Nawigacja

 • Z ostatniej chwili...

  17.05.2018

   

   

   

   

  Nasz Teatr-zyk Figiel-ek odniósł kolejny sukces. Dziś w Radomiu podczas eliminacji półfinałowych 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr", okazał się najlepszy i otrzymał nominację do FINAŁU!!! Serdecznie gratulujemy ekipie "Zakurzonej królewny" i będziemy Wam kibicować dalej.

   

  Z ostatniej chwili... - Obrazek 1

   

  A dla wszystkich gości naszej strony prezent - pełne nagranie spektaklu przygotowane przez kozienicką TV Nasz Powiat.

   

   

   

 • Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku

  11.05.2018

   

  …aby ludzie poznanie swoje czerpali nie z książek, ale z nieba i z ziemi, z dębów i buków - Jan Amos Komeński

  Od wczesnej jesieni przygotowywaliśmy się i myśleliśmy o majowej wyprawie w Bieszczady. Kiedy więc nadszedł czas wyjazdu byliśmy podekscytowani i ciekawi jak spędzimy pięć kolejnych dni z dala od domu i szkoły. W poniedziałek 7 maja w doskonałych humorach wyruszyliśmy w  długą podróż. Jak to na szkolnej wycieczce pierwszy przystanek zrobiliśmy w restauracji McDonald's w Tarnobrzegu. 

  Po drodze do Polańczyka mieliśmy zaplanowany krótki pobyt w największym w Polsce skansenie z Rynkiem Galicyjskim i Muzeum Ikon w Sanoku. Dobrze było rozprostować nogi, a poza tym sanockie muzeum robi wrażenie, zwłaszcza drewniana zabudowa Rynku Galicyjskiego.
   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 1
   

  Wieczorem dotarliśmy do celu i zostaliśmy zakwaterowani w Domu na Skale  w Kompleksie SKALNY w Polańczyku. Grupa 38 uczniów z klasy  V, VI i VII wraz ze swoimi opiekunami p. Małgorzatą Kościńską, p. Leszkiem Owczarczykiem i p. Agnieszką Suska rozpoczęła swoją kilkudniową przygodę w Bieszczadach.

  Program Zielonej Szkoły był bardzo atrakcyjny i obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Już pierwszego dnia rano czekał nas jeden z atrakcyjniejszych punktów -„Wyprawa Tropem Wilka”, czyli godzinna przejażdżka samochodami terenowymi bieszczadzkimi bezdrożami. Zobaczyliśmy miejsca trudno dostępne z pięknymi punktami widokowymi i poznaliśmy smak adrenaliny podczas jazdy w trudnych warunkach samochodami 4x4. Jak się wkrótce okazało, to dopiero był wstęp do poznania trudnych warunków,  jakie mogą nas spotkać na bieszczadzkich szlakach.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 2

   

  Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Bieszczady Challenge. Podzieleni na dwie grupy wędrowaliśmy lasami, łąkami, przemierzaliśmy górskie potoki, a wszystko po to, aby dojść do opuszczonej łemkowskiej wsi i odnaleźć ukryte skarby. Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów. W trakcie gry, w słońcu i w deszczu, uczyliśmy się odnajdywania drogi w terenie , posługiwania się mapą oraz odnajdywania wyznaczonych punktów, dzięki którym dotarliśmy do celu. Pokonywaliśmy liczne przeszkody m.in. musieliśmy przeprawiać się przez górskie potoki. Trasa naszej wyprawy była niezwykle błotnista, miejscami trudno było utrzymać równowagę. Musieliśmy dojść i odnaleźć Starą Wieś opuszczoną wioskę, aby poznać tragiczną i tajemniczą historię tego bieszczadzkiego regionu. Wieczór spędziliśmy na praniu ubrań  i czyszczeniu zabłoconych butów.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 3

   

  Następny dzień przywitał nas pięknym słońcem. Czekało nas szkolenie bieszczadnika. Podzieleni na cztery grupy rozpoczęliśmy zabawy się w bieszczadzkich traperów. Wśród konkurencji było łucznictwo, rzut siekierą, bieg w workach oraz widowiskowy bieg w nartach. Dodatkową, przyjemną atrakcją była jazda segwayem. Jednak najwięcej emocji było podczas przeciągania liny w różnych składach osobowych. Walka była niezwykle zacięta.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 4

   

  W kolejnym punkcie programu Zielonej Szkoły było poznanie technik linowych. Konkurencje linowe realizowane były przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej ściance wspinaczkowej o wysokości ponad 16 m . Oprócz zabawy na ściance wspinaczkowej uczestnicy szkolenia budowali wieżę z plastikowych  skrzynek. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów.

  Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji Pan Leszek pomyślał o chwili muzycznego relaksu. Spotkaliśmy się, aby wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitary. A wieczorem mogliśmy poszaleć  przy najnowszych przebojach na rewelacyjnej Dyskotece w Pianie.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 5

   

   W czwartek rano razem z przewodnikiem Panem Krzysztofem wyruszyliśmy na górski szlak. Naszym celem było schronisko Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Nie było łatwo, ale widok, jaki ukazał się nam po wejściu na Połoninę, nagrodził nasz trud i zmęczenie. Wokół rozciągał się niezwykle piękny bieszczadzki krajobraz. Pogoda była wprost wymarzona. Celem drugiego etapu naszej wyprawy były tereny dawnej wsi Smolnik. Na dawnym miejscu ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1791 r., drewniana, trójdzielna, jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 6

   

  Ostatni dzień naszego pobytu  przewidywał poznanie Tajemnic Soliny. Razem z przewodnikiem udaliśmy się na Zaporę w Solinie - największą zaporą wodną w Polsce. W programie wycieczki był spacer koroną zapory. Następnie przejechaliśmy nad mniejsze jezioro Myczkowieckie. To był koniec naszego pobytu w Bieszczadach.

   

  Odkrywamy Bieszczady - zielona szkoła w Polańczyku - Obrazek 7

   

  Zielona Szkoła okazała się wspaniałą okazją do lepszego poznania siebie, sprawdzenia swoich możliwości oraz zwiedzenia niezwykle pięknego i ciekawego zakątka naszego kraju.

  Pobyt w Polańczyku był bardzo udany i pełen wrażeń. Pogoda była zmienna , dość kapryśna, dzięki czemu mogliśmy poznać wszystkie uroki pobytu w górach. Atrakcje wynikające z programu Zielonej Szkoły  były ciekawe i atrakcyjne dla uczestników. Wiele wspólnie przeżyliśmy, zdobyliśmy dużo doświadczeń, a nasze uśmiechnięte buzie i relacje świadczyły o tym, że wyjazd był udany, a zielona szkoła BEZ NUDY!

   

 • 11.05.2018

   

  W module Galeria filmów została zamieszczona relacja filmowa TV Nasz Powiat Kozienice. Zapraszamy do jej obejrzenia!

 • Zagłosuj na naszą szkołę!

  07.05.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Głosuj na naszą szkołę w Konkursie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Aby oddać głos kliknij link http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/…/…/galeria-konkursowa/ i znajdź zgłoszenie Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie, miejscowość - Magnuszew.

  Po kliknięciu linku http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/galeria-konkursowa/ należy znaleźć naszą szkołę, najprościej wpisując w polu miejscowość - Magnuszew, a następnie przycisk "szukaj". Można oddać tylko jeden głos dziennie z tego samego komputera i tego samego adresu e-mail. Aby głos był zaliczony w wiadomości otrzymanej na skrzynkę odbiorczą e-mail należy kliknąć wyświetlony tam dość długi link. Głosujcie i udostępniajcie! Wkrótce więcej informacji o naszych działaniach w ramach udziału w konkursie.

   

   

 • Niezwykłe warsztaty plastyczne

  18.04.2018

   

  Grupa Twórcza „VENA”, która działa w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, w grudniu ubiegłego roku obchodziła jubileusz XX-lecia działalności. Taka rocznica to świetna okazja do tego, by swoje prace zaprezentować także poza Kozienicami. Okazja ku temu nadarzyła się w środę, 18 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie została gdzie otwarta została wystawa jubileuszowa.

  Wernisaż poprowadziła dyrektor Biblioteki Elżbieta Wachnik, a o działalności grupy twórczej zebranym opowiadały Agnieszka Bieńkowska (plastyk KDK, opiekun „VENY”) oraz Władysława Barbara Drachal (przewodnicząca grupy). Okazję do prezentacji swoich sylwetek mieli także pozostali artyści.

  Niezwykłe warsztaty plastyczne - Obrazek 1
   

  W podziękowaniu za wystawę, organizatorzy złożyli na ręce Władysławy Barbary Drachal kwiaty oraz album z życzeniami dalszej aktywnej działalności. Wernisaż swoimi występami uświetnił również zespół "Melodia" z Magnuszewa.

  Niezwykłe warsztaty plastyczne - Obrazek 2


  Na to wydarzenie została zaproszona także grupa uczniów z klas piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie, która wybrała się na wernisaż wystawy z nauczycielami Małgorzatą Kościńską i Tomaszem Dymkiem. Po oficjalnym spotkaniu z twórcami grupy „VENA” dzieci zabrały się do malarskiej pracy – oczywiście pod okiem artystów. Zainspirowani wystawą, stworzyli piękne prace techniką akrylu.

   

 • Koncert polskich tańców narodowych

  12.04.2018

   

  Po raz kolejny, dzięki panu Eugeniuszowi Chudak – Morzuchowskiemu z piaseczyńskiej Agencji Promocja, przeżyliśmy wspaniałe, muzyczne spotkanie. Tym razem było to spotkanie z polskimi tańcami narodowymi.

  Poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka zademonstrowali nam przywiezieni przez pana Eugeniusza tancerze – Katarzyna, Anna, Oktawian i Piotr. Mogliśmy podziwiać nie tylko ich umiejętności taneczne, ale i przepiękne, polskie stroje ludowe.

  Dodatkową atrakcją koncertu była możliwość nauczenia się podstawowych kroków i figur tych tańców. Nie było to łatwe, ale przecież chyba każdy Polak powinien przynajmniej spróbować nauki kroków swoich tańców narodowych. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym całkiem nieźle.

  Koncert polskich tańców narodowych - Obrazek 1

  Koncert polskich tańców narodowych był dla nas wielkim przeżyciem, świetną, ale i pouczającą zabawą.

   

 • Sukces naszych "dyngusiarzy"

  10.04.2018

   

   

   

   

  Już po raz trzeci grupy utalentowanej młodzieży z terenu powiatu kozienickiego spotkały się podczas Powiatowego Przeglądu Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych. Tym razem impreza odbyła się 10 kwietnia br. w naszej szkole.

  Jak co roku celem przeglądu było między innymi ożywienie i popularyzacja zanikających obrzędów oraz tradycji ludowych naszego regionu, jak również ukazanie tego, co w kulturze ludowej jest najpiękniejsze, co stanowi o jej bogactwie i co niestety już zanika. Organizatorami przeglądu było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej, Stowarzyszenie LGD „Puszcza Kozienicka”, Starostwo Powiatowe w Kozienicach oraz gminy: Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Kozienice, Sieciechów, Głowaczów oraz Garbatka – Letnisko.

  Sukces naszych "dyngusiarzy" - Obrazek 1

  Formą akredytacji do przeglądu był Konkurs Plastyczny 14 Stacji Drogi Krzyżowej. Na konkurs wpłynęło 70 prac z 5 gmin powiatu kozienickiego: Grabowa nad Pilicą, Głowaczowa, Gniewoszowa, Kozienic i Magnuszewa. Komisja w składzie: Barbara Gontarek, Edyta Marczak, Karolina Urbańska, Aleksandra Wieczorek dokonała oceny złożonych prac. Miło nam, że wśród 15 wyróżnionych uczniów znalazła się Kinga Walencik z klasy piątej naszej szkoły. Otrzymała ona również nagrodę rzeczową za jedną z trzech najlepszych prac. Pozostałe dwie nagrody otrzymali Maja Bogumił ze Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych oraz Michał Karbowiak z tej samej szkoły.

  Gości przybyłych na Przegląd powitali dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska, wójt gminy Magnuszew pan Marek Drapała i prezes Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej pani Barbara Gontarek. Koncert poprowadziła pani Monika Wiraszka z Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać zarówno pieśni wielkanocnych jak i przyśpiewek dyngusowych oraz obejrzeć inscenizacje przygotowane przez dzieci i młodzież.

  Sukces naszych "dyngusiarzy" - Obrazek 2

  Występy dzieci oceniało jury, w którym zasiedli: Siostra Krystyna Mazur ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny w Magnuszewie; Sabina Semeniuk – pracownik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach; Irena Bielawska – prezes LGD oraz Ks. Wojciech Celuch – proboszcz z parafii p.w. Narodzenia NMP w Rozniszewie.

  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wybrało się na obrady. W trakcie przerwy czas gościom umilał występ dzieci klas pierwszej i drugiej z naszej szkoły i Scholi z Magnuszewa.

  Maksymalną ilość punktów otrzymała grupa Dyngusowa ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie i to ona otrzymała Puchar Starosty Kozienickiego Andrzeja Junga a z rąk wójta Marka Drapały oraz prezes Ireny Bielawskiej dyplom oraz kosz słodyczy. Nagrody i słodkie upominki dla wszystkich uczestników przeglądu i konkursu plastycznego ufundowała Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”.

  Sukces naszych "dyngusiarzy" - Obrazek 3

  Na zakończenie przeglądu prezes Barbara Gontarek w imieniu Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej wręczyła członkom jury oraz Staroście Andrzejowi Jungowi, Wójtowi Markowi Drapale, Monice Wiraszka i dyrektor Agnieszce Suskiej pamiątkowe porcelanowe aniołki.

  Sukces naszych "dyngusiarzy" - Obrazek 4
  Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz słodki poczęstunek.

  A to relacja z imprezy przygotowana przez TV Nasz Powiat Kozienice.

   

   

 • Wielkanocny Kiermasz Świąteczny

  18.03.2018

   

  Rada Uczniów i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rozniszewie już nie po raz pierwszy zaprosiły mieszkańców naszej okolicy na Wielkanocny Kiermasz Świąteczny. Przez dwie niedziele, t.j. 11 i 18 marca można było w naszej szkole i alce parafialnej przy kościele zakupić palmy wielkanocne, kartki pocztowe i świąteczne stroiki. Kiermaszowe stoiska były czynne od godziny 1000 do  1300 .

  Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się tuż po feriach zimowych. Nauczone zeszłorocznym doświadczeniem mamy - zabrakło palm wielkanocnych, bo takim cieszyły się powodzeniem - postanowiły przygotować ich tym razem więcej. Podczas kilku spotkań zajęły się także przygotowaniem stroików świątecznych. 

  Wielkanocny Kiermasz Świąteczny - Obrazek 1

  Sprzedażą świątecznych ozdób zajęli się wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zainteresowanych śiątecznymi zakupami nie brakowało. Największym powodzeniem cieszyły się zgodnie z przewidywaniami wielkanocne palmy, ale nie zabrakło również chętnych na zakup stroików i kartek z życzeniami.

  Wielkanocny Kiermasz Świąteczny - Obrazek 2

  Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie zarówno na wsparcie działalności Rady Uczniów jak i Rady Rodziców.

   

 • Kangur Matematyczny 2018

  15.03.2018

   

  Po zeszłorocznych sukcesach naszych "matematyków" w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny chętnych do udziału w bieżącej, XXVII już edycji tej rywalizacji nie brakowało. Zgłosiło się w naszej szkole aż 34 uczniów z klas II-VII.

  I tak w najmłodszej kategorii Żaczek wystartowało 4 drugoklasistów, w kategorii Maluch aż 17 uczniów z klas III i IV, w kategorii Beniamin 11 uczniów z klas V i VI i 2 uczniów z klasy VII w kategorii Kadet.

  Oczywiście zadania konkursowe trochę różnią się od tych rozwiązywanych w szkole, wymagają wykazania się umiejętnością logicznego myślenia i wnioskowania, ale po pierwsze trochę się do Kangura przygotowujemy, a po drugie uczniowie w tym roku ocenili je jako łatwiejsze niż w latach porzednich. Jak przełoży się to na wyniki, czas pokaże. Ewentualnych laureatów poznamy dopiero pod koniec maja.

  Kangur Matematyczny 2018 - Obrazek 1

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali jedną z pięciu zabawek logicznych wykonanych z drutu. Rozpracowanie systemu łączenia i rozłączania ich elementów nie zajęło co bystrzejszym wiele czasu. Wszak w konkursie startują nie "od parady".

   

 • Konkursy recytatorskie

  15.03.2018

   

  16 lutego odbyły się szkolne eliminacje do XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Uczestniczyło w nich 35 uczniów.

   

  Jury w składzie: Iwona Dymek, Anna Owczarczyk, Agnieszka Suska, postanowiło wyróżnić ośmiu recytatorów: Julkę Mich (oddział przed-szkolny), Aleksandra Kucharskiego (kl. I), Amelię Walencik i Karola Kuźniaka (kl. II), Filipa Działkowskiego (kl. IIIa), Noela Adlera (kl. IV), Kingę Talagę (kl. V), Magdę Korczak i Krzysztofa Suskę (kl. VII).

   

  Konkursy recytatorskie - Obrazek 1


  Pięcioro recytatorów nominowanych do udziału w kolejnym etapie konkursów (Julia Mich, Amelia Walencik, Karol Kuźniak,  Noel Adler, Kinga Talaga) wystąpiło 15 marca w eliminacjach na prawach powiatu, które odbyły się Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce. Wzięło w nim udział ponad 80 recytato-rów z czterech gmin (Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Warka).

   

  Konkursy recytatorskie - Obrazek 2


  Komisja konkursowa złożona z członków Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu wyróżni-ła recytację trzech naszych recytatorek: Julii Mich, Amelii Walencik i Kingi Talagi.


  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

   

   

 • "Upadek to nie przypadek"

  06.03.2018

   

  „Upadek to nie przypadek” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi w 2018 roku swoje działania prewencyjne.

  Większości wypadków przy pracy można zapobiec, jeśli zostaną wcześniej podjęte odpowiednie działania prewencyjne. Warto pamiętać, że poprawa bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym nie zawsze wiąże się z koniecznością angażowania dużych środków finansowych. Bardzo często wystarczy świadomość zagrożeń występujących w gospodarstwie oraz konsekwentne ich eliminowanie. Bezpieczeństwo jest bezcenną wartością i integralnym elementem dobrze prowadzonego gospodarstwa, a do samych rolników można dotrzeć również za pośrednictwem ich dzieci.

  "Upadek to nie przypadek" - Obrazek 1

  Stąd wizyta w naszej szkole przedstawiciela KRUS-u, który pokazał naszym uczniom film o tym samym tytule co cała akcja prewencyjna, prezentujący wzorcowe rozwiązania stosowane przez rolników w celu ograniczenia ryzyka wypadków. Kasa serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu i do jego udostępniania, co z przyjemnością czynimy (film).

  Spotkanie zakończyła krótka pogadanka informująca o możliwościach ograniczania wypadków jakie mają miejsce w gospodarstwach rolnych, szczególnie wypadków z udziałem dzieci. Dobrze, że nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu – wszak o bezpieczeństwie nigdy za wiele!

   

 • Konkursy Liderów Profilaktyki

  06.03.2018

   

  Liderzy Profilaktyki z klasy VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów dwa konkursy. Pierwszy konkurs miał charakter literacki. Należało napisać bajkę lub opowiadanie na dowolny temat wykorzystując podany zestaw wyrazów.

  Drugi konkurs wymagał wyobraźni i umiejętności technicznych. Chodziło o zbudowanie oryginalnego, nietypowego przedmiotu – urządzenia z zastosowaniem typowych przedmiotów. Młodzi „konstruktorzy” mieli do wyboru: butelkę szklaną, gąbkę do mycia naczyń, doniczkę, patyk, sznurek, itp.

  Konkursy Liderów Profilaktyki - Obrazek 1

  Konkurs literacki wygrała Kinga Walencik z klasy V, a najciekawsze urządzenie skonstruowała Kasia Skowrońska, także z klasy V. Jury i publiczności podobał się także projekt Tomka Marchewki. Jego lampka nagrodzona została drugim miejscem. Wyróżnione prace literackie zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Uczniów.

   

 • Rekrutacja

  06.03.2018

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
   ogłasza 
  nabór (zapisy) do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. 

  Zapisy trwają od 1 do 31 marca 2018 r.

  Do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci urodzone:
  w 2013 r. (5 - letnie)
  w 2014 r. (4 - letnie)
  oraz dzieci urodzone w 2015 r. (3 - letnie)

  Dzieci 6 letnie ( rocznik 2012) są objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

  UWAGA: Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego ( do pobrania )

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub deklaracje o kontynuowaniu  wychowania przedszkolnego
  należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły
  do
   31 marca 2018 r.

  Dokumenty do pobrania  w zakładce Rekrutacja.

   

 • Koncert muzyki popularnej

  27.02.2018

   

  Wtorek 27 lutego powitał nas iście zimową pogodą. Od rana wiatr, śnieg i mróz, ale na sali gimnastycznej zapanowała zupełnie inna atmosfera. Stało się tak za sprawą czterech muzyków przywiezionych do Rozniszewa przez pana Eugeniusza Chudak-Morzuchowskiego z piaseczyńskiej Agencji Promocja, którzy wystąpili z koncertem muzyki popularnej.

  Usłyszeliśmy w ich wykonaniu piosenki z ostatniego pięćdziesięciolecia, światowe i polskie evergreen-y, czyli przeboje cieszące się przez wiele lat niesłabnącą popularnością. Bawiliśmy się z piosenkami Elvisa Presley’a, Luisa Fonsiego, Skaldów. Okazało się, że takie przeboje jak In The Army Now grupy Status Quo czy Suzanna zespołu The Art. Company mimo, że wiekowe są naszym uczniom całkiem dobrze znane.

  Koncert muzyki popularnej - Obrazek 1

  Chyba najlepiej dzieci bawiły się i śpiewały przy piosence Tak blisko Rafała Brzozowskiego czy filmowym przeboju Wyginam śmiało ciało w wykonaniu pewnego znanego nam lemura Króla Juliana z Madagaskaru.

  W koncercie wystąpili: Robert Siniarski – vocal i klawisze, Piotr Grudziński – gitara, Tomasz Gąsowski – gitara basowa i perkusista Jarek Zajkowski. Oczywiście koncert musiał zakończyć się bisami i prawdziwą burzą braw.

   

 • Wizyta saperów

  21.02.2018

   

  Ktoś, kto w środę 21 lutego przejeżdżał lub przechodził obok budynku naszej szkoły mógł pomyśleć, że w szkole stało się coś niedobrego. Na parkingu stały dwa niezbyt często widywane tu pojazdy – wojskowy Honker 2324 do przewozu materiałów niebezpiecznych i policyjny radiowóz. Tymczasem była to zaplanowana wspólna wizyta żołnierzy i policji zorganizowana w ramach programu prewencji realizowanego przez 34 Patrol Rozminowania z Dęblina i Komendę Powiatową Policji w Kozienicach.

  Saperzy - plutonowy Jacek Komsta i starszy szeregowy Paweł Spyra zaprezentowali naszym uczniom pogadankę na temat: „Przedmioty wybuchowe i niebezpieczne – wynik minionych wojen”. Pracę saperów zilustrował przywieziony przez żołnierzy film, a same niebezpieczne przedmioty oczywiście w wersji „bezpiecznej” przywieźli ze sobą nasi goście.

  Wizyta saperów - Obrazek 1

  Temat dla nas bardzo ważny. Wszak na Przyczółku Warecko-Magnuszewskim do dnia dzisiejszego nie brakuje „pamiątek” zaciętych walk jakie toczyły się na tym terenie w czasie II wojny światowej. Już małe dzieci, a na pewno nasi uczniowie powinni wiedzieć jak zachować się w przypadku znalezienia niebezpiecznego przedmiotu. Jak go oznakować, zabezpieczyć, komu ten fakt zgłosić, o tym właśnie opowiadali nam saperzy. Wszystkie te informacje zawiera dokument
  PROCEDURA_PRZYJECIA_I_PRZEKAZANIA_ZGLOSZENIA_DO_PATROLI_ROZMINOWANIA.docx .

  Saperom towarzyszył nadkomisarz Grzegorz Stępień – z Wydziału Prewencji KP Policji w Kozienicach.

   

 • 11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne

  12.02.2018

   

  Koniec karnawału, tradycyjne Ostatki to czas, kiedy na scenie rozniszewskiego Teatr-zyku Figiel-ek działającego przy Szkole Podstawowej w Rozniszewie prezentują się grupy aktorskie szkół gminy Magnuszew. W poniedziałek, 12 lutego, podczas 11. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych mogliśmy obejrzeć cztery przedstawienia.

  Tradycyjną bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w iście disneyowskiej inscenizacji przedstawiła nam grupa z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 1

  Największą niespodzianką spektaklu było to, że aktorami byli rodzice i absolwenci szkoły. Nie zdarza się to często, by w bajecznie kolorowych strojach krasnoludków występowali dorośli. Przedstawienie wyreżyserowały panie Agnieszka Kreczmańska, Dorota Kurek-Kulasińska i Hanna Witek.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielewie przygotowali spektakl „Krzywa bajka” Grzegorza Śmiałka. Była to opowieść pełna humoru, z dobrą muzyką i tańcem. Postacie Królowej, a szczególnie małomównego Króla oraz tajemniczego Maga na pewno dały się zapamiętać. Przedstawienie wyreżyserowały panie Agata Grądziel i Beata Grądziel.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 2

  W trzecim spektaklu obejrzeliśmy uczniów klasy trzeciej gimnazjum z Mniszewa. Zaprezentowali sztukę „Internet to nie wszystko”, której scenariusz powstał w ramach projektu „Surferzy, czyli młodzi o bezpieczeństwie w Sieci” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu Młodzież w działaniu. Przedstawienie przygotowała z uczniami pani Katarzyna Nazorek.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 3

  Gospodarze Ostatków, uczniowie-aktorzy Teatr-zyku Figiel-ek ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie, pokazali sztukę Piotra Rowickiego „Zakurzona Królewna”, której akcja toczy się  w starym, zamkniętym magazynie teatralnym, do którego nikt już nie zagląda.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 4

  Stare teatralne lalki tam przebywające pokazują nam, że nawet z największych opresji możemy wyjść cało, jeśli tylko nie porzucimy swoich marzeń. Spektakl wyreżyserowała pani Anna Owczarczyk – twórczyni Figiel-ka, który dziewiętnastą już premierą uczcił przypadające w tym roku 15-lecie Teatrzyku.

  11. Rozniszewskie Ostatki Teatralne - Obrazek 5

  Wszyscy aktorzy i twórcy przedstawień otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Mamy nadzieję spotkać się za rok na 12. Rozniszewskich Ostatkach Teatralnych z nowymi spektaklami przygotowanymi w naszej gminie.

  Kozienicka TV Nasz Powiat przygotowała relację z wydarzenia. Warto ją obejrzeć.

   

 • Zabawa choinkowa

  10.02.2018

   

  10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, odbyła się tradycyjna szkolna zabawa choinkowa. Jak zawsze z tej okazji zrobiło się w naszej szkole tłoczno. Uczniowie zjawili się w szkole ze swoimi rodzinami. Wielu gości chce zobaczyć przygotowywane na tę okazję przedstawienie Teatr-zyku Figiel-ek, w tym roku była to „Zakurzona królewna” Piotra Rowickiego. Dodatkowo z okazji 15-lecia działalności teatrzyku pojawili się aktorzy, którzy w ciągu tych 15 lat przewinęli się przez naszą szkolną scenę.

  Zaroiło się też w Galerii „Na piętrze”. Młodzi plastycy chcieli się pochwalić swoimi dziełami eksponowanymi na Wystawie Prac Dzieci.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 1

  A potem, gdy sala teatralna zmieniła się w salę balową, rozpoczęła się zabawa taneczna. Najnowsze muzyczne hity, jak i stare sprawdzone szlagiery proponował didżej Tomek. Tańczyli wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Solo, w duecie czy grupowo – nie ważne, ważne by się świetnie bawić.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 2

  Swoje pokazy taneczne przygotowały przedszkolaki z obu oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas od pierwszej do szóstej. Jury oceniające te prezentacje wyróżniło wspólny taniec klas pierwszej i drugiej. Nikt chyba wtedy nie przypuszczał, że żywiołowo wykonywane przez maluchów Chocolate Choco Choco zrobi taką furorę w Internecie. Jury wyróżniło także klasę piątą i czwartą, a wszyscy tancerze otrzymali słodkie nagrody.

  Zabawa choinkowa - Obrazek 3

  Nie byłoby zabawy choinkowej bez wizyty Mikołaja. Z najmłodszymi spotkał się osobiście, a starszym przywiózł słodkie podarunki. Zabawowe szaleństwa zakończyły się późnym wieczorem, a następne poczekamy cały rok.

   

 • Wystawa prac uczniów

  10.02.2018

   

  Jak co roku zimą w Galerii „Na piętrze” możemy oglądać Wystawę Prac Uczniów. Dla młodych plastyków to wspaniała okazja zaprezentowania swoich „dzieł” tam, gdzie zwykle pokazują je profesjonaliści.

  Tematem prac wystawionych w Galerii w tym roku była Szkoła – wczoraj, dziś i jutro. Wszystkie prace nie mogły zostać pokazane chociażby z powodu braku przestrzeni wystawienniczej, ale patrząc na te, które znalazły się na wystawie możemy powiedzieć, że wyobraźnia i inwencja twórcza naszych uczniów jest bardzo bogata.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 1

  Wystawa jest prezentowana już od ferii zimowych. Nasi uczniowie tradycyjnie na drodze plebiscytu wybrali ich zdaniem najlepsze prace. Ich autorzy zostali nagrodzeni „plastycznymi” nagrodami podczas choinki szkolnej. Swoje trofea odebrali z rąk pani dyrektor Agnieszki Suski i „dobrego ducha” Galerii „Na piętrze” pana Jacka Matlakowskiego – artysty plastyka z Warki.

  Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy piątej Michał Figlewicz, drugie Dominik Bocian z klasy siódmej, a trzecie uczeń tej samej klasy – Krzysztof Suska. Laureatom plebiscytu serdecznie gratulujemy.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 2

  Wszyscy obecni na zabawie choinkowej oraz goście 11. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych mieli okazję do obejrzenia wystawy i chętnie z niej korzystali. Za rok następna wystawa  prac naszych uczniów.

  Wystawa prac uczniów - Obrazek 3

   

 • "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek

  10.02.2018

   

  Już od piętnastu lat zabawa choinkowa w naszej szkole rozpoczyna się od spektaklu przygotowanego przez ekipę Teatr-zyku Figiel-ek. 10 lutego odbyła się dziewiętnasta premiera Figiel-ka. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzenia sztuki Piotra Rowickiego „Zakurzona królewna”.


  Utwór zgłoszony do 28. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2017 otrzymał tam wyróżnienie. Wybrała go w tym roku i wyreżyserowała twórczyni teatrzyku pani Anna Owczarczyk. Opracowaniem muzycznym, dźwiękowym i oświetleniem zajął się pan Leszek Owczarczyk, a w przygotowaniu rekwizytów i kostiumów pomogły panie Iwona Dymek i Grażyna Jakóbczak.


  Gdzie śpi Bezzębny Wilk (w tej roli Mateusz Bobrowski), Smutny Diabeł (Michał Figlewicz) przygrywa na gitarze, a Zakurzona Królewna (Zuzanna Dyga) ciężko wzdycha? W teatrze lalek oczywiście, a właściwie w teatralnym magazynie, do którego nikt już nie zagląda.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 1


  Choć lalki dawno zniknęły z afisza, to nadal mają nadzieję na powrót w światła reflektorów, nawet za cenę “dużej roli po warunkach”. Nadziei na lepsze nie traci nawet  Sam Kapturek (Paulina Michalczyk), który zgubił dziewczynkę idąc z nią do babci albo Cień (Zuzanna Zbyszyńska), nieodłącznie związany z teatrem, którego początki sięgają starożytnych Chin.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 2


  Wśród lalek jest także Król (Oliwier Kamiński), co ma kłopoty z pamięcią, a kiedy się budzi odruchowo zaczyna szykować się na wojnę. Tym razem może nawet słusznie...
  Niespodziewany obrót spraw prowadzi do sprzedaży teatru i zamiany budynku w galerię handlową. Lalki dostają angaż w strefie promocji produktów spożywczych, chociaż nie jest im to specjalnie w smak. Pierwsze szmery buntu przeradzają się w gotowość do walki o ukochany teatr. Jednak nie wszystko potoczy się tak łatwo. Jaki będzie dalszy los lalek? Czy teatr zwycięży? Odrobina magii i wiara w marzenia z pewnością pozwolą zbliżyć się do zwycięstwa.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 3


  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 4Obsadę sztuki uzupełniają: Płaszcz – Kiedyś Magiczny (Kinga Talaga), Reżyser (Magda Korczak) i Animatorka (Aleksandra Walencik).

  Premiera zakończyła się pełnym sukcesem i burzliwymi oklaskami dla występujących. Pani dyrektor Agnieszka Suska podziękowała młodym aktorom i twórcom spektaklu, a ponieważ 15-lecie to okazja ku temu wspaniała, zaprosiła na scenę wszystkich aktorów Teatr-zyku Figiel-ek obecnych na sali, którzy w ciągu piętnastu lat pojawiali się na deskach teatrzyku w mniejszych lub większych rolach. Nikomu nie wypominamy wieku, ale niektórzy wyglądali całkiem dorośle. Wszyscy, bez względu na wspomniany wiek, otrzymali pamiątkowe znaczki przygotowane specjalnie na 15-lecie teatrzyku.

  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 5


  My też dołączamy się do życzeń i gratulacji i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na kolejną premierę i następne piętnaście lat.


  "Zakurzona królewna" - 15-lecie Teatr-zyku Figiel-ek - Obrazek 6

   

 • Wyjazdowa lekcja

  06.02.2018

   

  We wtorek, 6 lutego, klasa czwarta wraz ze swoim wychowawcą panem Tomaszem Dymkiem pojechała do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kozienicach by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracownika Poradni panią pedagog Renatę Kowalską.


  Czwartoklasiści wzięli udział w lekcji wychowawczej „z pomysłem” na temat – Jesteśmy inni, a jednak tacy sami. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia się wszystkich, którzy w nich uczestniczyli. Każdy obecnych podawał swoje imię i informował pozostałych jaki przedmiot zabrałby ze sobą na bezludną wyspę, przy czym nazwa przedmiotu musiała zaczynać się pierwszą literą imienia przedstawiającego się. Pani Renata bardzo szybko nauczyła się imion naszych uczniów.


  Ustalono zasady pracy podczas zajęć. Nie było z tym większego kłopotu gdyż podobne zasady „wiszą” w naszej szkolnej pracowni matematycznej. Następnie uczniowie mieli za zadanie określić cechy różnicujące ludzi pomiędzy sobą. Lista okazała się bardzo długa.

  Wyjazdowa lekcja - Obrazek 1


  Klasa czwarta pracowała w grupach. Uczniowie wykonywali przeróżne ćwiczenia. Sprawdzali na przykład jak zachowali by się jako niepełnosprawni. Okazało się, że poruszanie się z zawiązanymi oczami czy zwykłe otwieranie drzwi kluczem nawet z pomocą osoby widzącej nie jest proste. Proste nie było też adresowanie listu i umieszczanie go w kopercie przy użyciu jednej tylko ręki czy pokonanie schodów łączących piętra poradni na jednej nodze.

  Wyjazdowa lekcja - Obrazek 2


  Rozmaitych ćwiczeń i zadań było mnóstwo i nie sposób je tu wszystkie opisać. Uczniowie bezbłędnie rozszyfrowali przesłanie zajęć – tolerancja, niepełnosprawność, akceptacja nie pozostaną już teraz pustymi słowami. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie takie wyjazdowe zajęcia.
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
  Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
 • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć