Nawigacja

 • Zbieramy elektrośmieci

  Zbieramy elektrośmieci
  03.12.2018

   

  Akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt, który ma zachęcić do wspólnego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Zbieramy elektrośmieci po to, aby pokazać jak wiele gromadzimy zużytych sprzętów w domach, z którymi nie wiadomo co zrobić, a których składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

  Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji biorąc pod uwagę takie korzyści jak:

  • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
  • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
  • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych

  Zbiórka elektrośmieci rozpocznie się w naszej szkole 10 grudnia w poniedziałek. Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów. Aby zapoznać się z listą zbieranych odpadów kliknij link - Rodzaje elektrośmieci . Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko rodziców naszych uczniów by pozbywając się śmieci i kłopotów pomogli rozniszewskiej szkole.

  Zbieramy elektrośmieci - Obrazek 1

  Organizatorem akcji jest Green Office Ecologic Sp. z o.o., patronat honorowy objął Mazowiecki Kurator Oświaty, a partnerami sportpoland.com i TMB 2 Sp. z o. o.

   

 • Posiłki dla dzieci

  Posiłki dla dzieci
  03.12.2018

   

  Rodziców, których dzieci korzystają z darmowych posiłków w szkole w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu", prosimy o zapoznanie się z informacją Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Magnuszewie w sprawie dożywiania w roku 2019.

  Informacja zawiera listę dokumentów do złożenia w GOPS-ie oraz termin, do którego należy to wykonać. Aby zapoznać się z informacją kliknij ten link - Informacja(1).pdf

   

 • Zapraszamy na Warsztaty Bożonarodzeniowe

  Zapraszamy na Warsztaty Bożonarodzeniowe
  15.11.2018

   

  Rada Rodziców naszej szkoły serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Warsztatach Bożonarodzeniowych, podczas których powstaną piękne świąteczne stroiki i inne ozdoby. Prosimy o przyniesienie podstawowych narzędzi takich jak nożyczki, sekatory, cążki do cięcia drutu, szczypce do jego formowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w szkole w piątek, 16 listopada, o godzinie 16.00. Z pewnością spędzicie wesoło i owocnie to popołudnie - świetna atmosfera gwarantowana.

   

 • Wypełnij ankietę

  Wypełnij ankietę
  08.11.2018

   

  Serdecznie prosimy rodziców uczniów klas I - V o wypełnienie ankiety dotyczącej realizacji "Programu dla szkół" w naszej szkole. Dotyczy ona korzystania przez państwa dzieci z oferowanych im w ramach programu porcji warzyw, owoców i mleka. Ankietę można wypełnić tylko "on line" pod następującym linkiem - 

  http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4 .

  Dziękujemy.

 • Jesienne porządki

  Jesienne porządki
  06.11.2018

   

  Mamy piękną, złotą, polską jesień. Wykorzystaliśmy wspaniałą pogodę na zrobienie porządków na placu szkolnym. Jak każdy wie, koniecznie trzeba pozbyć się liści z trawników. Zajęły się tym klasy piąta i ósma.

  Liście pięknie wyglądały na klonach rosnących wokół boiska do siatkówki jak i na dębach w przyszkolnym parku. Teraz większość z nich już opadła i grubą, brązową warstwą przykryła trawę. Okazało się podczas grabienia, że trawa pod nimi ma się całkiem dobrze i mamy nadzieję, że na wiosnę pięknie się zazieleni.

  Jesienne porządki - Obrazek 1

  Grabienie poszło całkiem sprawnie. Podstawiona przez pana Mirka, szkolnego konserwatora, przyczepa błyskawicznie została napełniona. W samym parku na dębach liści jest jeszcze całkiem sporo, więc ich zagrabianie zostawiliśmy na później. Mamy nadzieję, że zima nas nie zaskoczy.

   

 • Pamiętamy

  Pamiętamy
  31.10.2018

   

  W przededniu Święta Wszystkich Świętych kroki milionów Polaków kierują się na cmentarze. Pamięć o tych, którzy odeszli jednym z elementów naszej narodowej tradycji. Nie mogło zatem i nas zabraknąć na miejscowym cmentarzu jak i w miejscach Pamięci Narodowej, którymi szkoła opiekuje się od wielu lat.

  Pogoda tym razem dopisała, ciepło, prawdziwa złota, polska jesień. Uprzątnęliśmy kwaterę grobów żołnierskich i otoczenie Pomnika Powstańców Styczniowych. Postawiliśmy kwiaty, złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Nie zabrakło też chwili na modlitwę.

  Pamiętamy - Obrazek 1

  Odwiedziliśmy też Pomnik Pomordowanych i Zaginionych Mieszkańców Zapilcza. Pod Kopcem Kościuszki, choć nie jest on grobem, też zapaliliśmy znicze – symboliczne, nie tylko dla wodza Insurekcji, ale dla wszystkich, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Rocznica stulecia jej odzyskania tuż, tuż.

   

 • Dotyk Afryki

  Dotyk Afryki
  26.10.2018

   

  Bębny afrykańskie to pierwsze instrumenty świata. Początkowo ich konstrukcja była bardzo prosta. Najczęściej był to krótki wydrążony drewniany kloc, na który naciągano płat zwierzęcej skóry. By wydobyć zeń dźwięk używano rąk, kości lub drewnianych patyków. Najstarszy znaleziony przez archeologów bęben pochodzi z epoki neolitu. Powstał około 6000 lat przed Chrystusem.

  Dlaczego piszemy o afrykańskich bębnach? Wyjaśnienie jest proste. Podczas koncertu „Dotyk Afryki” każdy przedszkolak i uczeń naszej szkoły mógł na takim bębnie zagrać. Za sprawą agencji artystycznej „Promocja” z Piaseczna do Rozniszewa przyjechało czarnoskóre rodzeństwo Ricky Lion i jego siostra Marjolene. Przywieźli ze sobą ponad dwadzieścia instrumentów, w tym najwięcej bębnów djembe najpopularniejszych w Afryce.

  Dotyk Afryki - Obrazek 1

  Okazało się, że wszyscy mogli na nich zagrać. Po całej szkole rozniosły się afrykańskie rytmy. Ricky błyskawicznie nawiązał kontakt z młodymi i najmłodszymi widzami. Jego rytmiczne zabawy bardzo się wszystkim spodobały. Ricky opowiadał o Afryce, o afrykańskich instrumentach muzycznych, które przy okazji demonstrował. Uczestnicy koncertu nauczyli się też na koniec piosenki z Czarnego Lądu – Fatou.

   

 • Ślubowanie pierwszaków

  Ślubowanie pierwszaków
  18.10.2018

   

  W czwartek18 października miała miejsce bardzo ważna uroczystość w naszej szkole. Kolejny rocznik uczniów został przyjęty w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Rozniszewie. Dzieje się to w roku szczególnym, wszak świętujemy 100 – lecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Miejmy nadzieję, że będzie to ciekawa klasa, ciekawy rocznik, chociaż niezbyt liczny.

  Uczniowie przez miesiąc ciężko pracowali aby przygotować się do ślubowania, mieli wiele obaw, zwłaszcza gdy słyszeli różne opowieści poprzednich roczników, szczególnie na temat otrzęsin.

  Ślubowanie pierwszaków - Obrazek 1

  Z pomocą w tym roku pospieszyli uczniowie klasy szóstej, rocznik liczny i pięknie śpiewający. Wspólna praca pierwszo i szóstoklasistów dała, mam nadzieję, dobry efekt. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a w części mniej oficjalnej spryt i hart ducha.

  Ślubowanie pierwszaków - Obrazek 2

  Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali upominki i podziękowania przygotowane przez rodziców i panią dyrektor.

  Ślubowanie pierwszaków - Obrazek 3

  Teraz przed pierwszakami praca w szkole i czas, który należy jak najlepiej wykorzystać.

  Ślubowanie pierwszaków - Obrazek 4

  Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnej, pamiątkowej fotografii.

   

 • Warsztaty plastyczne zerówki

  Warsztaty plastyczne zerówki
  16.10.2018

   

  16 października dzieci z oddziału ,,0” wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Kozienic aby wziąć udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez Muzeum Regionalne. Zajęcia były związane z obecną porą roku czyli jesienią.

  Dzieci podczas spotkania odkrywały piękno jesiennych darów, wykazały się dużą kreatywnością
  i wyobraźnią plastyczną. Podczas warsztatów wszyscy byli bardzo zaangażowani i zajęci pracą. Owocem spotkania są piękne prace stworzone z liści. Przywieźliśmy je do naszego przedszkola
  i powiesiliśmy na tablicy.

  Warsztaty plastyczne zerówki - Obrazek 1

  Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci aktywnie spędziły czas w Ogrodzie Jordanowskim. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca.

  Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i naładowani pozytywną energią wyruszyliśmy w podróż powrotną do szkoły, podczas której niektórzy ucięli sobie krótką drzemkę.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
  15.10.2018

   

  Dzień Edukacji Narodowej wypadł w tym roku w niedzielę. Dlatego Rada Uczniów postanowiła by uroczysty apel przygotowany specjalnie z okazji tego święta odbył się w poniedziałek 15 października.

   Cała szkolna społeczność zgromadziła się na dolnym korytarzu naszej szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali okolicznościowych życzeń i podziękowań za codzienny trud wkładany w pracę z dziećmi.

  Uczniowie przygotowali pomysłowe laurki z życzeniami, które wręczyli swoim nauczycielom. Również wychowawcy klas otrzymali od swoich wychowanków życzenia i kwiaty. Miłym zaskoczeniem dla nauczycieli i innych pracowników szkoły były róże, które zostały im wręczone podczas mszy świętej odprawionej w intencji pracowników oświaty w rozniszewskiej świątyni.

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

   

   

 • "Zakurzona królewna" w Radomiu

  "Zakurzona królewna" w Radomiu
  12.10.2018

   

   

   

  Teatr-zyk Figiel-ek miał okazję „odkurzyć”… „Zakurzoną królewnę”. Młodzi artyści zostali zaproszeni do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, który odbywał się w dniach 7-14 października w Radomiu.

  Organizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej, Dom Kultury Idalin, Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu.

  Przypomnijmy - Sztuka Piotra Rowickiego „Zakurzona królewna” została zgłoszona do 28. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2017 i otrzymała tam wyróżnienie.

  "Zakurzona królewna" w Radomiu - Obrazek 1

  Wybrała go i wyreżyserowała twórczyni teatrzyku pani Anna Owczarczyk. Opracowaniem muzycznym, dźwiękowym i oświetleniem zajął się pan Leszek Owczarczyk, a w przygotowaniu rekwizytów i kostiumów pomogły panie Iwona Dymek i Grażyna Jakóbczak.

  "Zakurzona królewna" w Radomiu - Obrazek 2

  Bezzębny Wilk, Smutny Diabeł, Zakurzona Królewna i reszta kompanii mogli jeszcze raz zaprezentować na scenie historię teatru lalek, który miał zamienić się w galerię handlową. 12 października wystąpili na scenie Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri w Radomiu. Spektakl bardzo podobał się widzom, szczególnie tym młodszym. Pani reżyser i aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Słowo podziękowania usłyszeli również od sprawcy całego zamieszania ks. biskupa Piotra Turzyńskiego, który zaprosił nasz teatrzyk do Radomia.

  "Zakurzona królewna" w Radomiu - Obrazek 3

  Relację i zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć na stronie Oratorium.

   

 • Dzień Pułaskiego

  Dzień Pułaskiego
  11.10.2018

   

  W wareckim  parku, przed pomnikiem Pułaskiego miała miejsce część patriotyczna uroczystości Dnia Pułaskiego, która zgromadziła licznych gości, delegacje instytucji, organizacji oraz szkół. Oczywiście nie zabrakło i delegacji naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym i panią dyrektor Agnieszką Suską.

  W asyście licznych pocztów sztandarowych, Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz Kompanii Honorowej 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego z Ogrodzienic, oddano hołd generałowi Kazimierzowi Pułaskiemu. Zabrzmiały  hymny Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Rzeczypospolitej Polskiej.

  Dzień Pułaskiego - Obrazek 1

  Gości i wszystkich zebranych powitała Iwona Stefaniak - dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, która przypomniała kim był człowiek, który patronuje tak wielu instytucjom, organizacjom przybyłym tego dnia do wareckiego muzeum. Przemówienie okolicznościowe wygłosił również Burmistrz Warki Dariusz Gizka, który podkreślił rolę Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w krzewieniu lokalnego patriotyzmu oraz rozwoju turystyki w Warce.

  Wojsko oddało cześć generałowi Pułaskiemu poprzez Apel pamięci i salwę honorową. Po odegraniu hasła Wojska Polskiego, licznie zgromadzone delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego. Pomimo słotnej pogody, wszyscy chętnie wysłuchali wiązanki utworów polskich i amerykańskich, którą odegrała Orkiestra Wojskowa.

   

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka
  02.10.2018

   

  Kalendarz roku szkolnego nie jest tym razem dla nas łaskawy. W pierwszym semestrze wszystkie święta wypadają w weekendy. Tak też było z Dniem Chłopaka - 30 września wypadł w niedzielę. W związku z tym jego świętowanie rozciągnęło się na trzy dni.

  Już w piątek dziewczynki z klasy piątej przygotowały dla swoich kolegów wspaniały tort. Wychowawcy klasy udało się go sprawiedliwie podzielić, ale ponieważ było to podczas lekcji matematyki piątoklasiści musieli sobie przypomnieć co to jest koło, jego promień i wycinek kołowy. Bajeczny smak tych "wycinków" wynagrodził im te drobne niedogodności.

  Dzień Chłopaka - Obrazek 1

  Dalszy ciąg świętowania miał miejsce w poniedziałek i we wtorek. Tego ostatniego dnia dziewczynki z klasy ósmej przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek oraz prezenty - czekolady i... maszynki do golenia. Niektórym ósmoklasistom naprawdę się przydadzą.

  Dzień Chłopaka - Obrazek 2

  W poniedziałek klasy druga, trzecia, obie czwarte i piąta wybrały się do kozienickieg kina na film "Mała stopa". Klasa szósta bawiła się zaś na ognisku. Nowe miejsce na tego typu imprezy świetnie się sprawdziło, pogoda dopisała, kiełbaski smakowały.

  Dzień Chłopaka - Obrazek 3

  Życzymy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego!

   

 • Zawiało i ...

  Zawiało i ...
  24.09.2018

   

  Kto by pomyslał, że globalne ocieplenie i związane z nim zmiany klimatyczne przyczynią się do widocznych zmian w przyszkolnym parku. W ostatni weekend wiatr nie oszczędzał okolic Rozniszewa. W poniedziałek rano przywitał uczniów przyjeżdżających do szkoły widok połamanej wierzby. Jeden z jej konarów został odłamany przez wichurę i runął na miejsce na ognisko, które przed wakacjami pojawiło się na szkolnym placu.

  Na szczęście nie zostały zniszczone ławki stojące wokół ogniska. Szkoda tylko, że wierzba musi zostać przycięta i nie będzie już tak atrakcyjna. Zniknęło zaciszne miejsce spotkań i możliwość pohuśtania się na jej gałęziach. Za to przybyło nam drewna na kolejne ogniska!

  Zawiało i ... - Obrazek 1

   

 • Wybory Rady Uczniów

  Wybory Rady Uczniów
  21.09.2018

   

  Na miesiąc przed ogólnopolskimi wyborami samorządowymi my też wybraliśmy swój samorząd – Radę Uczniów. Zgodnie z zapisami Statutu naszej szkoły część Rady została już wybrana podczas klasowych wyborów rad oddziałowych. Niejako w sposób automatyczny członkami Rady Uczniów zostali przewodniczący rad klasowych. Oni też stworzyli komisję wyborczą odpowiedzialną za zorganizowanie, przeprowadzenie i ustalenie wyników wyborów.

  Głosowanie odbyło się w piątek, 21 września. Prawo wyborcze ma każdy uczeń naszej szkoły z klas I-VIII. Każdy mógł na karcie do głosowania zaznaczyć cztery nazwiska swoich kandydatów do Rady uczniów. Dlaczego cztery? Bo tyle wolnych miejsc pozostało do zajęcia w dziesięcioosobowym gremium.

  Komisja wyborcza w składzie Zuzia, Szymon, Mikołaj, Kinga, Dawid i Kuba sprawnie przeprowadziła samo głosowanie jak i potem błyskawicznie ustaliła wyniki wyborów.

  Wybory Rady Uczniów - Obrazek 1

  Jeszcze tego samego dnia podczas specjalnego apelu szkolnego sekretarz komisji Kinga odczytała protokół z głosowania w wyborach do Rady Uczniów i przedstawiła całą, nową Radę. Największym zaufaniem nasi uczniowie obdarzyli Zuzię, Krzyśka, Kacpra i Mateusza. Wymienieni uczniowie uzupełnili skład nowej Rady Uczniów.

  Wybory Rady Uczniów - Obrazek 2

  Rada rozpocznie swoją działalność od wyboru przewodniczącego, zastępcy, skarbnika i reprezentanta interesów uczniów z klas I-III. Wybrany zostanie również nauczyciel - opiekun Rady. Potem powstanie plan działań na rok szkolny 2018/2019. Członkom Rady Uczniów życzymy wielu świeżych pomysłów i sprawnej ich realizacji.

   

 • Patriotyczna wycieczka

  Patriotyczna wycieczka
  18.09.2018

   

  Przygotowując się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa VII i VIII pojechała do Warszawy na wycieczkę „Śladami niepodległości”.

  Wyruszyliśmy wcześnie rano, by zdążyć na 8.30 do Belwederu. Po przejściu niezbędnych formalności związanych z przepustkami i bramkami pirotechnicznymi weszliśmy do środka. Tam przewodnik oprowadził nas po wystawie poświęconej  Józefowi Piłsudskiemu. Zwiedziliśmy także zabytkowe, piękne sale reprezentacyjnej siedziby prezydenta RP.

  Patriotyczna wycieczka - Obrazek 1

  Podczas przejazdu ulicami Warszawy na Plac Piłsudskiego do Grobu Nieznanego Żołnierza, zobaczyliśmy pomniki: Romana Dmowskiego, Henryka Sienkiewicza i Wincentego Witosa. Niestety, nie doczekaliśmy się na zmianę warty, ale za to wysłuchaliśmy ciekawej historii związanej z Grobem Nieznanego Żołnierza. Poznaliśmy także dramatyczne losy Pałacu Saskiego.

  Później przespacerowaliśmy się obok Zamku Królewskiego. Uliczkami Starego Miasta doszliśmy do Archikatedry Św. Jana. W tej pięknej gotyckiej świątyni znajdują się w podziemiach krypty grobowe wielu wybitnych Polaków. Tam min. spoczywa I.J. Paderewski, wielki pianista-patriota, współtwórca niepodległej Polski.

  Patriotyczna wycieczka - Obrazek 2

  Potem pojechaliśmy na Warszawskie Powązki, gdzie pokłoniliśmy się bohaterskim żołnierzom pochowanym w kwaterze „Orląt warszawskich 1920 roku”. Groby żołnierzy walczących w 1920 roku z bolszewikami w obronie Warszawy znajdują się także na cmentarzu w Radzyminie. Tam też pojechaliśmy na koniec naszej wycieczki.

   

 • Trudne początki

  Trudne początki
  17.09.2018

   

  Początek nowego roku szkolnego nie zawsze wygląda pięknie. Uroczysta inauguracja, powakacyjne spotkania w klasach są łatwe i przyjemne, ale nie dla wszystkich. Dla najmłodszych przedszkolaków i pierwszoklasistów początki bywają trudne.

  Trzy- czy nawet czterolatek przyprowadzony przez rodziców do oddziału przedszkolnego musi nauczyć się funkcjonowania w grupie rówieśniczej, czyli praktycznie wszystkiego. My spotkaliśmy przedszkolaków na nauce chodzenia. Chodzenie w parach nie może być łatwe dla człowieka, który jeszcze nie wie co to para. Okazało się, że bardzo pomocny w tej edukacji może być …wąż.

  Trudne początki - Obrazek 1

  Pierwszoklasiści też nie mają łatwo. Nowa pani, nowe koleżanki, nowi koledzy i …nowa sala, na szczęście bardzo kameralna. A ile pracy – lepiej o tym nie pisać.

  Okazało się w tym roku szkolnym, że nawet jak się jest trzecioklasistą też można coś zaczynać. W tym roku trzecioklasiści biorą udział w programie profilaktycznym „Wspólne kroki w CYBERŚWIECIE”. Zadaniem programu jest ukształtowanie u dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. O szczegółach programu i jego realizacji można dowiedzieć się więcej na stronie klasy trzeciej. Uczniom klasy trzeciej życzymy „łatwych” początków na drodze w wirtualną rzeczywistość.

  Trudne początki - Obrazek 2

  Na koniec życzymy powodzenia paniom Ewie i Iwonie, bo dla nich te początki też nie są łatwe.

   

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie
  10.09.2018

   

  W ogólnopolską akcję Narodowego Czytania włączyła się również grupa uczniów naszej szkoły. W tym szczególnym roku, w którym świętujemy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości,  lekturą  wskazaną przez  Prezydenta RP i jego małżonkę, była powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

   Wspólne  czytanie odbyło się w miejscu historycznym – w Skansenie Bojowym w Mniszewie. Pod obeliskiem, upamiętniającym walki o wolność Ojczyzny, powieść „Przedwiośnie” czytali przedstawiciele całej lokalnej społeczności i różnych jej pokoleń. Nas reprezentowali szósto- i siódmoklasiści z paniami Agnieszką Suską i Anną Owczarczyk – nauczycielkami języka polskiego.

  Narodowe Czytanie - Obrazek 1

  Nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych, Kościoła, okolicznych szkół, ich uczniów, nauczycieli i emerytowanych pracowników oświaty. We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele grupy teatralnej Pasja i zespołu Melodia. W sumie grupa czytających liczyła prawie 60 osób. Obecni na spotkaniu z zaciekawieniem ich słuchali. Czytający starali się wiernie oddać treści i emocje, które autor chciał przekazać czytelnikom.

  Klimat spotkania wzbogacił swą obecnością Jan Marczak, członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej Warka, ubrany w strój powstańca styczniowego, nawiązujący do roku, w którym  urodził się autor powieści Stefan Żeromski. Na kolejne Narodowe Czytanie zapraszamy za rok.

   

 • Klasowy spływ kajakowy

  Klasowy spływ kajakowy
  10.09.2018

   

  10 września klasa VIII wzięła udział w spływie kajakowym. Popłynęliśmy Pilicą z Lechanic do Warki.

  Zanim zwodowaliśmy sprzęt, pan ratownik - Wiesław Celary, dokładnie wyjaśnił nam, jak się kajakiem steruje oraz jak bezpiecznie zachować się na wodzie. Spływ rozpoczęliśmy bez większych problemów. Szybko okiełznaliśmy chybotliwe łódki i już zupełnie zrelaksowani popłynęliśmy w dół rzeki. Po drodze podziwialiśmy z perspektywy środka rzeki podwodną i nadwodną florę i faunę. Cały czas nad naszym bezpieczeństwem czuwali oprócz ratownika, pan Jacek Matlakowski i nasz wychowawca.

  Klasowy spływ kajakowy - Obrazek 1

  Spływ zakończyliśmy ogniskiem na przystani w Warce. Zajadając gorące kiełbaski opowiadaliśmy sobie spływowe przygody. Kajaki, kamizelki asekuracyjne, całą logistykę oraz ognisko na zakończenie zapewnił nam pan Witold Batte, szef firmy Ster Warka. Kiedy wróciliśmy do Rozniszewa i stanęliśmy na parkingu szkolnym usłyszeliśmy dochodzący z gabinetu pani Dyrektor radosny oddech ulgi.

   

 • Zaczynamy kolejny rok szkolny

  Zaczynamy kolejny rok szkolny
  03.09.2018

   

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą, która została odprawiona w rozniszewskiej świątyni w poniedziałek, 3-go września, o godzinie 830. Mszę celebrował nasz proboszcz ks. Wojciech Celuch. Życzył wszystkim: uczniom, ich rodzicom i nauczycielom udanego roku szkolnego. Bezpośrednio po mszy udaliśmy się do szkoły na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/2019. 

  Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Było nas dużo, bo w dziewięciu oddziałach klasowych (mamy dwie klasy czwarte) uczyć się będzie 120 dzieci. Do tego doliczmy dwa oddziały przedszkolne i już widać, że miejsc siedzących nie starczy dla wszystkich, a przybyło wielu rodziców i niektóre rodziny były w komplecie. Równie z Grono Pedagogiczne powiększyło swój skład. Wymagała tego obsada wszystkich przedmiotów, w tym tych nowych jak doradztwo zawodowe czy edukacja dla bezpieczeństwa.

  Zaczynamy kolejny rok szkolny - Obrazek 1

  Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Agnieszka Suska. ona również życzyła wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym. Powitała nowych przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła klasom ich wychowawców. Opowiedziała o tym, co zmieniło się w szkole podczas wakacji. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego rozeszliśmy się do klas na pierwsze, powakacyjne spotkania z wychowawcami. Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się!

  Zaczynamy kolejny rok szkolny - Obrazek 2

  Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska wystosowała list do rodziców i opiekunów uczniów, który zamieszczamy w zakładce Informacje i ogłoszenia . Rodzice znajdą tam również informacje o zasadach dożywiania dzieci w roku szkolnym 2018/2019, jak i Poradnik Rady Rodziców. Zapraszamy.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
  Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
 • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć