Nawigacja

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Wiadomości sportowe

2014/2015


13.06.2015


13 czerwca w Janikowie odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Ze względu iż bieżnia była mokra po porannym deszczu zaczęto od serii rzutów piłeczką palantową. Dziewczynki rzucały ok. 18 metrów, chłopcy natomiast rzucali ponad 30 metrów! Następnie zawodnicy udali się na skocznię, by skoczyć w dal. Dziewczynki skakały w zakresie 2-3,5 metra, a chłopcy przeważnie skakali powyżej 4 metrów.

 Na koniec zawodów odbyła się seria biegów na 50 metrów. Zawodnicy biegali między 8, a 9 sekund. Kacper Przychodzeń osiągnął bardzo dobry czas – 7,50 sekundy. Po podliczeniu punktów przez organizatorów ogłoszono wyniki: Magda Korczak zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt, Kuba Kurzepa trzecie miejsce wśród chłopców, Grześ Waśniewski drugie miejsce wśród chłopców i Kacper Przychodzeń pierwsze miejsce wśród chłopców. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowych sukcesów.


03.06.2015


W dniu 3 czerwca miłośnicy sportu, a przede wszystkim dobrej zabawy spotkali się na festynie Parafiada 2015, który został zorganizowany na stadionie KS „LEGION” w Głowaczowie. Uroczystego otwarcia dokonała prezes LGD p. Irena Bielawska. Następne zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć różne układy taneczne zaprezentowane przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie. W dalszej części głos zabrał m.in.: Wójt Gminy Głowaczów Pan Józef Grzegorz Małaśnicki, który oficjalnie rozpoczął zawody sportowe i życzył wszystkim miłej zabawy.

Po czym zawodnicy udali się na start. Sędzią głównym zawodów był p. Mirosław Górka. W biegach Parafiady 2015 wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Głowaczów, Grabów i Magnuszew. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Dla każdego przewidziany był poczęstunek. Na koniec wśród uczestników biegów rozlosowane zostały nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek, gigantyczne piłkarzyki oraz góra wspinaczkowa. Zadowoleni uczestnicy Parafiady z uśmiechem na twarzach wracali do domów.


30.05.2015


30 maja 2015 roku w Głowaczowie odbyły się powiatowe zawody w dwa ognie chłopców i dziewcząt. Przybyły dwie drużyny dziewcząt: Rozniszew i Chmielew; oraz trzy drużyny chłopców: Rozniszew, Chmielew i Głowaczów. Po przywitaniu wszystkich przez organizatora zawodnicy udali się na boiska. Grali następująco: chłopcy na punkty, a dziewczynki na zbicia. W pierwszy meczu chłopców zmierzyły się drużyny Chmielewa i Głowaczowa. Gdzie Chmielew wygrał wysoko, bo aż 11-3. W drugim meczu rywalizowała nasza drużyna z drużyną z Głowaczowa i również pokonała Głowaczów wysoko, tym razem 12-5.

W ostatnim meczu chłopców - Rozniszew-Chmielew doszło do bardzo wyrównanej walki, ale ostatecznie drużyna z Chmielewa okazała się lepsza wygrywając 11:10. W meczu dziewczynek również było bardzo emocjonująco. Do samego końca toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, jednak to zawodniczki z Chmielewa wygrały wybijając wszystkie nasze reprezentantki. Chmielew wygrał zawody, ale nikt nie może być zawiedziony grą naszych zawodników, dali z siebie wszystko i o to właśnie chodzi w sporcie.


20.05.2015


Dnia 20 maja 2015 roku w Radomiu na stadionie lekkoatletycznym odbyły się międzypowiatowe zawody w czwórboju dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6 i 4. Po rozgrzewce, wszyscy zostali oficjalnie przywitani przez organizatora zawodów, a następnie chłopcy poszli na miejsce przeznaczone do rzutu piłeczką palantową. Każdy z zawodników rzucił ok. 40 metrów. Gdy wszyscy rzucili, cała reprezentacja ruszyła na bieżnie by pobiec na 60 metrów. Nikt nie wygrał swojego biegu, ale każdy miał czas niższy niż 10 sekund.

Po wszystkich biegach zawodnicy poszli na miejsce skoków w dal. Tu również bez rewelacji każdy skoczył ok. 4 metrów. Następnie odbyły się biegi długie na 1000 metrów, według jednej zasady, w każdym biegu, jeden reprezentant danej szkoły. Niestety zawodnicy innych szkół okazali się lepsi od nas. Nasza szkoła zajęła ostatnie – 9 miejsce, ale nie ma się co dziwić, gdyż nasza szkoła pierwszy raz była na międzypowiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym i nasi zawodnicy nie wiedzieli czego mają się spodziewać.


16.05.2015


16 maja w Kozienicach, odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym, chłopców i dziewcząt. Przyjechały dwie drużyny dziewcząt: Rozniszew i Kozienice, oraz trzy drużyny chłopców: Rozniszew, Kozienice i Głowaczów. Najpierw odbyły się biegi na 60 metrów dziewcząt, potem biegi chłopców. Prawie każdy chłopiec naszej szkoły wygrał swój bieg, osiągając bardzo dobry czas. Co do dziewcząt, tu było bardzo wyrównanie. Następnie chłopcy poszli na miejsce przeznaczone do rzutu piłeczką palantową, a dziewczęta na skocznię, by odbyć serię skoków w dal.

Każdy z chłopców rzucił ponad 40 metrów, co znacznie przyczyniło się do ostatecznego wyniku. Nasze reprezentantki, jak również inne dziewczynki skakały ok. 4 metrów. Potem dziewczynki poszły rzucać piłeczką palantową, a chłopcy poszli skakać w dal. Dziewczęta rzucały ok. 30 metrów, natomiast wszyscy chłopcy skakali powyżej 4 metrów. Na koniec zawodów odbył się długi bieg na 600 metrów dziewcząt i 1000 metrów chłopców. Z racji iż bieżnia była wąska, zawodników podzielono na dwie grupy. W żeńskich grupach nasze zawodniczki nie były ostatnie, ale pierwsze też niestety nie, natomiast jeden bieg chłopców wygrał Grzegorz Waśniewski, a drugi Bartosz Skowroński. Podsumowując - nasi chłopcy ze znaczną przewagą wygrali zawody, a dziewczęta jedynie o 8 punktów okazały się słabsze od najlepszych. Na zawodach międzypowiatowych w Radomiu będą nasz powiat reprezentować chłopcy z Rozniszewa i dziewczynki z Kozienic.  


8.05.2015


Dnia 8 maja 2015 roku w Magnuszewie odbyły się zawody w czwórboju chłopców i dziewczynek. Na zawody przyjechały dwie drużyny: Rozniszew i Magnuszew. Po przywitaniu wszystkich przez organizatora i objaśnieniu konkurencji, przystąpiono do zawodów. Pierwszą konkurencją był rzut piłeczką palantową. Najpierw rzucały dziewczynki z Magnuszewa, potem dziewczynki z Rozniszewa. Nasze reprezentantki rzucały tak daleko, że za każdym rzutem było słychać jak inni krzyczeli „WOW”. Co do chłopców było podobnie, najpierw Magnuszew, potem Rozniszew.

W drużynie z Magnuszewa tylko dwóch chłopców rzuciło ok. 50 m. a u nas wszyscy rzucali podobnie czyli między 40 a 50 m. Następnie zawodnicy poszli na skocznię, aby odbyć serię skoków w dal. Najpierw oczywiście dziewczynki, Rozniszew pewnie wygrał tę konkurencje, a najdalej skoczyła Wiktoria Kowalska – 4 m. U chłopców było bardzo wyrównanie. Najdalej skoczył reprezentant Magnuszewa – 4,30 m. Teraz wszyscy udali się na bieżnię. Nasi reprezentanci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki wygrali prawie wszystkie biegi. Niestety w naszej gminie nie ma miejsca na zorganizowanie biegu długiego, więc tę konkurencję pominięto. Gdy opiekunowie grup poszli liczyć wyniki, chłopcy z Rozniszewa i chłopcy z Magnuszewa, zebrali się, wybrali składy i zagrali mecz w piłkę nożną, na boisku przy szkole. Podsumowując zawody, Rozniszew wygrał, zarówno chłopcy jak dziewczynki i to Rozniszew będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych w czwórboju, które odbędą się 16 maja w Kozienicach. Trzymajmy za nich kciuki.


24.04.2015


Dnia 24 kwietnia 2015 roku, Bartosz Skowroński i Nela Wawryniuk wraz z panią Małgorzatą Kościńską, fotografem Mateuszem Zwęglińskim i kierowcą panią Agnieszką Skowrońską udali się do Jedlińska na Mazowieckie Zawody w Biegach  Przełajowych. Po zarejestrowaniu się nasi zawodnicy w skupieniu czekali na swoje biegi. Pierwsza biegła Nela. Pędziła ile miała sił w nogach, niestety inne dziewczynki miały tych sił więcej.

Ostatecznie Nela była daleko w tyle. Po biegach dziewcząt 2002 i chłopców 2003, przyszedł czas na chłopców 2002, czyli też na Bartosza Skowrońskiego. Taktykę miał prostą, cały czas biec w czołówce. Taktyka okazała się skuteczna, bo Bartosz zajął 16 miejsce. To niesamowite, że chłopak z tak małej szkoły, rywalizował z zawodnikami ze szkółek biegowych i jest 16 najlepszym biegaczem w województwie Mazowieckim. Pani Agnieszka i Pani Małgorzata sprawiły zawodnikom miłą nagrodę i zawiozły ich na posiłek do restauracji McDonald.


14.04.2015


Dnia 14 kwietnia we Wsoli w gminie Jedlińsk (koło Radomia) odbyły się między powiatowe zawody w biegach przełajowych. Zawodników przybyło ok.1000. Każdy z jasnym celem „Być pierwszym!” . Zawody dla szkół podstawowych odbywały się w czterech kategoriach: dziewczynki 2003, chłopcy 2003, dziewczynki 2002, chłopcy 2002. Pierwszy był bieg dziewczynek 2003. Nasza reprezentantka z tego biegu – Nela Wawryniuk zajęła 10 miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich, gdyż kwalifikuje się pierwsze 12 miejsc. Następny był bieg dziewczynek 2002. Tu reprezentowała nas – Wiktoria Kowalska i mimo wielkich starań nie udało jej się zakwalifikować dalej. W trzecim biegu startowali chłopcy 2003. W tym biegu reprezentowali nas: Kacper Sobieraj, Maciej Kowal i Jakub Makuch. Niestety tu również bez szału, wszyscy byli daleko od najlepszej 12. W ostatnim biegu, czyli chłopcy 2002, reprezentowali nas – Bartosz Skowroński i Michał Ciża. Bartosz Skowroński zajął 8 miejsce, czyli zakwalifikował się dalej. Natomiast Michał Ciża był daleko i nie awansował dalej. Bartosz i Nela na zawody jadą 24 kwietnia, trzymajmy za nich kciuki.


11.04.2015


Dnia 11 kwietnia W Magnuszewie odbyły się gminne zawody w mini piłkę nożna chłopców. Na zawody przyjechały drużyny z Rozniszewa, Chmielewa i Magnuszewa. Po przywitaniu drużyn rozpoczęto rywalizację. Pierwszy mecz grały drużyny z Chmielewa i Rozniszewa. Nasza drużyna „rozgromiła” drużynę z Chmielewa 6-1. Gole strzelali: 3x Bartosz Skowroński, Michał Ciża, Adam Mich i Sebastian Walencik.

Drugi mecz to starcie Rozniszew-Magnuszew. Po bardzo zaciętej walce na boisku drużyna z Magnuszewa okazała się troszkę lepsza i wygrała 2-1. Gola dla nas zdobył Bartosz Skowroński. W trzecim meczu Magnuszew – Chmielew, lepszy okazał się Magnuszew wygrywając 10-1. Nasi chłopcy dali z siebie wszystko, może za mało trenowali? Może nie byli przyzwyczajeni do boiska? Tak czy inaczej, Magnuszew po prostu był lepszy, spróbujemy ich pokonać za rok.

Naszą drużynę reprezentowali: Bartosz Skowroński, Michał Ciża, Adam Mich, Sebastian Mich, Sebastian Walencik, Kevin Adler, Kacper Przychodzeń. Trenerką była Małgorzata Kościńska


28.03.2015


Dnia 28 marca najlepsi biegacze z naszej szkoły wyjechali do Głowaczowa na powiatowe zawody w biegu przełajowym na dystansie 1000 metrów. Po przybyciu na miejsce uczniowie musieli się szybko przebrać w stroje sportowe i jeszcze szybciej się rozgrzać, bo zaraz miały zacząć się zawody. Gdy organizator zawodów przywitał wszystkich biegaczy i ich trenerów, na starcie ustawiły się dziewczęta z klas piątych, bo to ich bieg był pierwszy. Ten wyścig pewnie wygrała nasza reprezentantką Nela Wawryniuk.

W tym biegu nikt więcej z naszej szkoły nie startował. Jako drugie biegły dziewczęta z klas szóstych. Niestety tu już nie było tak różowo, Wiktoria Kowalska była czwarta, a Karolina Kucharska szósta. Następnie biegli chłopcy klas piątych, w naszym przypadku też dwaj czwartoklasiści. Kacper Przychodzeń zajął drugie miejsce, a Grześ Waśniewski trzecie, (tu miałem napisać którzy byli Maciek, Kacper i Kuba, ale nie wiem).

W kolejnym biegu, czyli tym dla chłopców z klas szóstych, walka była do samego końca, ale niestety o te kilka centymetrów szybszy był zawodnik z Kozienic i Bartosz Skowroński musiał się zadowolić drugim miejscem, natomiast Michał Ciża był trzeci. Na zawody międzypowiatowe kwalifikuje się pierwsza dwunastka z każdego biegu, więc wszyscy nasi biegacze jadą dalej, czyli do Wsoli w gminie Jedlińsk, obok Radomia.

Naszą szkołę reprezentowali: Nela Wawryniuk klasa 5, Kacper Sobieraj klasa 5, Jakub Makuch klasa 5, Maciej Kowal klasa 5, Grzegorz Waśniewski klasa 4, Kacper Przychodzeń klasa 4, Wiktoria Kowalska klasa 6, Karolina Kucharska klasa 6, Bartosz Skowroński klasa 6 i Michał Ciża klasa 6.


21.03.2015


Po sukcesie w zawodach gminnych nasi pingpongowi zawodnicy czyli: Adam Mich, Michał Ciża oraz Kuba Kocyk ruszyli na zawody powiatowe by je wygrać. W Głowaczowie, bo tam właśnie pojechali było wiele drużyn: Sieciechów, Głowaczów, Gniewoszów, Zajezierze, Augustów, Brzóza i oczywiście Rozniszew. Pierwszy mecze rozegrali z graczami z Sieciechowa. Pierwszy mecz wygrał Michał pokonując swojego przeciwnika bez trudu 3:0, ale Kuba trafił na mocniejszego od niego rywala i po zaciętym boju przegrał z nim 2:3. Następnie rozpoczął się debel w którym Adam wraz z Michałem przegrali go 2:3. W drugiej rundzie meczów Kuba i Michał wymienili się przeciwnikami i wynikło z tego porażka Michała 1:3, a zwycięstwo Kuby 3:1. Jednak tak i tak przegraliśmy z Sieciechowem. Następne mecze nasi zawodnicy rozegrali z  zawodnikami z Brzózy. Michał oraz Kuba postarali się i pierwsze dwa mecze wygrali 3:2,3:1. Po tych meczach nadszedł czas na dubla w którym Adam i Michał przegrali po zażartej walce 2:3.

Michał i Kuba zaczęli drugą partie meczy Michał przegrał pomimo swych umiejętności 2:3, a Kuba bez trudności wygrał 3:1, a więc wygraliśmy z Brzózą. Ten dzień stawał się coraz bardziej wyczerpujący dla naszych zawodników, ale się nie podawali i zagrali kolejne mecze z Gniewoszowem. Michał po porażce z poprzedniego meczu wziął się w garść i wygrał 3:2, a Kuba 3:0. Następnie Adam i Michał zagrali w dublu i wygrali 3:0 kolejne mecze były już nie potrzebne bo i tak nasi zawodnicy wygrali. Potem rozegraliśmy mecz z Sieciechowem z naszymi dawnymi przeciwnikami. Michał wygrał szybko i pokonał przeciwnika 3:0. Kubę spotkały większe trudności i przegrał 1:3. Potem w dublu Adam z Michał walczyli do upadłego ale przegrali 2:3. Kuba rozegrał świetny mecz i pokonał przeciwnika 3:0. Jednak tak i tak nasi zawodnicy przegrali znowu z Sieciechowem. Pomimo tego zajęliśmy 3 miejsce z 7 ponieważ gracze z Sieciechowa grali z Zajezierzem które wystawiło tylko jednego zawodnika, a on podał się walkowerem w dublu i nie liczyło się to jako zwycięstwo dla Sieciechowa.


28.02.2015


W ostatnią sobotę lutego odbyły się zawody powiatowe w mini siatkówce chłopców. Z samego rana nasza drużyna zebrała się pod szkołą i razem z trenerką panią Małgorzatą Kościńską pojechała busem do Kozienic z jasnym celem: Trzeba wygrać!

Gdy nasi reprezentanci dojechali na miejsce okazało się że są tylko trzy drużyny: Kozienice, Gniewoszów i oczywiście Rozniszew. Po przywitaniu wszystkich przez organizatorów i przypomnieniu zasad rozpoczęto zawody. Pierwszy mecz Rozniszew-Gniewoszów. Drużyna z Gniewoszowa pokazała jak grać w siatkówkę, pewnie wygrywając z nami 2-0. Nasi chłopcy długo nie rozpamiętywali porażki i zaczęli obmyślać strategię na następny mecz. Mecz drugi to Gniewoszów-Kozienice. Gniewoszów nie bez problemów wygrał pierwszy set, drugi zaś należał do Kozienic, więc czas na tie-break, a w nim, Gniewoszów pokazał że tak naprawdę nie ma sobie równych i ten set również wygrał. Więc już wiemy kto zajął pierwsze miejsce, zawody wygrał Gniewoszów, teraz trzeba rozstrzygnąć kto zajmie drugie miejsce, czy będą to Kozienice, czy nasi chłopcy z Rozniszewa.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, punkt za punkt, ale to jednak nasi „Panowie” wygrali ten set. Drugi set, druga czwórka. Ci zaś grali jeszcze bardziej zacięcie niż pierwszy skład, momentami przewagę miał Rozniszew, potem zaś Kozienice, potem Rozniszew i tak cały czas, ale to jednak nasi chłopcy na koniec mieli tą przewagę i wygrali tego seta.

A więc, wszystko wiadomo- pierwsze miejsce zajmuje Gniewoszów, drugie Rozniszew, a trzecie gospodarze zawodów Kozienice. Nasza drużyna w dobrych humorach, bo w końcu drugie miejsce na zawodach powiatowych to jest coś.


17.02.2015


Dnia 17 lutego 2015 odbyły się w naszej szkole gminne rozgrywki  mini siatkówki dziewcząt i chłopców. W zawodach  chłopców wzięło udział trzy drużyny: Rozniszew, Chmielew i Magnuszew. W zawodach dziewcząt tylko dwie drużyny: Rozniszew i Chmielew.

O godzinie 9.00 pani Małgorzata Kościńska, nasza nauczycielka wychowania fizycznego i gospodyni zawodów, uroczyście przywitała wszystkie drużyny i krótko wyjaśniła zasady rozgrywek. Następnie kapitanowie drużyn chłopców rozlosowali kolejność rozgrywania spotkań Jako pierwsze zmierzą się drużyny z Magnuszewa i Chmielewa, potem gospodarze zagrają z reprezentacją Magnuszewa, następnie dziewczęta zagrają swój jedyny mecz Rozniszew - Chmielew i na zakończenie odbędzie się spotkanie chłopców Rozniszew - Chmielew.

A więc czas zacząć, na boisku ustawiły się już drużyny, sędzia gwiżdże i pierwszy serw! Mecz pewnie wygrała drużyna z Chmielewa 2-0. Krótka przerwa aby Magnuszew mógł zregenerować siły. Czas na pierwszy mecz naszej drużyny. Nasi chłopcy również  „rozgromili” drużynę z Magnuszewa 2-0, czyli Rozniszew zagra z Chmielewem o możliwość reprezentowania gminy Magnuszew na zawodach powiatowych. Ale najpierw mecz dziewcząt. Po bardzo zaciętym pierwszym secie i jeszcze bardziej zaciętej końcówce seta wygrały dziewczynki z Chmielewa. Zawodniczki z przyjezdnej szkoły miały już jak się wydawało awans „w kieszeni”, ale nasze dziewczyny nie załamały się i drugi skład pewnie wygrał swój set. Jest wynik 1-1, więc czas na tie-break. Do tego decydującego seta przystąpiły najlepsze zawodniczki z obu drużyn. Po niezwykle zaciętej walce na boisku mecz wygrały dziewczynki z Chmielewa i to one będą reprezentowały naszą gminę na powiatowych zawodach sportowych w mini siatkówce dziewcząt.

Nadeszła pora na rozstrzygnięcie kto będzie nas reprezentował na zawodach chłopców. Na pierwszy set obie drużyny wystawiły drugie składy, aby końcówka była bardziej emocjonująca. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwszy set wygrała drużyna z Chmielewa. Wszystko wskazywało na to, że to chłopcy z Chmielewa odniosą sukces w zawodach, gdy w drugim secie momentami dochodziło do pięciopunktowej przewagi Chmielewa. Nasi chłopcy jednak dali z siebie wszystko i walczyli do samego końca by wreszcie wygrać tego seta i doprowadzić do stanu 1-1. Po krótkiej przerwie znowu zawodnicy wkroczyli na boisko, pamiętajmy że time-break gra się już nie do 25 tylko do 15. U nas nastąpiła jedna zmiana w składzie, a w Chmielewie żadnej, zagrał pierwszy skład. Nasi chłopcy jeszcze „uniesieni” na dobrej energii zagrali piękną siatkówkę i pewnie lecz równie emocjonująco wygrali tego seta i tym samym zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach powiatowych.

Oto składy naszych drużyn:

Dziewczynki: Wiktoria Kowalska, Karolina Kucharska, Zofia Marchewka, Natalia Miśkiewicz, Asia Rębiś, Kinga Kuźnia, Monika Sękulska, Nela Wawryniuk, Kinga Przychodzeń.

Chłopcy: Bartosz Skowroński, Michał Ciża, Sebastian Mich, Mateusz Zwęgliński, Kevin Adler, Adam Mich, Jakub Makuch, Konrad Organiściak, Sebastian Makuch, Kacper Sobieraj.


 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć