mistrzostw w czwórboju lekkoatletycznym. Na bieżni, skoczni i rzutni rywalizowała ponad setka zawodników. Młodzi lekkoatleci rywalizowali o wejście do finału wojewódzkiego. Bezkonkurencyjne okazały się ekipy z Jedlińska, które wygrały kategorie chłopców i dziewcząt.

W czwórboju lekkoatletycznym każdy z zawodników startuje w czterech konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m i bieg na 1000 m (chłopcy).

Nasza reprezentacja, pod opieką i czujnym okiem trenera p. Leszka Owczarczyka, w składzie: Jakub Kocyk, Jakub Kurzepa, Kacper Przychodzeń, Krzysztof Suska, Grzegorz Waśniewski  - uczniowie klasy VI i  Mateusz Bobrowski  - uczeń klasy V,  w klasyfikacji końcowej zajęła 3 miejsce wśród 8 szkół uczestniczących w zawodach.

Zawodnicy z Rozniszewa osiągali wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach. Najlepszy wynik i 2 miejsce w klasyfikacji uzyskał Grzesiek Waśniewski w rzucie piłeczką palantową. W pierwszej dwudziestce klasyfikowali się w biegu na 60 m i skoku w dal. W biegu na 1000 m Kacper Przychodzeń był 18-ty, a Grzesiek Waśniewski zajął 19. miejsce. Oni też osiągnęli najlepsze wyniki w punktacji indywidualnej chłopców: Kacper 11-te miejsce, a Grzesiek 15-te wśród 47 zawodników.

Całej „Szóstce” -chłopakom na medal -gratulujemy uzyskanych wyników.

Krzysztof Suska, uczeń klasy VI


13.05.2017


W sobotę 13 maja 2017 roku sportowcy z PSP w Rozniszewie wyjechali na zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Po zdobyciu I miejsca w gminie nasi chłopcy reprezentowali szkołę i gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się na stadionie w Kozienicach. W składzie naszej drużyny byli Jakub Kocyk, Kacper Przychodzeń, Krzysztof Suska, Grzegorz Waśniewski z klasy VI, Rafał Grzeżałkowski z klasy V i Mateusz Bobrowski z klasy IV.

W czasie rozgrywek odbyły się cztery konkurencje: skok w dal, bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000m. Oprócz nas w zawodach uczestniczyły dwie drużyny: z Kozienic i z Głowaczowa.

W skoku w dal i w biegu na 60 m najlepszy wynik osiągnął Kacper Przychodzeń, a w rzucie piłeczką i w biegu na 1000 m najlepszy był Grzegorz Waśniewski.

W ostatecznej punktacji Rozniszew zajął 1 miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Kozienickiego w czwórboju chłopców,, Głowaczów 2 miejsce, a Kozienice 3.

Krzysztof Suska, uczeń klasy VI


06.05.2017


W ostatni weekend odbyły się zawody lekkoatletyczne w czwórboju. W piątek, 5 maja, nasi reprezentanci startowali w Magnuszewie w eliminacjach gminnych. I drużyna chłopców, i drużyna dziewcząt zdecydowanie wygrała te zawody, kwalifikując się do eliminacji powiatowych. W sobotę do zmagań lekkoatletycznych na kozienickim stadionie przystąpiły dziewczęta. Po biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową prowadziły w klasyfikacji drużynowej.

Niestety, zupełnie nie udał się im bieg na 600 m. Po zimowej przerwie nie odzyskały jeszcze dostatecznej wytrzymałości i uzyskane czasy na tym dystansie pozbawiły ich pierwszego miejsca. Wygrały rówieśniczki z Głowaczowa, a nasze dziewczyny ostatecznie zajęły drugie miejsce. Za tydzień w Kozienicach wystartują chłopcy. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Maja Działkowska, Magdalena Korczak, Paulina Kowacka, Zuzanna Kruk, Emilia Marchewka, Aleksandra Walencik.


22.04.2017


22 kwietnia reprezentacja piłkarska naszej szkoły brała udział w eliminacjach powiatowych XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głowaczowie.

Nasi chłopcy zagrali dwa mecze: z Kozienicami (1:1) i z Głowaczowem (0:4). Ostatecznie zajęli więc trzecie miejsce w turnieju. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dominik Bocian, Dariusz Grzeżałkowski, Rafał Grzeżałkowski, Jakub Kocyk, Mikołaj Kocyk, Dominik Kołakowski, Kacper Przychodzeń, Kamil Sąpór, Grzegorz Waśniewski, Dominik Kędziorek, Krzysztof Suska i Mateusz bobrowski.


19.04.2017


W środę, tuż po świętach odbyły się w Jedlińsku półfinały XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. W turnieju brały udział najlepsze drużyny tenisowe południowego Mazowsza (dawne województwo radomskie). Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kocyk i Kamil Sąpór pod opieką pana Leszka Owczarczyka. Trzy pierwsze mecze w swojej grupie chłopcy wygrali: z Jedlińskiem (3:0), Dzierżkowem (3:2) i Wałsnowem (3:2). Czwarty mecz, z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 14 w Radomiu, przegrali (0:3). W ten sposób w swojej grupie zajęli drugie miejsce.

W meczu półfinałowym przegrali niestety ważny mecz ze Starym Gozdem (0:3) tracąc tym samym szansę na zwycięstwo i awans do rozgrywek na najwyższym szczeblu. Na osłodę pozostała im walka o trzecie miejsce z reprezentacją Szkoły w Rusinowie. Ten mecz nasi chłopcy wygrali zdecydowanie (3:0) i ostatecznie trzecie miejsce zdobyli. Z turnieju przywieźli pamiątkowe medale, puchar i dyplom.


28.03.2017


Dziś podczas specjalnego apelu szkolnego byliśmy świadkami miłej uroczystości wręczenia medali i dyplomów za osiągnięcia sportowe. Złote medale za zdobycie mistrzostwa powiatu w mini siatkówce chłopców otrzymała nasza drużyna w składzie: Jakub Kocyk, Krzysztof Suska, Grzegorz Waśniewski, Kacper Przychodzeń, Jakub Kurzepa, Jakub Pyrka, Kamil Sąpór, Mateusz Bobrowski, Rafał Grzeżałkowski, Mikołaj Kocyk.

Nasi mistrzowie udekorowani zostali medalami przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kozienickiego pana Mirosława Górkę.

Wspólnie z panią dyrektor Agnieszką Suską pan wiceprzewodniczący wręczył również dyplomy naszym tenisistom stołowym - Jakubowi kocykowi i Kamilowi Sąporowi, którzy zajęli drugie miejsce w eliminacjach powiatowych XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Obie nagrodzone reprezentacje będą brały udział w dalszych eliminacjach już na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom, a także panu Leszkowi Owczarczykowi, który obie drużyny przygotował do zawodów. Powodzenia w kolejnych rozgrywkach!


18.03.2017


Kolejny sukces naszych sportowców. Tym razem udany występ w rozgrywkach międzyszkolnych zaliczyli nasi tenisiści stołowi. Drużyna w składzie: Jakub Kocyk i Kamil Sąpór zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej odbył się 18 marca w Głowaczowie. Nasi chłopcy rozegrali mecze z reprezentacjami szkół z: Augustowa (2:3), Ursynowa (3:0), Głowaczowa (3:0), Grabowa (3:0) i Stanisławic (3:2). Dramatyczny przebieg miał szczególne pierwszy mecz. Nasi tenisiści stoczyli wówczas bardzo wyrównaną walkę z kolegami z Augustowa. Tu od początku ważna była każda piłka i do końca nikt nie wiedział, kto ostatecznie zwycięży. W meczu był remis i wtedy zadecydowały dwie ostatnie akcje w trzecim secie Kamila. Niestety, przeciwnicy mieli odrobinę więcej szczęścia i wygrali.

Na pocieszenie trzeba dodać, że właśnie to oni później zajęli I miejsce w turnieju. Na ćwierćfinały wojewódzkie jedziemy więc razem z nimi.


04.03.2017


Reprezentacja chłopców w mini siatkówce zdobyła mistrzostwo powiatu i uzyskała awans do ćwierćfinałów wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 4 marca w kozienickiej jedynce. Chłopcy rozegrali mecze z kolegami z Gniewoszowa i z Kozienic. Zwycięstwa w obu meczach były wyraźne. Z Gniewoszowem wygraliśmy 25:13 i 25:15, a z reprezentacją Kozienic 25:15 i 25:18.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Kocyk, Krzysztof Suska, Grzegorz Waśniewski, Kacper Przychodzeń, Jakub Kurzepa, Jakub Pyrka, Kamil Sąpór, Mateusz Bobrowski, Rafał Grzeżałkowski, Mikołaj Kocyk.


11.01.2017


11 stycznia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Paulina Kowacka, Emilia Marchewka, Maja Działkowska, Magda Korczak, Kinga Sadurska, Aleksandra Wójcik, Jolanta Kozłowska, Julia Galbarczyk. Drużyna chłopców to: Kacper Przychodzeń, Jakub Kocyk, Krzysztof Suska, Grzegorz Waśniewski, Dominik Bocian, Jakub Marczak, Kamil Sąpór, Jakub Kurzepa, Rafał Grzeżałkowski, Jakub Pyrka. Do zawodów zgłosiła się tylko szkoła w Chmielewie. Gra zarówno dziewcząt jak i chłopców była bardzo wyrównana, dlatego drużyny musiały stoczyć walkę w tie-breku. Nasi siatkarze okazali się jednak bardziej odporni psychicznie i szczęśliwie wygrali mecze.

Paulina Kowacka


16.12.2016


16 Grudnia w piątek w Rozniszewie odbyły się zawody w tenisie stołowym. Zjawili się reprezentanci ze szkół z Chmielewa i Prydworzyc. Każda szkoła miała dwie dwuosobowe drużyny chłopców i dziewcząt. Zawodnicy z naszej szkoły to: Jakub Kocyk i Kamil Sąpór oraz Paulina Kowacka i Kinga Sadurska.

Zawody skończyły się następującymi wynikami:

chłopcy – I miejsce Rozniszew, II miejsce – Chmielew, III miejsce – Przydworzyce,

dziewczynki: I miejsce – Chmielew, II miejsce – Rozniszew, III miejsce – Przydworzyce.

Warto zaznaczyć, że nasze reprezentantki grały bardzo dobrze i o mały włos zdobyłyby I miejsce. I i II miejsca zakwalifikowały się na kolejny etap zawodów. Tak więc obie nasze drużyny jadą dalej. Powodzenia!

Paulina Kowacka


07.12.2016


7 grudnia w Głowaczowie odbyły się zawody w ringo. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maja Działkowska, Paulina Kowacka, Emilia Marchewka, Kinga Sadurska, Aleksandra Wójcik, Jolanta Kozłowska, Julia Galbarczyk oraz Kacper Przychodzeń.

W rozgrywanych meczach między drużynowych wychodziliśmy zwycięsko z dużą przewagą punktów. Niestety nie udało się wygrać rozgrywki o wejście do finału. Ostatecznie walczyliśmy z drużyną z Głowaczowa o III miejsce. Mecz ten zakończył się pięknym zwycięstwem dla Rozniszewa 36:17.
Gratulujemy zwycięskim drużynom: I miejsce Augustów, II miejsce Ursynów i III miejsce Rozniszew. Nasza drużyna wróciła z zawodów zadowolona (z pucharem w rękach) ponieważ graliśmy uczciwie według zasad.

Paulina Kowacka


17.10.2016.


Pierwsze międzyszkolne zawody sportowe w tym roku szkolnym odbyły się 17 października w Magnuszewie. Były to rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt. Niestety do zawodów zgłosiły się tylko dwie reprezentacje: ze Szkoły w Magnuszewie i ze Szkoły w Rozniszewie. Odbył się więc tylko jeden mecz.

Zwyciężyły gospodynie 2:0, ale ten wynik nie oddaje w pełni tego co działo się na boisku. Nasze reprezentantki grały dobrze, miały wiele okazji do strzelenia bramek, ale szczęście było łaskawsze dla przeciwniczek. W składzie naszej drużyny wystąpiły: Emilka Marchewka, Maja Działkowska, Paulina Kowacka, Kinga Sadurska, Magda Korczak, Zuzia Dyga, Andżelika Sapór i Ola Walencik.


Magda Korczak

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć