• KLASA PIĄTA NA WARSZTATACH W PORADNI PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNEJ W KOZIENICACH

          • We wtorek, 14 lutego, uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy pana Tomasza Dymka wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Kozienicach. podczas warztatów mieli okazję dowiedzieć się jak usprawnić proces uczenia się. Dzięki wykonywanym zadaniom odkrywali czy są "wzrokowcami" czy "słuchowcami" i jak wykorzystać tą wiedzę podczas uczenia się.

            Dowiedzieli się również co może utrudniać proces uczenia się. Sami stworzyli mapę takich utrudnień i przeanalizowali ją raze z prowadzącą zajęcia panią pedagog Aleksandrą Strąg. Miejmy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce.

          • ZABAWA SZTUKĄ

          • Dzieci z oddziału 6-latków ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie zrealizowały zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką". Zamiast opisu projektu zamieścimy jedną z opinii o jego realizacji:

            „Najlepszy projekt w jakim brałam udział, rozwija wyobraźnię i kreatywność zarówno moja jak i dzieci. Różnorodne zadania były ciekawym wyzwaniem, a ich wykonywanie sprawiało dzieciom ogromną frajdę. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w projekcie”.

            Koordynatorkami projektu z ramienia poradni psychologiczno Pedagogicznej w Kozienicach są panie  M.Kowalczyk, M.Chlebowksa i R.Kowalska.

          • 14. ROZNISZEWSKIE OSTATKI TEATRALNE

          • Rozniszewskie Ostatki Teatralne to impreza, która na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza Gminy Magnuszew. Ideą przewodnią Ostatków Teatralnych jest możliwość zaprezentowania na jednej scenie przedstawień przygotowywanych przez uczniów naszej gminy, najczęściej na zabawy karnawałowe. Daje to możliwość poznania dokonań kolegów i koleżanek z innych szkół, a także jest okazją do świetnej zabawy. Tak było i tym razem podczas czternastej już edycji przedsięwzięcia, która miała miejsce na gościnnej scenie Teatr-rzyku Figiel-ek z Rozniszewa, w poniedziałek, 12 lutego.

            Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Suska. Przywitała przybyłe zespoły oraz gościa specjalnego Burmistrza Magnuszewa pana Marka Drapałę. Jako pierwsi zaprezentowali się na scenie młodzi aktorzy Teatr-zyku Figiel-ek. Mogliśmy więc obejrzeć (niektórzy po raz kolejny) wyreżyserowany przez panią Annę Owczarczyk spektakl "Marvin" Marty Guśniowskiej. Więcej o spektaklu na naszej stronie - "Marvin" Marty Guśniowskiej .

            Kolejny spektakl, to przedstawienie "Pierwszy rower Mikołajka" przygotowane przez Teatrzy "Świnka Peppa", ze Szkoły Podstawowej w Chmielewie. Mikołajek, tytułowy bohater książki Rene Goscinnego dostaje pierwszy w życiu rower. Dużo radości i śmiechu, które udzieliły się widzom zgromadzonym na sali.

            Okazało się, że w chmielewskiej szkole działa również konkurencyjna grupa teatralna - Teatrzyk "Psi patrol". Jej członkowie zaprezentowali nam inną przygodę tego samego bohatera czyli Mikołajka. Tytuł przedstawienia to "Mikołajek i cygaro". Była to kolejna porcja śmiechu i radości.

            Specjalnym gościem 14. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych był zespół dziecięcy "Rzępoliści" z Pruszkowa. Zespół powstał w ubiegłym roku na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury “Kamyk” w Pruszkowie. Zespół wykonuje utwory autorskie. Dzieci współtworzą teksty i muzykę, którą z powodzeniem wykonują na koncertach.

             

            W skład instrumentarium zespołu wchodzą takie instrumenty jak: gitara elektryczna, gitara elektroakustyczna, gitara klasyczna, bas a także ukulele, które jest własnoręcznie wykonane przez dzieci. Opiekunem zespołu jest pan Jacek Łocz, który poprowadził koncert młodych gitarzystek podczas Ostatków. Bardzo szybko występ przerodził się we wspólną zabawę i śpiew.

            W czasie przerwy można było porozmawiać z "Rzępolistami" w Galerii "Na piętrze". To zupełnie inny rodzaj kontaktu. Można było o wszystko zapytać, dotknąć instrumentów szczególnie tych wykonanych samodzielnie przez członków zespołu. Można też było spróbować gry na ukulele. Państwo Jacek i Hanna Łocz cierpliwie wszystko tłumaczyli. Warto w ty miejscu nadmienić, że to nie pierwsza ich wizyta w naszej szkole. Odwiedzili nas wraz ze swoim zespołem "Bez zgrzytu".


            "Rzępoliści" nie byli jedynym ściśle muzycznym akcentem Ostatków. Uczniowie z klas trzeciej i czwartej naszej szkoły zaprezentowali widzom kilka piosenek, które powstały do spektakli Teatr-zyku Figiel-ek. Autorem ponad siedemdziesięciu utworów jest pan Leszek Owczarczyk. Występ młodych wokalistów bardzo się wszystki spodobał. minikoncert piosenek Teatr-zyku 

            Jako ostatni zaprezentowali sie na scenie młodociani aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Mniszewie. Pod kierunkiem pani Elizy Tankiewicz przygotowali spektakl "Calineczka" oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie bardzo spodobało się szczególnie młodszej widowni, a duże wrażenie na wszystkich zrobiły bajecznie kolorowe dekoracje.

            Na koniec odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek wszystkim występującym zespołom. Pani Agnieszka Suska serdecznie podziękowała wszystkim za udział w 14. Rozniszewskich Ostatkach Teatralnych i już zaprosiła na przyszłoroczną imprezę. Do zobaczenia za rok!

          • KARNAWAŁ W ROZNISZEWIE

          • 10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, zorganizowaliśmy tradycyjną zabawę choinkową. Jest tradycją naszej szkoły organizowanie takiego spotkania dla całej miejscowej społeczności, nie tylko uczniów. W programie imprezy znalazły się: kolejna premiera Teatr-zyku Figiel-ek - "Marvin" Marty Guśniowskiejminikoncert piosenek Teatr-zyku w wykonaniu uczniów klas trzeciej i czwartej, zwiedzanie Wystawy Prac Uczniów oraz wręczenie nagród autorom najlepszych prac prezentowanych na wystawie. Na koniec oczywiście zabawa taneczna.

            Niezawodnymi gośćmi ważnych wydarzeń w naszej szkole są dziennikarze TV "nasz Powiat" z Kozienic. Tak było i tym razem, nie zabrakło ich podczas imprezy choinkowej, która odbyła się w sobotę, 10 lutego. Oto relacja telewizyjna z tego wydarzenia.

            Naszą imprezę zaszczyciło swoją obecnością wielu gości. Wśród nich byli: Starosta Powiatu Kozienickiego pan Krzysztof Wolski, Burmistrz Magnuszewa pan Marek Drapała, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Magnuszewie pan Marek Kozłowski, miejscowe Radne panie Beata Bogucka i Irena Korczak, inspektor ds.  oświaty pani Marzena Kowalska, dyrektor GBK-CK w Magnuszewie pani Elżbieta Wachnik, ksiądz proboszcz Wojciech Celuch. Nie zabrakło również przyjaciół naszej szkoły: pana Bogdana Sabały, Zofii Marczak, Haliny Kisielowej, państwa Olgi i Mirosława Żydeckich oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Zakrzewianki".

            Podczas zabawy tanecznej wszystkie klasy naszej szkoły zaprezentowały układy taneczne, które zostały przygotowane specjalnie na tą okazję. Trzeba powiedzieć, że ich poziom był w tym roku bardzo wysoki. Uczniowie zadbali nie tylko o same układy choreograficzne, ale również o stroje i rekwizyty, które urozmaiciły pokazy wizualnie.

            Zabawa taneczna bardzo się udała, najbardziej szalały na parkiecie najmłodsze dzieci, ale nie zabrakło również świetnie bawiących się dorosłych. Dopatrzyliśmy się nawet kilku tańczących babć. Niestety, na kolejne takie szaleństwa musimy poczekać przez cały rok.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zabawy choinkowej w naszej szkole. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, głównie mamom, które zadbały o to by nikt nie był głodny i upiekły ogromną ilość przepysznych ciast. O napoje zadbali państwo Miśkiewiczowie z mniszewskiej firmy Multismak za co też serdecznie dziękujemy.

          • WYSTAWA PRAC UCZNIÓW W GALERII "NA PIĘTRZE"

          • Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie na zabawę karnawałową wystawy prac uczniów w Galerii "Na piętrze". W tym roku było z czego wybierać. nasi uczniowie zgłosili mnóstwo siekawych prac. Najlepsze z nich zostały pokazane na wystawie. Jury w składzie: Małgorzata Kościńska, Joanna Młynarczyk, Tomasz Dymek, Leszek Owczarczyk - nauczyciele szkoły w Rozniszewie oraz Katarzyna Skowrońska - nasza absolwentka, a obecnie uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim oceniło i przyznało punkty pracom, które charakteryzowały się wyjątkową oryginalnością, walorami artystycznymi i starannością wykonania. Najwięcej punktów otrzymali uczniowie: Kamil Cwyl, Łukasz Mazur, Oliwier Sobieraj i Eryk Wojdak. Jury przyznało także wyróżnienia dla Patrycji Cwyl, Magdy Frączek, Szymona Skowrońskiego, Justyny Marek, Anity Majewskiej, Zuzanny Frączek, Mai Skowrońskiej, Oliwii Słomskiej, Kacpra Kędziorka, Ksawerego Ciostka, Weroniki Częścik i Marty Rębiś. Wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a my serdecznie im gratulujemy!​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Wystawę w Galerii "Na piętrze" można było odwiedzić podczas zabawy choinkowej. Z tej możliwości skorzystało wielu uczniów, rodziców i gości naszej szkoły. Wszyscy podkreślali wysoki poziom tegorocznych prac i ich różnorodność.

          • FIGIEL-KOWE PIOSENKI

          • Po Premierze "Marvina" na scenie odbył się mini-konert. Spektakle Teatr-zyku Figiel-ek często miały bogatą oprawę muzyczną i specjalnie komponowane do nich piosenki. Powstało ich w sumie ponad siedemdziesiąt. Autorem wszystkich był pan Leszek Owczarczyk. W aranżacjach, opracowaniach i nagraniach pomagali mu wieloletni przyjaciele teatrzyku Bogdan Sabała i Jakub Szydło. Wykonawcami byli oczywiście aktorzy Figiel-ka. W tym roku niektóre z tych piosenek zostały przypomniane przez uczniów klasy trzeciej wspomaganych przez czwartoklasistki - Anię, Natalię i Justynę. Nad przygotowaniem tego mini koncertu czuwał oczywiście sam pan Leszek.

            Młodzi wykonawcy przypomnieli kilka piosenek z różnych spektakli. Wszystkich urzekły wykonania piosenek ze spektaklu "Dziób w dziób". Również zaśpiewana przez trzecioklasistów piosenka z przedstawienia "Księżniczka i groszek" bardzo się podobała. Wszystkie wykonania nagrodzone zostały rzęsistymi oklaskami.

          • TEATR-ZYK FIGIEL-EK - "MARVIN"

          • W sobotę, 10 lutego, podczas szkolnej zabawy choinkowej swoją premierę miało przedstawienie pt. ,, Marvin" w wykonaniu aktorów Teatr-zyku Figiel-ek. Tytułowy Marvin to dinozaur. Pewnego dnia dowiaduje się od swojego lekarza, że czeka go wyginięcie. Bohater nie godzi się na taką wersję wydarzeń i gorączkowo rozpoczyna poszukiwania przyjaciela, który podtrzymałby go na duchu. Najpierw spotyka motyla Ulissesa. Potem do tej dwójki dołącza żółw Finn. Każdy z nich zmaga się z własnymi obawami. Ich życiem rządzi strach: przed wyginięciem, przed starością i przed samotnością. Wspólnie spędzane chwile i kolejne wydarzenia uświadamiają im jednak, że lekarstwem na powyższy stan ducha jest przyjaźń. To ona pozwala zwalczyć samotność, zapomnieć o nieuchronności przyszłych wydarzeń, łapać szczęśliwe momenty oraz żyć tu i teraz. Radość z obecnej chwili, wspólne doświadczanie przygód – to najlepsze remedium nawet na najgorszy Strach.

            Ogromne gratulacje dla Teatr-zyku Figiel-ek za doskonałą adaptację sztuki! Obsada: Marvin: Kacper Staszewski Motyl: Aleksander Kucharski Żółw: Karol Kuźniak Narrator: Szymon Skowroński Robak: Jakub Rokita Kościotrupek: Dominik Matuszewski Medium: Maja Skowrońska Pani Lipna: Oliwia Słomska Diabeł: Bartosz Miśkiewicz Doktor i Strach 1: Damian Frączek Strachy: Amelia Donica, Kalina Gwardys, Malwina Michalczyk, Małgorzata Sobieraj

            Reżyseria: Anna Owczarczyk, muzyka: Leszek Owczarczyk, opracowanie muzyczne: Jakub Szydło, kostiumy: Wioletta Kuźniak, scenografia i rekwizyty: Joanna Młynarczyk, Iwona Dymek, Małgorzata Kościńska, oświetlenie i dźwięk: Leszek Owczarczyk, projekt afisza: Szymon Skowroński.

            Podczas premiery obserwujemy efekt finalny wielotygodniowej pracy, żmudnych prób, dopracowywania każdej sceny i ruchu scenicznego. To ogromna rola reżysera i z tej roli wspaniale wywiązała się pani Ania. Podejrzeliśmy aktorów przed samą premierą i chociaż nie widać po nich tremy to jednak z pewnością ich nie opuszcza, tym bardziej, że dla niektórych to pierwsze w życiu wyjście na scenę

            Nie ma teatru bez widzów, a tych Teatr-zyk Figiel-ek ma całą rzeszę. Zapracował sobie na to przez ponad dwadzieścia lat działalności. Sala gimnastyczna zamieniona tego dnia na salę teatralną wypełniona była po brzegi. Wśród widzów wypatrzyliśmy wielu absolwentów naszej szkoły, którzy kiedyś sami stali na naszej szkolnej scenie. Nie zabrakło pana Starosty Powiatu Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego, Burmistrza Magnuszewa pana Marka Drapały, odpowiedzialnej za gminną oświatę pani Marzeny Kowalskiej, dyrektorek szkół Gminy Magnuszew, księdza proboszcza Wojciecha Celucha i mnóstwa przyjaciół naszego teatrzyku. Wśród gości należy wymienić rodziców i dziadków uczniów naszej szkoły. O słodkich nagrodach dla młodych aktorów pomyślał pan Burmistrz i niezawodna w takich wypadkach pani Zofia Marczak.

            Następna premiera za rok!

          • SZKOŁA ROKU... TO MY

          • Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce w głosowaniu powiatowym akcji: Plebiscyt Edukacyjny 2023, organizowanym przez Redakcje „Polskiej Metropolii Warszawskiej”, „Echa Dnia” oraz „Tygodnika Ostrołęckiego”. Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni. Gorąco dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom.

            Na zabawie choinkowej Pani Dyrektor Agnieszka Suska przekazała informację o zdobyciu pierwszego miejsca w głosowaniu powiatowym w ramach Plebiscytu Edukacyjnego 2023.! "Ta nagroda jest dowodem na to, że Wasza ciężka praca, zaangażowanie i pasja przynoszą wymierne efekty. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swój głos i wsparli naszą szkołę w tym konkursie." - powiedziała.

          • ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ CHOINKOWĄ

          • Serdecznie zapraszany na zabawę choinkową w naszej szkole w dniu 10.02.2024r. Początek wydarzenia o godz. 16.30 a tym samym premiera przedstawienia: ,, Marvin" w wykonaniu Teatrzyku Figiel-ek. Serdecznie zapraszamy lokalną społeczność do wspólnej niezapomnianej zabawy!

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka była niezwykle urocza i pełna miłości. Na scenie zebrały się dzieci z zerówki i przedszkola, przygotowane do występu, który miał rozświetlić twarze obecnych dziadków i babć.

            Całe wydarzenie rozpoczęło się od inscenizacji, której akcja toczyła się w Ministerstwie do Spraw Rozwiązywania Problemów Babć i Dziadków. Dzieci wcieliły się w role pracowników tego ministerstwa, którzy mieli za zadanie rozwiązywać wszelkie kłopoty, jakie mogą spotkać dziadków i babcie. Wszelkie problemy zostały przedstawione w zabawny i ujmujący sposób.

            Po emocjonującym występie nastąpił moment, na który wszyscy czekali z niecierpliwością – czas na wręczenie prezentów.

            Po podziękowaniach i wzruszeniach przyszedł czas na integrację przy herbatce i kawałku ciasta. Wszyscy razem zasiadali przy stolikach, rozmawiając, śmiejąc się i ciesząc z tego wyjątkowego dnia. Atmosfera była pełna ciepła i radości, a dzieci z dumą obserwowały, jak ich starania przyczyniają się do szczęścia ich najbliższych.

            Ta uroczystość nie tylko celebrowała relacje między pokoleniami, ale także przypomniała o ważności rodziny i wspólnego spędzania czasu.

            ,,Podzielone serce" w wykonaniu naszych najmłodszych ucznió.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

            Obchody tego dnia będą prowadzone także w naszej szkole w najbliższych dniach w postaci zajęć edukacyjnych, lekcji on-line oraz warsztatów.

            Zachęcamy do zajrzenia na stronę programu : https://www.saferinternetday.org/ 

          • CO ROBIĆ W FERIE?

          • Zaczęły się ferie zimowe. Postanowiliśmy przedstawić kilka propozycji ich spędzenia. Może warto z nich skorzystać.

          • OSTATNI DZIEŃ PRZED FERIAMI

          • Ostatni dzień przed zasłużonymi feriami był wyjątkowy i pełen magii dzięki niezwykłemu spektaklowi, jakim zaszczycił nas Narodowy Teatr Edukacji.

            Przenieśliśmy się do fantastycznej krainy pełnej barw, uśmiechów i muzyki - Brzechwolandii! Ta magiczna kraina jest miejscem, gdzie można zapomnieć o wszelkich zmartwieniach i przenieść się w świat marzeń.

            Brzechwolandia nie tylko bawiła nas swoim widowiskiem, ale również przyniosła cenne nauki.

            A to jeszcze nie koniec emocji! Po magicznym spektaklu "Brzechwolandia", uczniowie wzięli udział w pełnym uroku przeglądzie kolęd i pastorałek. Przedszkolaki, zerówka oraz klasy I-IV przygotowały się z ogromnym zaangażowaniem, prezentując swoje piękne utwory.

            Niech radość dźwięków i śpiewu niesie się w sercach każdego z nas, tworząc niezapomniane chwile pełne magii świąt. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, które dodatkowo uświetniły ten niezwykły dzień przed feriami.

            Wspólnie stworzyliśmy atmosferę pełną magii, śmiechu i wspólnego świętowania. Życzymy wszystkim wspaniałych ferii, pełnych radosnych chwil z rodziną i przyjaciółmi! Do zobaczenia po przerwie z jeszcze większym entuzjazmem i gotowością do nowych wyzwań!

          • FINAŁ AKCJI "GÓRA GROSZA"

          • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

            Wspólnymi siłami zebraliśmy: 977, 41 zł. Tak przedstawiały się zbiórki w poszczególnych klasach:

            Przedszkole 63,75 zł

            Zerówka 75,80 zł

            Klasa 1 42,94 zł

            Klasa 2 105,82 zł

            Klasa 3 100 zł

            Klasa 4 118,01 zł

            Klasa 5 124,80 zł

            Klasa 6 190,60 zł

            Klasa 7 155,69 zł

            Klasa 8 ... może lepiej przemilczmy tę kwotę.

            Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy!

          • WSPANIAŁE JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły, z okazji Bożego Narodzenia nasza społeczność została oczarowana niezwykłym przedstawieniem ukazującym biblijną historię w zupełnie nietradycyjnym ujęciu.

            Przedstawienie przygotowane zostało jako "niebiańsko – piekielna rozgrywka", w której niebo i piekło zawirowały, gdy zbliżało się Boże Narodzenie. Anielska i diabelska narada przyniosły dreszcz emocji, gdy oba obozy rozpoczęły walkę o ważne informacje, władzę i kołyskę Dzieciątka.

            W centrum wydarzeń znaleźli się Lucyfer, próbujący przeszkodzić w narodzeniu Pana, oraz Archanioł, pragnący rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Rywalizacja dobra ze złem ukazała nam, że dobro i miłość to najważniejsze wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu.

            Mieszkańcy nieba, próbując zaradzić smutkom Archanioła, stawili czoła diabelskim intrygom. Pomysłowi doradcy i świetni pomocnicy towarzyszyli zarówno aniołom, jak i diabłom w tej epickiej walce.

            Mimo usilnych starań diabłów, które próbowały zakłócić świętowanie Bożego Narodzenia, niebo zwyciężyło z zakuszeniami piekła. Pojedynek zakończył się 1:0 dla nieba, a dobro triumfowało nad złem.

            Spektakularna gra młodych aktorów, profesjonalny scenariusz, dobrana muzyka – wszystko to trafiło do serc zarówno młodszych, jak i bardziej wymagających widzów. Bożonarodzeniowy spektakl, oparty na biblijnej historii, wzbogacony o elementy radosnego humoru, niosący przesłanie o miłości, dzieleniu się dobrem i szacunku, zachwycił nas wszystkich.

            "Rywalizacja aniołów (Nieba) z diabłami (Piekłem) zakończyła się wynikiem 1:0. Ale pamiętajmy, że mecz na Ziemi ciągle trwa, a bramek do strzelenia jest jeszcze wiele..." – bo walka dobra ze złem trwa nieustannie.

            Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym magicznym wydarzeniu! Niech te Jasełka przypominają nam o uniwersalnych wartościach każdego dnia.

          • ZAPROSZENIE

          • Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do obejrzenia przedstawienia jasełkowego w naszej szkole. Przyjdźcie do nas w niedzielę, 7 stycznia, na godzinę 10:15. Będzie śwątecznie i wesoło.

          • SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

          • Dzisiaj mieliśmy okazję być częścią niezwykłego spektaklu bożonarodzeniowego, który został przygotowany przez utalentowanych uczniów z klasy szóstej. Ich występ nie tylko dostarczył nam wspaniałych wrażeń artystycznych, ale również przypomniał nam o głębokim przesłaniu, które towarzyszy Bożemu Narodzeniu.

            Historia o narodzinach Zbawiciela, który przyszedł na świat, by pokonać zło, była sercem spektaklu. Ta historia o nadziei, miłości i zwycięstwie dobra nad złem dotarła do serc wszystkich obecnych. Widząc zaangażowanie uczniów, ich pasję i determinację, czuliśmy, że każdy moment tego spektaklu był nacechowany głębokim przesłaniem o wyborze właściwej drogi.

            Po spektaklu przyszedł czas na świąteczne życzenia. Składali je Pani dyrektor Agnieszka Suska i ksiądz proboszcz Wojciech Celuch. My się do nich dołączamy i wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

          • CHARYTATYWNY KIERMASZ CZWARTOKLASISTÓW

          • Za nami wtorkowy kiermasz, na który czwartoklasiści wraz z rodzicami pod okiem wychowawczyni przygotowali mnóstwo słodkości w postaci pierniczków, pączków, rogalików, babeczek, faworków oraz innych pyszności. Dużym powodzeniem cieszyła się też przygotowana przez uczniów lemoniada, a maszyna do robienia waty cukrowej nie miała szans wystygnąć nawet na chwilę.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kiermasz, a zwłaszcza Uczniom naszej szkoły tak chętnie sięgającym po domowe łakocie. Dzięki tej akcji wesprzemy szczytny cel kwotą 906 zł, przekazując ją na leczenie p. Justyny.

            Pomaganie to czynienia dobra. Pomaganie przynosi radość i satysfakcję. "Pomagając innym, pomagamy też sobie." Oby te słowa stały się siłą napędową do kolejnych akcji wolontariackich.

          • POLSCY KOMPOZYTORZY W HOLLYWOOD

          • 14 grudnia uczniowie z klasy VII i VIII udali się z wizytą do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowane w przestrzeni wystawy: „Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”.

            Wystawa, z którą zapoznała się rozniszewska młodzież to opowieść o muzyce powstałej do wielu hollywoodzkich superprodukcji filmowych i ich twórcach: Bronisława Kapera, Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Kilara i Jana A.P. Kaczmarka. Gospodarzem spotkania i przewodnikiem po wystawie był Karol Kucharski – kurator wystawy, historyk pracujący od lat w wareckim muzeum.

          • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASIE TRZECIEJ

          • W szkole już wyraźnie daje się odczuć nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. A to po korytarzu przebiegnie jakiś Mikołaj, a to w powietrzu unosi się zapach pierniczków czy wreszcie słychać próby Jasełek prowadzone przez panią katechetkę z klasą szóstą. Wczoraj klasa ósma przygotowywała świąteczne choinki, na oknach pojawiają się świąteczne dekoracje. Dziś trzecioklasiści wraz ze swoimi mamami przygotowywali Bożonarodzeniowe wianki.

            Oczywiście odbywało się to pod czujnym okiem pani Wiolety, która takie warsztaty poprowadziła już nie pierwszy raz. Sami oceńcie efekty pracy uczniów klasy trzeciej oglądając dołączone zdjęcia.